بزرگترین حوضه نفت و گاز طبیعی چین به رکورد تولید رسید – RT Business News

امسال بیش از 60 میلیون تن معادل نفت خام و گاز طبیعی در میدان نفتی چانگ کینگ چین تولید شده است. این حجم تقریباً یک ششم تولید داخلی را تشکیل می دهد.

این میدان نفتی در حوضه Erdos شمال غربی چین واقع شده و از روز یکشنبه 24.5 میلیون تن نفت خام و 44.5 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی (معادل حدود 35.5 میلیون تن نفت خام) تولید کرده است.

طبق گفته اپراتور Changqing’s ، شرکت ملی نفت چین (CNPC) ، این اولین میدان نفتی در این کشور بود که از مرز 60 میلیون تن تولید سالانه نفت و گاز عبور می کند.

خبر مرتبط  قیمت بیت کوین رکورد همه زمان ها را می شکند ، در حالی که ارز رمزنگاری شده از رکود ماه مارس بازگشت ، نزدیک به 20 هزار دلار است - RT Business News

در طول تاریخ 50 ساله خود ، میدان نفتی چانگ کینگ نقش مهمی در حفاظت از امنیت انرژی کشور داشته است. این گاز بیش از 50 شهر در شمال و شمال غربی چین از جمله پکن ، پایتخت چین را تأمین کرده است.
همچنین در rt.com
PetroChina باعث می شود گاز عظیم پیدا کندمناطق تولید نفت و گاز آن شامل شمال غربی چین شانگشی و گانسو ، و استان های شانشی شمال چین و همچنین مناطق خودمختار شمال غربی چین نینگشیا هوی و مغولستان داخلی چین شمالی است. در سالهای اخیر ، میدان نفتی شروع به توسعه منابع انرژی جایگزین مانند گاز سفت و روغن شیل کرده و باعث افزایش تولید سالانه خود شده است.

خبر مرتبط  پاکستان از شرکت های آمریکایی دعوت می کند تا فناوری پیشرفته و سرمایه گذاری را وارد کنند - RT Business News

CNPC گفت ، این میدان نفتی به عنوان بزرگترین تولید کننده گاز طبیعی در چین به تلاش چین در جایگزینی ذغال سنگ با انرژی های پاک مانند گاز طبیعی و انرژی آبی کمک می کند. پکن قول داده است تا سال 2030 میزان انتشار دی اکسید کربن را به حداکثر برساند و تا سال 2060 به خنثی سازی کربن دست یابد.

خبر مرتبط  سهام ایالات متحده سقوط می کند که داو جونز در افتتاحیه بیش از 500 امتیاز کاهش می یابد - RT Business News

“میدان نفتی چانگ کینگ تاکنون 468.6 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی تولید کرده است. این معادل جایگزینی 562 میلیون تن زغال سنگ استاندارد و کاهش انتشار کربن به میزان 1.53 میلیارد تن است. “ به نقل از چاینا دیلی ، مدیر بخش توسعه گاز میدان نفتی وو ژنگ.

میدان نفتی قرار است تولید سالانه خود را به 68 میلیون تن معادل نفت تا سال 2025 برساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید