بشکه نفت خام Brent بیش از 20٪ به زیر 20 دلار در هر بشکه – RT Business News

به دنبال سقوط تاریخی معیار نفت خام ایالات متحده West Texas Intermediate (WTI) ، معیار بین المللی Brent از سال 2001 در روز سه شنبه با پایین ترین سطح از 20 دلار در هر بشکه سقوط کرد.

نفت آمریكا برای اولین بار روز دوشنبه در ركورد منفی قرار گرفت ، زیرا اقتصادهایی در سرتاسر جهان برای مهار همه گیر كروناویروس بسته شدند و تقاضای جهانی برای انرژی را فلج كردند. با وجود عدم اطمینان در مورد ظرفیت ذخیره سازی روغن اضافی ، موجودی انبار باعث فروش شدید کالاها در بازارها شده است.

روز سه شنبه ، پس از مدت کوتاهی بالاتر از 1 دلار در هر بشکه ، قرارداد WTI ژوئن دوباره به خاک منفی فرو رفت و به – 65/7 دلار در هر بشکه رسید.
همچنین در rt.com
قیمت خام ایالات متحده پس از مدت کوتاهی معاملات بالای صفر ، منفی می شودخبر مرتبط  بایر بیش از 10 میلیارد دلار بیش از Monsanto’s Roundup قاتل علفهای هرز نوشتارد - RT Business News

به رغم اطمینان اوپک با کاهش 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش تولید ، قیمت نفت همچنان سقوط کرد. بنا بر گزارش ها ، تانکرهای نفتی در دریا در حال فروپاشی هستند و قادر به پیدا کردن امکانات ساحلی برای ذخیره فضل خود نیستند. تقاضا برای این کالا تقریباً در سراسر جهان 30 درصد در میان همه گیر جهانی کاهش یافته است.

“وقتی نفت به یک دارایی با بازده منفی تبدیل می شود ، این سیگنال است که عدم تعادل بین عرضه و تقاضا به یک قله رسیده به حدی رسیده است که تولید کنندگان در از دست دادن پول برای گرفتن نفت از کتاب های خود استفاده می کنند. و دلالان در حال بازی” صندلی های موسیقی “هستند. تا ببینیم چه کسی در پایان این قراردادها را برگزار می کند ، “ Marios Hadjikyriacos ، تحلیلگر سرمایه گذاری در XM ، به MarketWatch گفت.

تحلیلگران به MarketWatch گفتند که به نظر می رسد تولیدکنندگان نفت با رویدادهای قارهای سیاه روبرو هستند که می تواند تقاضا را از بین ببرد یا عرضه را در هر زمان به شدت افزایش دهد.

به گفته تحلیلگرانی که با RT گفتند ، بازار نفت علیرغم بزرگترین کاهش تولید اوپک و متحدانش ، قبل از ماه ژوئن شاهد بهبودی نخواهد بود. آنها گفتند که بازار به کاهش وعده داده شده در تولید پاسخ نمی دهد و به دلیل متوقف شدن اتصال جهانی در اثر قفل شدن کوروی ویروس ، قیمت ها در همان سطح پایین باقی می مانند.

در حالی که گسترش بین WTI و بنچمارک جهانی نفت Brent Crude در یکی از وسیع ترین سطح خود تاکنون قرار دارد ، با معاملات برنت با حداقل دو دهه حداقل 19.80 دلار در هر بشکه در روز سه شنبه ، به طور فزاینده ای موجودی آب گرفتگی خواهد شد. “احتمالاً قیمت های برنت نیز پایین تر است ،” ادوارد بل ، تحلیلگر کالا در NBD امارات مستقر در دبی ، به CNBC گفت.

خبر مرتبط  بزوس ، مراقب باش! الون ماسک اکنون پنجمین فرد ثروتمند روی کره زمین است - RT Business News

دیو ارنسببرگر ، رئیس کل قیمت گذاری کالاهای S&P Global Platts ، افزود: در حالی که ذخیره سازی برنت بیشتر در تانکرهای شناور است و می تواند در سراسر جهان حرکت کند (برخلاف بسیاری از نفت خام آمریکایی که در خطوط لوله خاموش در قلب ایالات متحده گیر کرده است). ) ، کشورهای تولید کننده دیگر “باید به بالای شانه خود نگاه کنید زیرا برنت خیلی عقب نیست ، سایر معیارهای نفت خام خیلی عقب نیستند و جهان در حال ذخیره سازی است.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید