بوئینگ موافقت کرد 2.5 میلیارد دلار جریمه نقدی در برابر اتهامات “توطئه کلاهبرداری” بیش از 737 تصادف MAX که منجر به کشته شدن 346 نفر شد – RT Business News

بوئینگ برای حل و فصل اتهامات کیفری مربوط به دو مورد سقوط مرگبار با هواپیمای 737 MAX خود ، حدود 2.5 میلیارد دلار پرداخت خواهد کرد و موافقت می کند که بخش کوچکی از درآمد سالانه خود را تحویل دهد زیرا وزارت دادگستری این کشور را به “توطئه کلاهبرداری” متهم می کند.

“سقوط غم انگیز هواپیمای Lion Air Flight 610 و Ethiopian Airlines Flight 302 رفتارهای متقلبانه و فریبنده ای را توسط کارمندان یکی از برجسته ترین هواپیماسازان تجاری جهان نشان داد” دستیار دادستان کل دادستان دیوید برنز در یک گفت بیانیه پنجشنبه.

کارمندان بوئینگ با پنهان کردن اطلاعات مادی از این طریق ، راه سود را به جای صداقت انتخاب کردند [Federal Aviation Administration] در مورد عملکرد هواپیمای 737 Max خود و در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر فریب آنها.

این اداره گفت که این توافق گسترده شامل مجازات کیفری به ارزش 243.6 میلیون دلار ، 1.77 میلیارد دلار پرداخت به خریداران 737 MAX و همچنین 500 میلیون دلار كمك به صندوق ذینفعان قربانیان تصادف خواهد بود كه به خانواده های مسافرانی كه در دو تصادف از بین رفت.

خبر مرتبط  مالیات گوشت برای نجات کره زمین؟ کارشناسان بهداشت انگلیس خواستار اخذ مالیات جدید برای مواد غذایی با تأثیرات شدید محیطی - اخبار تجاری RT هستند
همچنین در rt.com
بوئینگ 737 MAX مبتلا به تصادف پروازهای مسافری را در آمریکا با پرواز از میامی از سر گرفتاین شرکت همچنین به جرم توطئه برای کلاهبرداری از ایالات متحده متهم شد ، و وزارت دفاع گفت که بوئینگ به فریب مانیتورهای FAA در مورد یک جز key اصلی هواپیما اعتراف کرد “سیستم کنترل پرواز بوئینگ 737 MAX را تحت تأثیر قرار داد” و به سقوط کمک کرد.

“اظهارات گمراه کننده ، نیمه واقعیت ها و حذفیات اعلام شده توسط کارکنان بوئینگ به FAA مانع توانایی دولت برای اطمینان از ایمنی مردم پرواز می شود” گفت: ارین نلی کاکس ، دادستان ایالات متحده برای منطقه شمالی تگزاس.

خبر مرتبط  عربستان سعودی بازار خود را برای صادرات بیشتر روسیه باز می کند - RT Business News

در این دو سانحه 737 MAX مرگبار – یک کاردستی با هواپیمای Lion Air در سال 2018 و دیگری که یک سال بعد متعلق به شرکت هواپیمایی اتیوپی بود – در مجموع 346 نفر کشته شدند که هر دو مربوط به سو to عملکرد سیستم کنترل پرواز هواپیما بود. این تصادفات باعث شد MAX بیش از یک سال در سراسر جهان زمینگیر شود زیرا FAA نقص احتمالی این صنعت را بررسی می کند.

در تحقیقات خود ، رگولاتورهای فدرال دریافتند كه بوئینگ به طور مكرر مانیتورهای FAA را گمراه كرده و آگاهانه حتی پس از نتیجه گیری از نقص برخی از نرم افزارها و قطعات ایمنی آن ، MAX را برای صدور گواهینامه نهایی ارائه می دهد. به همین دلیل ، شرکت چند میلیارد دلاری در اوایل سال گذشته توسط FAA فقط 5.4 میلیون دلار جریمه شد ، در حالی که MAX مجدداً برای پرواز در نوامبر در پایان یک تحقیق طولانی تصویب شد.

خبر مرتبط  شرکت هواپیمایی هواپیمایی پرچم آلمان ، لوفت هانزا ، در "مذاکرات فشرده" برای کمک به دولت برای ماندن در معرض خطر قرار دارد - RT Business News
همچنین در rt.com
لیست سیاه ترامپ از شرکت های چینی با “روابط نظامی” تلاشی آشکار برای حفظ بوئینگ پادشاه آسمان استبر اساس گزارش CNBC ، این شرکت به جرم اشتباه خود اعتراف کرده و از حقوق خود برای دادرسی به عنوان بخشی از معامله تعویق به تعویق افتاد ، چشم پوشی کرد ، در حالی که مدیر عامل شرکت دیو کالهون این اقدام را خواستار شد “گامی که به درستی تأیید کند که چگونه از ارزشها و انتظارات خود کوتاه آمده ایم” در یک یادداشت به کارمندان پنجشنبه.

سهام بوئینگ پس از اعلام توافق در معاملات بعد از ساعت ، کمی بیش از 1 درصد کاهش یافت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!