بریتانیا ممکن است با توجه به فشار ایالات متحده ، فناوری هواوی را از شبکه 5G خود خارج کند – RT Business News

در یک چرخش شدید ، طبق گزارش ها ، دولت انگلستان قصد دارد تجهیزات هواوی را از شبکه های نسل بعدی این کشور ممنوع کند تا پایان سال. در ژانویه ، لندن به شرکت اجازه داد نقش محدودی در شبکه های 5G انگلیس داشته باشد.

براساس گزارش رسانه ها ، معکوس این سیاست توسط شعبه ای از آژانس اطلاعاتی انگلیس GCHQ انجام شده است ، که می گوید مجازات های ایالات متحده که هواوی را ممنوع ساخته است از فناوری که متکی به مالکیت معنوی آمریکاست ، تأثیر شدیدی بر شرکت داشته است.

گزارش آژانس انتظار می رود این هفته به نخست وزیر بوریس جانسون ارسال شود. از وزیران شورای امنیت ملی خواسته می شود تا دو هفته آینده تغییر سیاست را برای منع خرید تجهیزات جدید هوآوی تا پایان امسال تصویب کنند.

ساندی تایمز گزارش داد که فناوری هوآوی بنابراین ممکن است تا سال 2026 یا 2027 از قسمت های موجود شبکه 5G حذف شود و محصولات 4G و 3G آن نیز دنبال شود.

خبر مرتبط  عمان به نظر می رسد از ذخایر رو به کاهش نفت خود نهایت استفاده را ببرد - RT Business News

ایالات متحده بیش از یک سال است که در تلاش جهانی است تا ملت ها را متقاعد کند که هواوی را از شبکه های 5G خود منع کنند. واشنگتن ادعا کرده است که این شرکت چینی خطری امنیتی را ایجاد می کند و به اشتراک گذاری اطلاعات انگلیس و آمریکا را تهدید می کند. این گفته است که اجازه دادن هواوی در بازار خواهد بود “جنون”
همچنین در rt.com
بین سنگ و یک مکان سخت: انگلیس در تلاش است تا بین چین و ایالات متحده در مورد حضور 5G هواوی تعادل برقرار کندهنگامی که لندن تصمیم گرفت به هوآوی اجازه دهد نقش محدودی در شبکه تلفن همراه خود داشته باشد ، سیاستمداران آمریکایی علناً از انگلیس خواستند که تجدید نظر کند. قانون جدید ایالات متحده که در ماه مه تصویب شد ، نیاز به تولید کنندگان خارجی دارد که از تجهیزات آمریکایی تراشه سازی استفاده می کنند تا قبل از اینکه بتوانند نیمه هادی های هواوی را بفروشند ، مجوز بگیرند. کمیسیون امنیت سایبری ملی انگلیس (NCSC) اندکی پس از بررسی سریع وضعیت نقش هواوی را آغاز کرد.

خبر مرتبط  چین ضمن کاهش خرید از عربستان سعودی ، واردات نفت از روسیه را تقویت می کند - RT Business News

به دنبال گزارش رسانه ها در مورد مرحله نهایی ، معاون رئیس جمهور هواوی ویکتور ژانگ گفت که این شرکت برای گفتگو با دولت انگلیس باز است ، و این است که “خیلی زود برای تعیین تأثیر” محدودیتهای پیشنهادی ایالات متحده

همه محصولات و راه حل های پیشرو در جهان از فناوری و مؤلفه هایی استفاده می کنند که دولت انگلستان نظارت دقیقی بر آنها دارد. فن آوری ما قبلاً به طور گسترده در شبکه های 5G در سراسر کشور استفاده می شود و به ارتباط مردم در طول قفل کمک کرده است. “ ژانگ گفت.
همچنین در rt.com
نماینده چینی – انگلیس ممکن است توسعه فناوری خود را متوقف کند اگر هواوی را از بازار باز داردخبر مرتبط  شرکت فناوری پس از مشاوره ماسک بیش از 1100٪ افزایش می یابد زیرا سرمایه گذاران گیج شده سهام اشتباهی را انباشته می کنند - RT Business News

رئیس رسانه های بین المللی Huawei ، پل هریسون ، یک سری توییت در طول آخر هفته منتشر کرد که در آن گفته بود ایالات متحده “سالها پیش در چرخ 5G به خواب رفتیم و آنها در حال مبارزه برای خنثی کردن موقعیت بازار هستند.”

به گفته وی ، هواوی 20 سال است که در بازار انگلستان حضور داشته و دارد “به ارائه دهندگان ارتباطات از راه دور کمک کرد تا انگلستان به یک رهبر جهانی 5G تبدیل شود.” او گفت: “محدود کردن هواوی برای حفظ آن رهبری اقدامات کمی نخواهد کرد.”

“آیا ایالات متحده نباید در دوران پس از Brexit ، پادشاهی متحده را به این امر احترام بگذارد؟ در حال حاضر در # هواوی ، دولت ترامپ می خواهد عکس بگیرید ، “ هریسون توییت کرد

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید