بروکسل حکمرانی می کند ، دویچلند دست می زند! اتحادیه اروپا ادعا می کند آلمان حرفی در مورد سیاست چاپ پول ندارد – RT Business News

در حالی که دادگاه قانون اساسی آلمان حكم داد كه بانك مركزی اروپا می تواند با تلاش كمی كمك مالی (QE) از اختیارات خود فراتر رود ، اتحادیه اروپا به سرعت خاطرنشان كرد كه قوانین اروپایی برتری كشورهای عضو را كسب می كند.

در حكم روز سه شنبه ، دادگاه قانون اساسی فدرال گفت كه دولت آلمان نتوانست برنامه QE را به چالش بكشد ، كه در سال 2015 راه اندازی شد و سال گذشته دوباره فعال شد. قضات در کارلسروهه نیز این حكم را صادر كردند كه این طرح محرک ، معروف به برنامه خرید بخش عمومی (PSPP) ، به این احترام نمی گذارد “اصل تناسب” ، سیگنالینگ مبنی بر اینکه بانک مرکزی منطقه یورو با موافقت خود خیلی پیش رفته است.

بیشتر بخوانید

“بانک مرکزی اروپا نتوانسته است موازنه لازم را برای اهداف سیاست پولی در برابر اثرات سیاست اقتصادی ناشی از برنامه انجام دهد.” حکم خوانده شده است. “با پیگیری بی قید و شرط سیاست پولی PSPP … با وجود این که اثرات سیاست اقتصادی خود را نادیده می گیرد ، بانک مرکزی اروپا آشکارا اصل متناسب بودن را نادیده می گیرد.”

سخنگوی کمیسیون اروپا اریک مامر سریع در پاسخ به این تصمیم گفت: علی رغم ارزیابی از دادگاه آلمان ، این بلوک مجددا تأیید می کند “تقدم قانون اتحادیه اروپا”

این حكم همچنین تصمیم بالاترین دادگاه اتحادیه اروپا را به چالش می کشد ، با قضات می گویند که بررسی دومی بوده است “قابل درک نیست” در سال 2018 ، دیوان عدالت اتحادیه اروپا (ECJ) حكم داد كه برنامه ECB معتبر است و در حكم بدن.

خبر مرتبط  برو شرق! سرمایه گذاری گیم سرمایه گذاری جیم راجرز در خاور دور و سیبری روسیه - RT Business News

از رویترز خواسته شده تا نظر خود را ارائه دهد ، دادگاه عالی اتحادیه اروپا نیز به اولویت قانون بلوك نسبت به ملی كشورهای عضو اشاره كرد ، اما در مورد مورد خاص توضیح نداد.

دادگاه آلمان به بانک مرکزی این کشور ، Bundesbank دستور داد که شرکت در طرح تحریک بانک مرکزی اروپا را در سه ماه متوقف کند ، مگر اینکه بانک مرکزی اروپا ثابت کند که خرید اوراق قرضه ضروری است.

خبر مرتبط  کشتن دلار آمریکا با اعتیاد به "دوزهای روزافزون هروئین پولی" - پیتر شیف - اخبار کسب و کار RT
همچنین در rt.com
Covid-19 ممکن است آلمان را در بدترین رکود از زمان جنگ جهانی دوم فروکش کندبانک مرکزی اروپا برنامه بحث برانگیز را برای رونق بخشیدن به اقتصاد و نگه داشتن سطح تورم نزدیک به دو درصد در سال 2015 به اجرا گذاشت. این برنامه در سال 2018 متوقف شد و حدود یک سال بعد دوباره راه اندازی شد. به گفته بلومبرگ ، کل دارایی های این طرح 2.7 تریلیون یورو در پایان ماه مارس بود.

خبر مرتبط  به گفته مشاور ، تقاضا برای جواهرات طلا در چین و هند کاهش می یابد - RT Business News

مهمتر از آن ، بانک مرکزی برنامه دیگری را برای نبرد با بروز همه گیر کوروی ویروس راه اندازی کرده است و قصد دارد امسال 750 میلیارد یورو اوراق بخرد تا بتواند پیامدهای اقتصادی بحران مرتبط با ویروس را جبران کند. این کمک به صراحت از تصمیم دادگاه خارج شد ، در حالی که برخی گفتند که این تصمیم ممکن است موانعی برای کاهش بحران ایجاد کند.

با انتشار اخبار تصمیم دادگاه آلمان ، یورو 0.7 درصد در برابر ایالات متحده کاهش یافت. این حکم همچنین شاخص های کلیدی را در بازارهای اروپا پایین آورده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید