به گفته تحلیلگران – طلا در 4000 دلار به واكسن كروناویروس و انتخابات آمریكا می تواند این دوره را تغییر دهد.

قیمت طلا به دلیل عدم موفقیت سرمایه گذاران در میان عدم قطعیت جهانی در سطحی که از سپتامبر 2011 مشاهده شده است افزایش یافته است. به گفته تحلیلگران ، این بار برای اولین بار از 2،000 دلار گذشت و می تواند بیشتر رشد کند.

“دیدن طلا به 4000 دلار بسیار آسان است ،” فرانک هولمز ، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری جهانی ایالات متحده ، به CNBC گفت.

وی به تریلیون دلار مورد نیاز در محرک برای مهار اقتصاد آمریکا در طول همه گیری Covid-19 اشاره کرد و افزود: وزیران دارایی G-20 و بانک های مرکزی هستند. “با هم مثل کارتل کار می کنیم و همه آنها هزاران دلار چاپ می کنند.”

هولمز گفت ، “ما این سطح را ندیده ایم که در آن بانک های مرکزی در حال چاپ پول با نرخ بهره صفر هستند. با نرخ سود صفر ، طلا به یک دارایی بسیار جذاب و جذاب تبدیل می شود. “
همچنین در rt.com
“دلار در حال بازگشت به حالت استاندارد طلا است زیرا دلار آمریکا در حال فروپاشی است” – پیتر شیفخبر مرتبط  نرخ بیکاری ایالات متحده به 14.7 درصد افزایش می یابد و 20.5 میلیون شغل در ماه آوریل از دست داده اند - RT Business News

رئیس استراتژیست سرمایه گذاری در مدیریت ثروت BMO Yung-yu Ma موافقت كرد كه عوامل زیادی از طلا حمایت می كنند ، اما به دو واقعه بزرگ اشاره كردند كه می توانند جهت قیمت ها را تغییر دهند.

ما فقط با احتیاط در استفاده از این عوامل فعلی می پردازیم … به ویژه هنگامی که می دانیم دو رویداد بزرگ در افق وجود دارد که می توانند آن مسیر را تغییر دهند. یکی البته توسعه واکسن و دیگری انتخابات است. “ وی گفت: “ما فکر می کنیم … به خصوص واکسن پتانسیل تغییر برخی از این عوامل مثبت را دارد که اکنون به نفع طلا کار می کنند.”

بیشتر بخوانید: تعجب اکتبر؟ ترامپ می گوید واکسن Covid-19 قبل از روز انتخابات ممکن است

خبر مرتبط  بیت کوین به طور خلاصه 12،000 دلار گذشته را شکست و به بالای 1 سال رسید - RT Business News

این تحلیلگران خاطرنشان كردند كه بسته به چگونگی انتخابات ایالات متحده ، قیمت طلا می تواند بر همین اساس واکنش نشان دهد. پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ، قیمت طلا نزدیک به پنج درصد افزایش یافت.

طبق گفته های ارائه دهنده تحقیقات مستقر در نیویورک ، Bridge Bridge Group ، قیمت شمش می تواند پس از انتخابات قبل از انتخابات دوباره در سال آینده به زیر 1600 دلار برسد. در همین حال ، ارائه دهنده داده های مالی Refinitiv به تحولات سیاسی ایالات متحده اشاره کرد که می تواند بازارهای مالی را مختل کند و از تجمع طلا حمایت کند.

خبر مرتبط  پس از سقوط تاریخی زیر صفر ، بازگشت نفت خام ایالات متحده به خاک مثبت باز می گردد - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید