بزرگترین بانک اسرائیل موافقت خود را با پرداخت 874 میلیون دلار جریمه برای توطئه برای کمک به شهروندان آمریکایی در پنهان کردن 7.6 میلیارد دلار از دارایی های خارج از کشور – RT Business News

پس از درگیر شدن در طرح فرار مالیاتی ، بانک ارشد اسرائیل تنها 900 میلیون دلار خجالتی را به خزانه داری آمریکا تحویل می دهد و به آمریکایی ها کمک می کند تا هزاران دلار ثروت را در هزاران حساب خارجی مخفی کنند.

بانک Hapoalim BM ، و همچنین شرکت تابعه آن در سوئیس ، پس از ارائه ی تقاضای گناه به اتهامات مبنی بر پنهان کردن حدود 7.6 میلیارد دلار در بیش از 5،500 حساب بانکی مخفی سوئیس و اسرائیل ، وزارت دادگستری ، موافقت کردند که خسارت را بپردازند. اعلام کرد پنجشنبه. وزارت دادگستری افزود: این مبلغ 874 میلیون دلار دومین پولی است که وزارت خزانه داری در یک پرونده فرار مالیاتی برون مرزی از سال 2008 به دست آورد.

خبر مرتبط  رالی بیت کوین تا روز پنجم تمدید می شود که بازیکنان اصلی از رمزنگاری پشتیبانی می کنند - RT Business News

“امروز ، بانك هاپوالیم به دلیل رفتارهای خود مسئولیت پذیر است – او به جنایات خود اعتراف كرد و تسویه حساب تمام هزینه های خود را به دست آورد ، بازپرداخت ایالات متحده برای درآمد مالیاتی از دست رفته و جریمه قابل توجهی پرداخت می كند.” گفت: معاون اصلی دادستان کل ریچارد E. زوکرمن.

حداقل چهار مدیر ارشد بانک از جمله دو عضو سابق هیئت مدیره بودند “مستقیم درگیر” طبق گفته مقامات آمریکایی در طرح اجتناب مالیاتی. آنها در یک تحقیق مشترک چندین ساله توسط وزارت دادگستری ، بخش جنایی اداره درآمد داخلی و وکلای آمریکایی درگیر توطئه شدند.
همچنین در rt.com
فرار مالیاتی به شرکتهای آمریکایی کمک می کند هر سال 180 میلیارد دلار از سایر نقاط جهان سرقت کنندخبر مرتبط  قیمت نفت با افزایش نگرانی های بیش از حد عرضه - RT Business News

“مصوبات امروز و پرداخت 874 میلیون دلار ، روشن می سازد که فرار مالیاتی نمی تواند به آسانی صورت گیرد.” معاون دادستان کل ، جفری روزن ، گفت: “یک سیستم مالیاتی منصفانه مستلزم رعایت یک دست و رفتار صادقانه توسط همه شرکت کنندگان در سیستم است.”

در یک مورد جداگانه که توسط دولت آمریکا مطرح شد ، هاپوالیم بود متهم از برخورد شدید با فیفا و شستن بیش از 20 میلیون دلار ضربات و رشوه به مقامات سازمان بین المللی فوتبال. این بانک 30 میلیون دلار برای نقش خود در آن طرح ، که فقط یک جنبه از عملیات گسترده تر پنهان کردن پول بود ، پرداخت می کند.

خبر مرتبط  دادگاه عالی اتحادیه اروپا ادعا می کند که صلاحیت این تصمیم را درباره تصمیم گیری در مورد چاپ پول بانک مرکزی اروپا با رد نگرانی های آلمان دارد

وزارت دادگستری می گوید ، در اصل یک بانک خرده فروشی ، هاپوآلیم حدود 250 شعبه در اسرائیل دارد و بیش از 2.5 میلیون حساب در آن اداره می شود ، در حالی که شرکت تابعه سوئیس در زوریخ مستقر است و در زمان های مختلف در طول تحقیقات آمریکا شعبه هایی را در ژنو ، لوکزامبورگ و سنگاپور نگه داشته است. .
همچنین در rt.com
جعل کنندگان محکوم شده دستور پرداخت خسارت به بانک اسرائیل را برای… نقض حق چاپفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!