بزرگترین وام دهنده روسی Sberbank می خواهد به یک شرکت Big Tech تبدیل شود – RT Business News

در یک تغییر عمده استراتژی ، اسبربانک ، محبوب ترین وام دهنده روسی ، می خواهد اکوسیستم خود را بسازد که فراتر از دنیای مالی باشد و نه تنها به عنوان یک بانک ، بلکه به عنوان یک شرکت فناوری نیز شناخته شود.

در اولین رویداد مهم آنلاین خود ، که روز پنجشنبه برگزار شد ، Sberbank – که اکنون با نام Sber تغییر نام یافته است – طیف وسیعی از خدمات و ابزارها را ارائه داد که نشان می دهد می خواهد در بخش فناوری عمیق تر شود. به عنوان مثال ، این بانک خانواده ای از خانواده را ارائه داد “عاطفی” دستیارهای مجازی ، “سلام” ، که در همه دستگاه ها و برنامه های تلفن همراه Sberbank گنجانده می شود.
همچنین در rt.com
بانک های روسی در میان همه گیر COVID ، ذخایر طلا را به بالاترین سطح تاریخی افزایش می دهندخبر مرتبط  اتحادیه اروپا Big Tech را مجبور به پلیس اینترنت یا جریمه های زیادی می کند - گزارش - RT Business News

“ما اولین و تنها بانکی در جهان هستیم که شروع به تولید دستگاه هوشمند کردیم” مدیر عامل شرکت اسبربانک ، هرمان گریف گفت. وی خاطرنشان کرد که برای تبدیل شدن به شرکتی که بتواند محصولات فن آوری تولید کند ، باید شرکت های عظیمی را پشت سر بگذارد “دگرگونی” که پنج سال طول کشید

سه خانواده در خانواده سلام به نام های Sber ، Joy و Athena وجود دارد. برخلاف Apple’s Siri یا Amazon’s Alexa ، این شرکت شرط بندی بر روی “عاطفی” ویژگی های دستیارهای مجازی ، زیرا هرکدام مختصات خاص خود را دارند “خلق و خوی” اجازه دادن به کاربران برای انتخاب یکی از آنها مناسب ترین.

ادامه مطلب

علاوه بر تغییر آرم و ویژگی های جدید خدمات مالی ، مانند SberPay (جایگزینی برای ApplePay و GooglePay) ، Sber همچنین یک جعبه پخش تلویزیونی به نام SberBox و یک بلندگوی هوشمند به نام SberPortal ارائه داد. هر دو دستگاه به طیف گسترده ای از خدمات Sber دسترسی دارند ، در حالی که SberPortal ، با استفاده از ژست و تشخیص صدا ، به شما امکان می دهد تا سایر دستگاه های خانه را کنترل کنند.

خبر مرتبط  20٪ از ذخایر جهانی نفت و گاز ممکن است پاک شود - RT Business News

“ما همیشه یک تراشه بر روی شانه خود داشته ایم ، ما معتقدیم که ما یک شرکت فناوری هستیم که دارای مجوز بانکی هستیم” دیوید رافالوفسکی ، مدیر ارشد فناوری اسبربانک ، پیش از کنفرانس آنلاین به رویترز گفت.

در قدمی دیگر برای پیوستن به پانتئون Big Tech ، Sber همچنین یک سیستم عامل SmartMarket را راه اندازی کرد. این سرویس تا حدودی شبیه App Store و Google Play است و به ویژگی های اضافی برای دستیاران مجازی امکان می دهد تا مشاغل و کارآفرینان را قادر به تولید برنامه های خود کنند. شرکت هواپیمایی روسی S7 از قبل به این پلتفرم دسترسی داشته و اعلام کرده است که برنامه اختصاصی خود را بر روی آن ایجاد می کند.

خبر مرتبط  شادترین مکان روی زمین؟ فقط اگر شما باب ایگر باشید! دیزنی دست از پرداخت 100000 کارگر در حالیکه بالاترین میزان اجرای دستمزد کوچک است می برد - RT Business News

به گفته مقامات ، وام دهنده می خواهد درآمد حاصل از بخش غیر مالی با رشد سریع را 20 تا 30 درصد افزایش دهد. امسال انتظار می رود این خدمات حدود 70 میلیارد روبل (911 میلیون دلار) برای بانک داشته باشد که حدود پنج درصد از درآمد عملیاتی آن را تشکیل می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید