بهبود اقتصادی چین همزمان با تسریع رشد بخش خدمات – RT Business News

فعالیت در بخش غیرتولیدی چین با سریعترین سرعت از ماه ژانویه 2018 در این ماه گسترش یافت و نشان داد که دومین اقتصاد بزرگ جهان همچنان از بحران ویروس کرونا نجات می یابد.

اطلاعات منتشر شده توسط اداره ملی آمار (NBS) در روز دوشنبه نشان می دهد که شاخص مدیران خرید غیر تولیدی (PMI) ، معیار رسمی سلامت در بخش خدمات چین ، انتظار می رود در ماه آگوست از 54.2 در جولای به 55.2 برسد.

در حالی که هر قرائت بالاتر از 50 سیگنال رشد است ، این ماه سریعترین رشد از زمان افزایش PMI خدمات به 55.3 در ژانویه 2018 بود. در حالی که PMI غیر تولیدی بالاتر نشان دهنده بهبود سریعتر خدمات و “یک بخش ساختمانی پر رونق” ، بخش اصلی تولید است “هنوز هم با عقب و عدم قطعیت روبرو است” از همه گیری ، لو تینگ ، اقتصاددان ارشد چین از Nomura ، پس از انتشار داده ها اشاره کرد.

خبر مرتبط  ممکن است در کوتاه مدت انتخابات دموکراتیک برای بازار سهام خوب باشد ، اما "دلار می خواهد کشته شود" - پیتر شیف
همچنین در rt.com
با بهبود تقاضا ، تولید فولاد چین در ماه جولای به بالاترین رکورد رسیداندازه گیری رسمی فعالیت کارخانه چین – تولید PMI – در این ماه عملکرد فوق العاده ای نداشته است. این میزان در آگوست از 51.1 در ماه گذشته اندکی به 51.0 کاهش یافت. این کمتر از پیش بینی تحلیلگران بود ، زیرا نظرسنجی شده توسط رویترز و بلومبرگ انتظار داشت که PMI در آگوست 51.2 باشد. آژانس آمار توضیح داد ، کاهش فعالیت کارخانه در حالی رخ داد که برخی از استان های چین از سیل سنگینی رنج بردند که چرخه تهیه مواد اولیه را مختل کرد.

خبر مرتبط  اتحادیه اروپا تعرفه کالاهای ایالات متحده را به ارزش 4 میلیارد دلار بیش از کمک بوئینگ دریافت می کند - RT Business News

PMI کامپوزیت رسمی اوت ، که داده های هر دو بخش خدمات و صنعت را با هم ترکیب می کند ، از 54.1 ژوئیه به 54.5 افزایش یافت ، که نشان می دهد اقتصاد چین همچنان از یک رکود ناشی از ویروس کرونا بازگشت می کند. هر دو شاخص پس از رسیدن به پایین ترین سطح تاریخی در ابتدای سال ، زمانی که ویروس کشنده هنوز در چین بیداد می کرد ، برای شش ماه متوالی بیش از 50 علامت باقی مانده است که انبساط را از انقباض جدا می کند.
همچنین در rt.com
مقامات می گویند معامله تجاری ایالات متحده و چین هنوز زنده است و علی رغم افزایش تنش ها در حال پیشرفت استخبر مرتبط  موج دوم کاوید می تواند قیمت نفت را به "دمپایی" ارسال کند - RT Business News

در حالی که فعالیتهای کل تولیدی و عملیاتی مشاغل چینی همچنان به سطح قبل از ویروس بازمی گردند ، آمار شناسان خاطرنشان کردند که بسیاری از شرکتهای کوچک تقاضای بازار ناکافی و بیش از 40 درصد کمبود سرمایه را گزارش کرده اند.

“انتظار می رود PMI های تولیدی و خدماتی در داخل خاک انبساطی با احتمال تسریع جزئی تثبیت شوند.” لیو Xuezhi ، اقتصاددان در بانک ارتباطات در شانگهای ، به نقل از بلومبرگ گفت. وی افزود که بعید است پکن امسال محرک بزرگ دیگری ایجاد کند ، زیرا باید تمرکز کند “در مورد اجرای سیاست های موجود.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید