برنامه های بودجه روسیه نشان می دهد اقتصاد اکنون مهمتر از هزینه های نظامی است – RT Business News

روسیه قرار است سال آینده هزینه های نظامی خود را به نفع تقویت اقتصاد ملی کاهش دهد و این برای اولین بار در هفت سال گذشته است که این دو منطقه در برنامه های بودجه دولت به محل می پردازند.

مسکو مجبور شد در پی شیوع ویروس کرونا در برنامه هزینه های این کشور تجدید نظر کند ، در اوایل هفته جاری دولت تصویب لایحه بودجه جدید فدرال را برای سه سال آینده انجام داد.

طبق یادداشت مربوط به پیش نویس طرح ، که توسط اخبار تجاری RBC دیده می شود ، هزینه های نظامی قرار است در سال 2021 معادل 3.11 تریلیون روبل (41.08 میلیون دلار) معادل 14.5 درصد کل هزینه های دولت باشد. این بیش از یک درصد کمتر از بودجه اختصاص یافته برای اقتصاد ملی است که پیش بینی می شود مجموعاً 3.37 تریلیون روبل (44.51 میلیارد دلار) باشد.

خبر مرتبط  سهم شیر از LNG قطبی روسیه به مقصد آسیا - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه اکنون بیش از صادرات گاز طبیعی از طلا درآمد کسب می کنداین بدان معنی است که در سال 2021 ، هزینه های اقتصاد ملی برای اولین بار از سال 2014 هزینه های ارتش را کاهش می دهد. در عین حال ، هزینه های نظامی فقط 2.7 درصد از تولید ناخالص داخلی روسیه را تشکیل می دهد – کمترین سهم در یک دهه گذشته.

خبر مرتبط  صادرکننده برتر غلات جهان ، روسیه علیرغم همهگیری Covid-19 ، منابع جهانی را بالا نگه می دارد - RT Business News

در مقایسه با برنامه های قبل از بحران ، هزینه های نظامی 2021 قرار است 120 میلیارد روبل کاهش یابد. با توجه به این که بحران به شدت به اکثر مشاغل و صنایع ضربه زده است ، مسکو مجبور شده است 19 درصد از حمایت از اقتصاد ملی را افزایش دهد ، از جمله افزایش هزینه ها برای بخش فضایی و پروژه های زیرساختی و همچنین یارانه حمل و نقل هوایی و شرکت های کشاورزی و غیره.
همچنین در rt.com
به دلیل محدودیت های سفر بین المللی ، روس ها بیشتر در تعطیلات داخلی هزینه می کنندخبر مرتبط  آرامکو سعودی اکنون از عواقب جنگ شکست خورده قیمت نفت رنج می برد - RT Business News

هزینه های نظامی از سال 2012 به عنوان بخشی از برنامه بازسازی اسلحه و تسلیحات روسیه در حال افزایش است.

پیش بینی های اولیه انتظار می رفت اقتصاد روسیه در پی بحران ویروس کرونا در سال جاری میلادی تا هفت درصد منقبض شود ، اما پیش بینی های اخیر مثبت تر بوده و انتظار می رود رکود بین چهار تا پنج درصد باشد. از سال آینده ، دولت روسیه انتظار دارد تولید ناخالص داخلی بیش از سه درصد افزایش یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید