بزرگترین و قدرتمندترین یخ شکن هسته ای جهان به ناوگان قطب شمال روسیه پیوست – RT Business News

جدیدترین یخ شکن هسته ای روسیه ، Arktika ، پس از امضای گواهی پذیرش و تحویل کشتی در روز چهارشنبه ، در ماه دسامبر در آب های قطب شمال مسیر دریای شمال (NSR) شروع به کار می کند.

به گفته میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه که از مراسم برافراشتن پرچم در مورمانسک بازدید کرد ، استقرار ناوگان یخ شکن هسته ای “برتری روسیه در قطب شمال را تضمین می کند و توسعه بیشتر مسیر دریای شمال را به عنوان یک راهرو مهم حمل و نقل تسهیل می کند.”

روسیه است “رهبر بلامنازع در توسعه مناطق شمالی” گفت نخست وزیر ، افزود: “ما افتخار می کنیم که روسیه تنها کشور در جهان است که قادر به ساخت ناوگان یخ شکن هسته ای است. و اکنون ما یخ شکن هسته ای جهانی دیگری را به نام Arktika پذیرفته ایم … این یخ شکن دارای تجهیزات ابتکاری ، یک موتور قدرتمند است که اجازه می دهد تا در همه جا استفاده شود – در یخ ، آب های عمیق و مسیرهای کم عمق. “

Arktika حمل و نقل خود را از سن پترزبورگ به وطن خود در مورمانسک در 12 اکتبر به پایان رساند. طی 21 روز حدود 4،900 مایل دریایی را طی کرد ، از جمله 1030 مایل از یخ ها عبور می کرد.

خبر مرتبط  پروژه انرژی روسیه را به دلیل وضعیت ناوالنی سیاسی نکنید - مرکل - RT Business News

برنامه ریزی یخ شکن سرب پروژه 22220 ، Arktika ، در کارخانه کشتی سازی Baltiysky Zavod در 5 نوامبر 2013 و با ساخت و ساز در 16 ژوئن 2016 آغاز شد. در سال 2021 ، شناور به یک موتور پیشرانه الکتریکی جدید در مجهز می شود در سمت راست برای افزایش ظرفیت کشتی به 60 مگاوات.

خبر مرتبط  نظرسنجی ها نشان می دهد که فعالیت تولید چین با سریعترین سرعت در طی یک دهه افزایش می یابد - RT Business News

کشتی های 22220 بزرگترین و قدرتمندترین یخ شکن های هسته ای دنیا هستند. مفهوم پیش نویس دو کشتی این امکان را برای آنها فراهم می کند که هم در قطب شمال و هم در دهانه رودهای قطبی استفاده شوند. دو یخ شکن هسته ای دیگر تحت این پروژه در سالهای آینده به بهره برداری می رسند.

مجموعه یخ شکن های پروژه 22220 جهت ناوبری در طول سال در قطب شمال غربی را فراهم می کند که دستیابی به سطح مورد نیاز حمل بار در مسیر دریای شمال را ممکن می سازد.

خبر مرتبط  به نظر می رسد بزرگترین خرده فروش آنلاین روسیه برای فتح بازار اروپا - RT Business News

در حالی که Arktika قادر به شکستن یخ های به ضخامت سه متر است ، یخ شکن های جدید کلاس Leader می توانند ورقه یخی به ضخامت 4.3 متر را بریده و همچنین بدون ورود به بندر به مدت هشت ماه در دریا بمانند. یخ شکن های جدید دو برابر مشت خواهند داشت و دارای یک نیروگاه 120 مگاواتی هستند که دو برابر توان تولیدی Arktika است.

ابعاد یخ شکن کلاس Leader نیز چشمگیر است. طول کشتی بیش از 210 متر است – کمی کمتر از دو زمین فوتبال و 47 متر طول ، برابر با یک ساختمان 13 طبقه.

https://www.youtube.com/watch؟v=5NDoF1LJg80

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید