بزرگترین پیمان تجاری جهان به رهبری چین می تواند صادرات گاز ایالات متحده را خرد کند – اخبار تجاری RT

پانزده کشور در سراسر آسیا بزرگترین پیمان تجارت جهانی را امضا کردند ، اما ممکن است به گاز طبیعی ایالات متحده آسیب برساند.

تحولات سیاسی و ژئوپلیتیکی اخیر در ایالات متحده و آسیا می تواند صادرات انرژی آمریکا را به بزرگترین وارد کننده منطقه ای نفت خام ، گاز طبیعی و زغال سنگ تضعیف کند. دو هفته پیش ، پانزده کشور در منطقه آسیا و اقیانوسیه – از جمله چین و استرالیا –امضاء شده جدیدترین و بزرگترین پیمان تجاری جهان. توافق نامه مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای (RCEP) قرار است تعرفه های تجاری کالاها ، از جمله کالاها را به تدریج کاهش داده و در برخی موارد حذف کند.

بزرگترین قرارداد تجاری در سطح جهان شامل ده عضو بلوک آسه آن بعلاوه استرالیا ، چین ، ژاپن ، کره جنوبی و نیوزیلند است. تولید ناخالص داخلی مشترک کشورهای عضو این توافق نامه حدود 26.2 تریلیون دلار آمریکا یا حدود 30 درصد تولید ناخالص داخلی جهانی تخمین زده شده است.

از نظر تجارت کالاها ، این پیمان شامل وارد کننده برتر نفت خام در جهان است. بزرگترین واردکنندگان گاز مایع (LNG) – ژاپن ، چین و کره جنوبی. یکی از برترین صادرکنندگان LNG در جهان استرالیا و سایر صادر کنندگان LNG مانند مالزی و اندونزی. و بزرگترین صادر کنندگان زغال سنگ استرالیا و اندونزی.

خبر مرتبط  بزرگترین معدنچیان الماس در جهان تخفیف هایی را برای جرقه فروش خرد شده توسط همه گیر ارائه می دهند - RT Business News
همچنین در rt.com
ایالات متحده در حالی که بزرگترین معامله تجاری جهان در آسیا و اقیانوسیه را منعقد کردپیمان تجاری ، تقریباً یک دهه در حال ساخت ، بدون بحث نیست – به عنوان بخشی از تقویت بیشتر موقعیت چین در زنجیره های عرضه جهانی تلقی می شود.

قابل توجه است ، سومین واردکننده بزرگ نفت خام جهان ، هند ، پس از شکست مذاکرات در سال های اخیر ، بخشی از این توافق نامه نیست ، اگرچه امضا کنندگان این پیمان گفتند که آنها برای پیوستن هند در مقطعی از آینده باز هستند.

به دلیل کاهش یا حذف تعرفه های نفت ، گاز و زغال سنگ در میان این اعضا ، جدیدترین پیمان تجارت جهانی می تواند تجارت کالا را در میان اعضای خود تقویت کند. تحلیلگران معتقدند عضویت در اتحادیه تجاری می تواند به خنثی سازی جریان کمک کند روابط تیره بین استرالیا و چین، به ترتیب صادر کننده عمده و وارد کننده اصلی سوخت های فسیلی در منطقه.

با این حال ، این پیمان می تواند صادرکنندگان انرژی ایالات متحده را به تشنه ترین منطقه جهان به حاشیه براند ، به ویژه اگر دولت آینده بایدن قول خود در مورد منع حفاری جدید در اراضی و آبهای فدرال را عملی کند ، آریل کوهن ، عضو ارشد شورای آتلانتیک و بنیانگذار مشاور تجزیه و تحلیل بازار بین المللی مستقر در واشنگتن دی سی ، در یک مقاله نوشت مقاله در فوربس.

خبر مرتبط  در حالی که Covid-19 همچنان این بخش را به چالش می کشد ، شرق در بهبود صنعت مسافرت غرب را شکست می دهد - RT Business News
همچنین در rt.com
هند به دنبال کنترل شدید کالاهای چینی است که از کشورهای سوم به دنبال درگیری مرگبار مرزی وارد می شودبازگشت بایدن به چند جانبه گرایی – در تضاد کامل با سیاست های انزواطلبانه رئیس جمهور دونالد ترامپ – می تواند به تجارت ایالات متحده با کشورهای آسیای پاسیفیک کمک کند ، حتی اگر انتظار نمی رود به زودی تعرفه های تعیین شده توسط چین توسط رئیس جمهور ترامپ در جنگ تجاری حذف شود دولت بایدن.

با این حال ، تعهد بایدن برای ممنوعیت حفاری جدید در اراضی و آبهای فدرال می تواند توانایی ایالات متحده در تقویت صادرات انرژی خود به بزرگترین منطقه واردات جهان ، آسیا را محدود کند.

برنامه آب و هوایی بایدن و تولید بالقوه پایین نفت و گاز ایالات متحده می تواند فضای بیشتری را برای استرالیا و اندونزی فراهم كند ، به عنوان مثال ، سهم بازار را از ایالات متحده در تجارت LNG بگیرند ، در حالی كه تولیدكنندگان نفت خاورمیانه می توانند خلا احتمالی نفت خام را پر كنند. کوهن استدلال می کند که آمریکا می تواند ترک کند.

بیشتر بخوانید: پکن در پاسخ به دامپینگ قیمت ، تا 212 tariff تعرفه های شراب استرالیا را می زند

خبر مرتبط  چین در رقابت پس از Covid برای سلطه اقتصادی جهانی - Max Keizer - RT Business News

مطابق با انستیتوی نفت آمریکا (API)ممنوعیت لیزینگ فدرال می تواند منجر به کاهش صادرات سالانه گاز طبیعی ایالات متحده با 800 میلیارد فوت مکعب تا سال 2030 شود ، در حالی که واردات نفت خام آمریکا از منابع خارجی می تواند تا سال 2030 2 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

با این حال ، در کوتاه مدت ، تولیدکنندگان و صادر کنندگان LNG ایالات متحده در مورد چشم انداز افزایش تجارت با چین خوشحال هستند.

صادرات LNG آمریکا به چین قرار است رشد کنند در سالهای آینده ، به لطف اولین توافق تجاری ایالات متحده و چین برای تأمین تجهیزات از زمان جنگ تجاری که در سال 2018 آغاز شد ، صادرات LNG آمریکا به چین کاهش یافت.

Cheniere Energy به تازگی توافق نامه چارچوبی را با Foran Energy Group چین برای فروش 26 محموله LNG به این شرکت چینی تا سال 2025 امضا کرده است. این معامله به واردات LNG چینی در سال جاری کمک نخواهد کرد زیرا تحویل در اوایل سال 2021 آغاز می شود ، اما ماهیت اصطلاح توافق نامه – در مقابل خریدهای نقطه ای – نشان می دهد که شرکت آمریکایی معتقد است که بازار چین فرصتی برای صادرکنندگان آمریکایی است.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com