به زودی سرمایه گذاران جهانی بیشتری به بازار گسترده اوراق قرضه چین دسترسی خواهند داشت – RT Business News

بدهی دولت چین قرار است در شاخص معاملات اوراق قرضه دیگر ، شاخص اوراق قرضه دولت جهانی (WGBI) اضافه شود ، که احتمالاً از 100 تا 150 میلیارد دلار سرمایه خارجی به دومین بازار بزرگ اوراق قرضه جهان می آورد.

در یک تصمیم برجسته که روز پنجشنبه اعلام شد ، ارائه دهنده شاخص انگلیس FTSE راسل گفت: اوراق قرضه دولت چین از اکتبر سال آینده به شاخص اصلی که بیشتر شامل اقتصادهای توسعه یافته است ، اضافه می شود. قرار است در مارس 2021 حدود 1.5 تریلیون دلار از بازار اوراق قرضه 16 تریلیون دلاری چین تأیید شود.
همچنین در rt.com
یوان چین در برابر دلار آمریکا تقویت می شود ، حتی می تواند رشد کند“مقامات چینی از زمان قرار گرفتن در لیست مراقبت پیشرفت های چشمگیری در زیرساخت های بازار درآمد ثابت ایجاد کرده اند که مشارکت آسان سرمایه گذاران بین المللی را تسهیل می کند. “ FTSE راسل در بیانیه ای گفت. این گزارش افزود که این تحولات شامل بهبود نقدینگی اوراق قرضه بازار ثانویه ، تقویت ساختار بازار ارز و توسعه فرایندهای تسویه حساب و بازداشت جهانی است.

خبر مرتبط  آیا این حباب بازار سهام - واقعی مک کوی است؟ RT's Boom Bust تحقیق می کند - اخبار تجاری RT

اوراق قرضه دولت چین قبلاً در مجموعه های شاخص JPMorgan و Bloomberg Barclays گنجانده شده بود و پیوستن به WGBI نقطه عطف دیگری برای رشد سریع اوراق قرضه چین محسوب می شود ، به ویژه در مواقعی که سرمایه گذاران برای بازده بالاتر تلاش می کنند.

چین دومین بازار بزرگ اوراق قرضه جهان را در اختیار دارد ، اما سرمایه گذاران بین المللی 2.8 تریلیون یوان (410.69 میلیارد دلار) اوراق قرضه چینی یا کمتر از سه درصد کل بازار را تا پایان ماه آگوست در اختیار داشتند.

خبر مرتبط  شادترین مکان روی زمین؟ فقط اگر شما باب ایگر باشید! دیزنی دست از پرداخت 100000 کارگر در حالیکه بالاترین میزان اجرای دستمزد کوچک است می برد - RT Business News
همچنین در rt.com
سرمایه گذاران جهانی با وجود عدم اطمینان ویروس کرونا و تنش با ایالات متحده ، همچنان پول نقد را به چین می ریزندبرخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که اولین بار در این شاخص حداقل 100 میلیارد دلار به اقتصاد چین وارد شود ، در حالی که برخی دیگر می گویند ورودی می تواند 40 درصد یا حتی 50 درصد بیشتر باشد. به گفته مدیر نمونه کارها با درآمد ثابت در مدیریت دارایی JPMorgan ، جیسون پانگ ، چین ممکن است در نتیجه این تصمیم حدود 140 میلیارد دلار ورودی اضافی به بدهی خود جذب کند ، در حالی که HSBC گزارش می کند که وجوه جذب شده می تواند بالغ بر 150 میلیارد دلار باشد.

خبر مرتبط  چگونه هواوی با وجود فشار ترامپ در بازار اروپا زنده می ماند - RT's Boom Bust بررسی می کند - RT Business News

“سرمایه گذاران خارج از کشور در سال جاری با وجود بازدهی مناسب در میان فضای جهانی نرخ صفر ، متنوع سازی ذخایر جهانی و ورودی های حاصل از درج دو شاخص قبلی اوراق قرضه ، اوراق قرضه چین بیشتری خریداری کرده اند.” Candy Ho ، رئیس جهانی توسعه تجارت RMB HSBC در واحد بازارهای جهانی خود ، به نقل از South China Morning Post گفت. “درج شاخص FTSE WGBI مشارکت سرمایه گذاران جهانی را تسریع می کند.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید