به نظر می رسد هند تا سال 2030 ظرفیت پالایش نفت را دو برابر می کند – RT Business News

دارودندرا پرادان ، وزیر نفت گفت: سومین واردکننده نفت خام جهان ، هند ، قصد دارد ظرفیت پالایش خود را تا سال 2030 از 5 میلیون بشکه در روز (bpd) دو برابر کند.

هند قصد دارد ظرف 10 سال آینده ظرفیت تصفیه خود را از 250 میلیون تن در سال (یا حدود 5 میلیون بشکه در روز) به 450-500 میلیون تن در سال (حداکثر 10 میلیون بشکه در روز) افزایش دهد تا بتواند در حال افزایش تقاضای سوخت داخلی باشد. وزیر نفت گفت ، و همچنین برای صادرات سوخت.

پرادان گفت ، افزودنی های ظرفیت پالایشگاه شامل گسترش پالایشگاه های موجود و ساخت واحدهای جدید خواهد بود.

خبر مرتبط  قیمت خام ایالات متحده پس از مدت کوتاهی معاملات بالای صفر - RT Business News منفی می شود

وزیر امور خارجه گفت: هند تصمیم دارد ساخت پالایشگاه عظیم پیشنهادی در سواحل غربی این کشور به زودی آغاز شود رسانه های هندی.
همچنین در rt.com
هند آنقدر ارزان نفت خام امریكایی را خریده است ، اما جای آن برای ذخیره آن تمام نشده استپرادان: مجتمع پالایشگاه مگا که هند با شرکتهای ملی نفت عربستان سعودی و امارات متحده عربی (امارات) در نظر دارد ، بیش از برآورد اولیه 44 میلیارد دلاری خواهد بود. گفت سال گذشته ، با تأیید گزارش های قبلی مبنی بر احتمال زیاد این پروژه عظیم ، هزينه ها را افزایش می دهد.

خبر مرتبط  با پایان یافتن فصل رانندگی ، تقاضای بنزین در ایالات متحده در حال خراب شدن است - RT Business News

در ژوئن سال 2018 ، عربستان سعودی آرامکو و شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC) امضاء شده توافق نامه چارچوب و یک تفاهم نامه با یک کنسرسیوم شرکت های ملی نفت هند برای پیوستن به پروژه mega.

با سرمایه گذاری در پالایشگاه غول پیکر هند ، شرکت های ملی نفت تولید کنندگان برجسته اوپک عربستان سعودی و امارات می توانند نفت خام خود را در یک بازار استراتژیک سریع در حال رشد نفت در آسیا تضمین کنند.

خبر مرتبط  ناوگان عظیم 117 تانکر نفت خام فوق العاده ارزان به چین می آورد - RT Business News

طبق جدیدترین ها چشم انداز انرژی BP از سال 2019 ، میزان مصرف نفت هند از 5 میلیون بشکه در سال 2017 به 9 میلیون بشکه در سال 2040 خواهد رسید و با نرخ رشد سالانه مرکب (CAGR) 3.1 درصد تا سال 2040 رشد می کند. طبق گفته BP ، تا سال 2040 حدود 11 درصد در حدود 11 درصد ، كه از رشد شدید جمعیت و توسعه اقتصادی حمایت می شود.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com