برو هالیوود! چین به عنوان بزرگترین گیشه سینمای جهان در سال 2020 از ایالات متحده پیشی گرفت و قرار بود این عنوان را برای همیشه حفظ کند – RT Business News

فروش بلیط فیلم های چینی در سال گذشته از فروش ایالات متحده پیشی گرفت ، زیرا صنعت سینمای جهانی در میان محدودیت های ویروس کرونا برای زنده ماندن تلاش می کرد. این روند حتی قبل از بروز همه گیری آغاز شد و ممکن است در اینجا باقی بماند.

درآمدهای گیشه در چین از بحران Covid-19 در امان نماند ، زیرا این کشور اولین کشوری بود که قفل قفل را مهار کرد تا از گسترش ویروس کشنده جلوگیری کند. آخر هفته معمول شلوغ قبل از کریسمس ، فروش بلیط 30 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت و به حدود 71.5 میلیون دلار رسید. به گزارش South China Morning Post ، با استناد به داده های پلتفرم فروش بلیط آنلاین Maoyan Entertainment ، این میزان کل گیشه سال را به 20 میلیارد یوان (3.06 میلیارد دلار) رساند.
همچنین در rt.com
با توجه به اینکه Covid-19 هالیوود را وادار به عقب انداختن انتشار فیلم های پرفروش می کند ، ممکن است باکس آفیس ایالات متحده امسال بیش از 80 درصد سقوط کندخبر مرتبط  ورشکستگی شیل ایالات متحده علی رغم محافظت از بیماری همه گیر سرعت می گیرد - RT Business News

با بدترین بحران بهداشتی که به نظر می رسد برای چین به پایان رسیده است ، افت فروش بسیار کمتر از ایالات متحده بود ، که در آن آمار نسبت به سال گذشته حدود 80 درصد کاهش داشت. طبق برآوردهای شرکت داده Comscore ، فروش بلیط در آمریکای شمالی تقریباً به پایین ترین سطح 40 ساله سقوط کرد و سال را با کمتر از 2.3 میلیارد دلار به پایان رساند.

فاصله بیش از 700 میلیون دلار به چین این امکان را داده است تا برای اولین بار جایگاه خود را به عنوان بزرگترین گیشه فیلم جهان در سالانه ثابت کند. چنین نتیجه ای به طور گسترده انتظار می رفت ، زیرا چین در ماه اکتبر در میان بازگشایی سریع اقتصاد خود ، ایالات متحده را پشت سر گذاشت. در این سال چندین فیلم تولید داخل منتشر شد که عمده درآمد گیشه را به خود اختصاص می داد ، در حالی که هالیوود به دلیل همه گیری ، پیش نمایش های مورد انتظار خود را به تعویق انداخت.

خبر مرتبط  کشورهای BRICS با هم همکاری می کنند تا اقتصاد بلوک تجاری را پس از بحران کوید به رشد پایدار برگردانند - پوتین - RT Business News
همچنین در rt.com
Cineworld این هفته تمام سینماهای ایالات متحده و انگلیس را تعطیل می کند و 45000 شغل را در معرض خطر قرار می دهدبا این حال ، چین پیش از این حتی پیش از شیوع ویروس کرونا ، علاقه مندان به فیلم را مجبور کرده بود که بخاطر سفارش های خانه نشینی ، عاشقان فیلم را به سمت سرویس های آنلاین سوق دهند ، رهبران جهانی گیشه آمریکا را به چالش می کشیدند. چین برای اولین بار در سه ماهه ابتدایی 2018 از درآمد گیشه ایالات متحده پیشی گرفت ، اما فروش کل آن سال هنوز عقب بود. در ماه مه 2019 ، تحلیلگران PwC پیش بینی کردند که چین تا سال 2020 به بزرگترین بازار سینما در جهان تبدیل خواهد شد و به گسترش بیشتر خود ادامه می دهد ، انتظار می رود درآمد فروش بلیط تا سال 2023 به 15.5 میلیارد دلار برسد.

خبر مرتبط  اوپک + موافقت کرد که کاهش رکورد نفت را برای یک ماه دیگر تمدید کند - گزارش ها - خبرنامه RT Business

“چین به دلیل جمعیت زیاد و رشد اقتصادی قوی می تواند به بزرگترین بازار فیلم در جهان تبدیل شود.” جوزف تانگ تانگ ، رئیس مورتون اوراق بهادار در هنگ کنگ ، به نقل از South China Morning Post ، گفت. وی افزود: آنچه در بازار فیلم می بینیم فقط بازتاب تغییر اقتصاد جهانی است ، انتظار می رود چین از ایالات متحده به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان طی چند سال پیشی بگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید