برزیل در حال ظهور به عنوان پیشروترین تولید کننده نفت دریایی در جهان است – RT Business News

قیمت های کاملاً ضعیف نفت ، همه گیر COVID-19 و افزایش عدم قطعیت ژئوپلتیک کم کاری در رونق گرفتن حماسه رونق نفت دریایی برزیل کرده است.

تا سپتامبر 2020 برزیل سومین تأمین کننده نفت خام به چین ، دومین اقتصاد بزرگ جهان بود. مقیاس رونق نفت دریایی در آبهای عمیق برزیل توسط میدان نفتی Tupi قبل از نمک تأکید شده است که برای سه ماهه سوم سال 2020 به نقطه عطفی چشمگیر برای پمپاژ دو میلیارد بشکه تولید نفت انباشته در دهه از آغاز تولید تجاری نفت رسیده است. یک دلیل کلیدی برای این محبوبیت سریع در حال رشد عیار متوسط ​​روغن خام شیرین تولید شده از میدان های نفتی قبل از نمک برزیل ، به ویژه توپی بزرگترین میدان نفتی در آبهای عمیق جهان و میدان بوزیوس است.

ادامه مطلب

پتروبراس ، که پیشگام توسعه میادین گسترده نفتی پیش نمکی دریایی برزیل است ، صادرات رکورد صادرات نفت خام را برای سپتامبر سال 2020 گزارش کرد که حدود 87٪ از آنها به چین اختصاص داشت. نشانه هایی وجود دارد که علیرغم کاهش واردات نفت چین ، رونق نفت دریایی برزیل بدون مانع ادامه خواهد داشت. روبرتو کاستلو برانکو ، رئیس اجرایی پتروبراس معتقد است که چین توانایی جذب کل نفت خام تولیدی برای صادرات توسط برزیل را دارد ، حتی با رشد ناگهانی تولید. محبوبیت فزاینده روغن خام متوسط ​​و شیرین Lula و Buzios برزیل که از مزارع Tupi و Buzios پمپاژ می شود ، باعث می شود که آنها با قیمت بالاتری به Brent در چین بفروشند. تقاضای فزاینده برای این ترکیبات نفت خام باعث می شود که اختلاف قیمت آنها بیشتر شود و این گمانه زنی را مطرح کند که آنها می توانند به گرانترین انواع روغن خام جهان تبدیل شوند.

پتروبراس به طور جدی به دنبال بازارهای جدید صادراتی در آسیا است که در آنجا تقاضا برای روغن های خام سبک شیرین در حال افزایش است ، زیرا به دنبال مصرف بنزین ، گازوئیل و سوخت های دریایی با کیفیت گوگرد کم است. هند به یک بازار هدف اصلی تبدیل شده است. پنجمین اقتصاد بزرگ جهان ، قبل از همه گیری COVID-19 ، در یک کلیپ جامع با رشد ناخالص داخلی تا 8٪ در سال های اخیر در حال گسترش بود ، و آن را به سریعترین رشد اقتصادی بزرگ در جهان تبدیل کرده است. در حالی که صندوق بین المللی پول پیش بینی كرده است كه اقتصاد هند طی سال 2020 بیش از 10 درصد منقبض خواهد شد ، انتظار می رود در سال 2021 به رشد خود بازگردد و صندوق بین المللی پول پیش بینی سالانه 8.8 درصد سالانه نسبت به رشد تولید ناخالص داخلی را داشته باشد. رشد اقتصادی مستحکم هند همراه با جمعیتی رو به رشد ، و به طور فزاینده ثروتمند باعث می شود تقاضا برای انرژی و سوخت به طور قابل توجهی افزایش یابد. تحریم های ایالات متحده که از خرید پالایشگاه های هندی از خرید نفت خام ونزوئلا جلوگیری می کند ، آنها را مجبور کرده است که به جای دیگری مراجعه کنند ، در حالی که معرفی IMO2020 در سال جاری تقاضای نفت خام شیرین را در آسیا افزایش داده است.

خبر مرتبط  همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه با وجود بحران ویروس کرونا ادامه دارد - پوتین - RT Business News

مقررات جدید دریایی همچنین باعث افزایش تقاضا برای روغن های خام شیرین متوسط ​​برزیل از سنگاپور ، که یک مرکز حمل و نقل منطقه ای است ، شد. این افزایش تقاضا برای گریدهای متوسط ​​روغن خام شیرین قبل از نمک با رشد عرضه تأمین خواهد شد. با وجود بیماری همه گیر COVID-19 و قیمت های نفت به شدت ضعیف تر پس از سقوط قیمت مارس 2020 ، تولید قبل از نمک برزیل در حال گسترش است. داده های تنظیم کننده ملی نفت برزیل ، آژانس ملی نفت ، گاز طبیعی و سوخت های زیستی (ANP – حروف اول پرتغالی) ، نشان می دهد تولید روغن قبل از نمک در سپتامبر 2020 (به زبان پرتغالی) تقریبا 2.6 میلیون بشکه در روز است که 13 درصد بیشتر از یک سال زودتر این امر منجر به تولید روغن قبل از نمک 89 درصد از کل تولید نفت برزیل در این دوره در مقایسه با 78 درصد برای ماه مشابه در سال 2019 شد.

حجم روغن خام متوسط ​​و شیرین پمپ شده از میدان های نفتی قبل از نمک برزیل در حال گسترش است. پتروبراس ، که مسئول بیش از 60٪ از تولید روغن قبل از نمک برزیل است ، در حال فعالیت در افزایش فعالیت در دارایی های قبل از نمک خود ، به ویژه در میدان نفتی Buzios است. شرکت ملی نفت برزیل اخیراً از خرید 353 میلیون دلاری سهام شرکت های Shell و Petrogal Brasil ، یکی از شرکت های تابعه Galp Energia پرتغال ، در کشتی ذخیره سازی و تخلیه شناور P-71 خبر داد. قرار بود FPSO در میدان توپی مستقر شود اما پتروبراس تصمیم گرفته است کشتی را که دارای ظرفیت تولید روزانه 150،000 بشکه است ، در محل کشف نفت ایتاپو قرار دهد. شرکت ملی نفت برزیل انتظار دارد که ایتاپو را طی سال 2021 ، بطور قابل توجهی زودتر از تاریخ برنامه ریزی شده برای سال 2024 ، به اینترنت بیاورد. به همین دلیل ، پتروبراس ، صاحب 65٪ از میدان نفتی توپپی ، شرکای Shell را که دارای 25٪ سهام و Petrogal ، صاحب 10٪ باقیمانده است ، برای طراحی یک برنامه توسعه جدید برای Tupi در نظر گرفته است که در سال 2021 به ANH تحویل داده شد.

اعتقاد گالپ مبنی بر وجود میدان نفتی در آبهای عمیق تا 20 میلیارد بشکه نفت ، توانایی قابل توجه توپی را تأیید می کند. تولید از میدان قبل از نمک Buzios با یک کلیپ سریع در حال رشد است و به طور متوسط ​​604،000 بشکه در روز برای سه ماهه سوم سال 2020 ، یا کمی بیش از یک سوم کل روغن تولیدی قبل از نمک Petrobras برای این دوره است. فقط برای سپتامبر 2020 ، Buzios روزانه به طور متوسط ​​749،810 بشکه نفت تولید می کند که در حالی که 1٪ کمتر از آگوست 2020 ، 84٪ بیشتر از مدت مشابه در سال 2019 بود. نفت خام متوسط ​​و شیرین ، که دارای جاذبه API 28.4 درجه است ، مقدار کم گوگرد 0.31٪ و مواد معطر کم ، به سرعت در حال محبوبیت در میان پالایشگاه های آسیایی است. در پاسخ به این تقاضای فزاینده ، عمدتا از چین ، پتروبراس در حال افزایش فعالیت در این زمینه است. شرکت ملی نفت برزیل در نظر دارد تا سال 2030 12 FPSO در میدان بوزیوس نصب کند که پیش بینی می شود روزانه بیش از 2 میلیارد بشکه نفت خام پمپاژ کند و این امر را به بزرگترین میدان نفتی برزیل تبدیل کند. در حالی که اوج تقاضای نفت ، که انتظار می رود در سال 2030 اتفاق بیفتد ، و قیمتهای کاملاً ضعیف نفت بر سرمایه گذاری نفت تأثیر می گذارد ، تقاضای زیاد برای نفت خام Buzios و هزینه های ناچیز ، که 35 دلار در هر بشکه تخمین زده می شود ، دلایل پتروبراس را تأیید می کند. سرمایه گذاری قابل توجهی در میدان نفتی

خبر مرتبط  هند با رشد چشمگیر از بحران کوید پس خواهد گرفت تا سریعتر رشد اقتصادی در حال ظهور را تجربه کند - صندوق بین المللی پول - RT Business News

برزیل به سرعت در حال پیشرفت است تا شکوفایی برتر نفت دریایی جهان است. ترکیبی از پتانسیل گسترده نفت ، ترکیبات بسیار کم گوگرد و مخلوط های نفت خام متوسط ​​و تقاضای فزاینده از تصفیه خانه ها برای نفت خام سبک تر و شیرین همراه با هزینه های ناچیز ، این امر را به عنوان یک حوزه قضایی بسیار جذاب برای سرمایه گذاری از شرکت های بزرگ انرژی جهانی تبدیل می کند. به همین دلایل ، سرمایه گذاری به سمت حوضه های نفتی قبل از نمک برزیل و تقویت ذخایر و تولیدات نفتی اثبات شده این کشور آمریکای لاتین ادامه خواهد یافت ، علی رغم بادگیرهای ناشی از همه گیری COVID-19 ، قیمت های نفت به شدت ضعیف تر و ظهور اوج تقاضای نفت.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com