بریتانیا برای تشدید قوانین تصرف در خارج از کشور برای شرکت های مهم برای امنیت ملی در میان نگرانی های مربوط به سرمایه گذاری چین – RT Business News

دولت انگلیس به دنبال قدرت های بیشتری برای مداخله در تصرف شركت های خارج از كشور است تا از “سوءاستفاده” شركت های درگیر در مبارزه با بیماری همه گیر و ویروس كروژی ویروس جلوگیری كند.

مطابق اعلامیه وب سایت دولت ، قانون گذاران قرار است روز دوشنبه تغییرات در قانون تصدی را بررسی کنند. نشانه رفته به طرف “محافظت” امنیت ملی ، این اصلاحات به دولت این امکان را می دهد که معاملات پیمان خارجی را با پایین آمدن آستانه هایی که باید قبل از انجام چنین بررسی هایی انجام شود ، بررسی کند.

بیشتر بخوانید

مقامات می گویند که برخی بنگاه ها هستند “مستعد ابتلا به تصرف” به دلیل تأثیر مخرب Covid-19. این حرکات در اطراف افراد درگیر در پاسخ همه گیر ، مانند شرکت های تحقیقاتی واکسن یا تولید کنندگان تجهیزات محافظ شخصی قرار دارد. این بخش همچنین شامل سایر بخش های حیاتی – هوش مصنوعی ، فناوری تأیید رمزنگاری و مواد پیشرفته است.

خبر مرتبط  Covid-19 ممکن است باعث عمیق ترین بحران اقتصادی "در طول زندگی ما" شود - رئیس WTO - اخبار تجارت RT

“این اقدامات باعث حفظ تعادل مناسب بین امنیت ملی انگلیس و انعطاف پذیری ضمن حفظ موقعیت جهانی ما به عنوان مکانی جذاب برای سرمایه گذاری می شود – انگلیس برای سرمایه گذاری باز است ، اما نه برای بهره برداری ،” دبیر بازرگانی آلوک شارما در بیانیه ای گفت.

از زمان تصویب قانون تصدی (Enterprise Act) در سال 2002 ، دولت انگلستان 20 بار در ادغام و تصاحب مداخله کرده است که ده‌ها مورد براساس امنیت ملی است. هیچ معامله ای به دلیل منافع عمومی مسدود نشده است.

خبر مرتبط  یوان چین با بیشترین سود در 12 سال گذشته به پایان رسید - RT Business News

در حالی که این اطلاعیه به هیچ یک از بازیکنان خارجی اشاره نمی کند ، این حرکت حدود دو ماه پس از رسوایی “کودتای اتاق” صورت می گیرد ، هنگامی که گفته می شود توسط یک شرکت تحت حمایت چینی تلاش کرده است تا افراد را در هیئت مدیره فناوری بریتانیا Imagination Technologies قرار دهد.

برخی این پیشرفت را نشانه ای از انتقال فن آوری پیشرفته از انگلستان می دانستند. در ماه آوریل که رسوایی به هم ریخت ، رئیس کمیته انتخاب امور خارجه ، تام توگندهات ، چین را به تلاش برای استفاده از بحران کوروی ویروس برای به دست آوردن کنترل شرکت ها متهم کرد.
همچنین در rt.com
ونزوئلا از بانک انگلیس به دلیل امتناع از بازگشت طلا این کشور در میان بحران کورو ویروس شکایت کردخبر مرتبط  بیت کوین در مسیر ثابت خود به نقطه عطف نمادین بعدی - علامت 28،000 دلار می پردازد - RT Business News

در سال 2017 ، هنگامی که اپل پشت خود را به Imagination Technologies مستقر در انگلستان داد و آن را از یک مشتری کلیدی محروم کرد و بدین ترتیب سهام خود را خراب کرد ، این شرکت توسط شرکت سهام خصوصی Canyon Bridge خریداری شد که گفته می شود توسط دولت چین حمایت می شود. شرکت اصلاحات دولتی چین بزرگترین سرمایه گذار آن است که بنا بر گزارش ها بودجه این معامله را تأمین کرده است. دولت انگلیس در آن زمان توافق نامه را ترك كرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید