بدترین بحران برای اقتصاد ویران شده Covid هند – صنعت تجارت – اخبار کسب و کار RT

رهبران صنعت و تجارت هند پس از نابودی بحران ویروس کرونا در سه ماهه اخیر اقتصاد کشور علائم بهبودی را مشاهده می کنند.

“هرچه بیشتر با مدیران عامل سازمان های مختلف گفتگو کنم ، بیشتر اطمینان پیدا می کنم که در وضعیت اقتصاد کلان ، به ویژه طی ماه گذشته یا بهبود ، بهبود یافته است.” آمیتاب چودری ، مدیر عامل و مدیر عامل Axis Bank ، به اقتصاد تایمز گفت.

ادامه مطلب

در حالی که بانکدار معتقد است بهبودی قریب الوقوع است ، او می گوید این روند می تواند کند باشد یا “L شکل” ، که معمولاً با بیکاری مداوم و رشد راکد اقتصادی همراه است. چودری همچنین خاطرنشان کرد که خوش بینی به جامعه بازرگانی بازگشته است و این امر از بررسی سوالات وام ، هزینه کارت های اعتباری و افتتاح حساب های بانکی وی نیز مشهود است.

خبر مرتبط  چه اتفاقی می افتد اگر اقتصاد قفل شدن تاج تا ماه مه برداشته نشود ، اقتصاد هند چه خواهد بود؟ - اخبار تجاری RT

برخی از کارآفرینان هندی پیشتر به بهبود تدریجی اقتصاد پس از فرو رفتن عمیق ناشی از شیوع ویروس کرونا اشاره کرده بودند. در حالی که بخش خودرو در ماه آگوست رشد را ثبت کرد ، هندو Hero Motocorp ، یکی از بزرگترین تولید کنندگان دو چرخ در جهان ، گفت که با “وضعیت خوش شانس داشتن تقاضای بیشتر از عرضه” با رشد تا حدی تحت تأثیر بازارهای روستایی و نیمه شهری.

برخی از شرکت های دیگر خاطرنشان کردند که توسعه اقتصاد روستایی به بهبود کلی کمک می کند. طبق گفته مدیر عامل شرکت Tata Steel TV Narendran ، این شرکت وابستگی خود را به صادرات کاهش داده و فعالیت خود را به طور کامل از سر گرفته است. همچنین به لطف یک فصل موسمی خوب و اقتصاد روستایی ، در سه ماهه دوم تقاضا احیا شد.

“ما قطعاً شاخه های سبز را در تمام محصولات مصرفی FMCG مشاهده می کنیم [fast moving consumer goods] به اتومبیل ، “ وونو سرینیواسان ، رئیس شرکت TVS Motor گفت:

خبر مرتبط  اوپک + در تلاش است تا قرارداد را برای کاهش تولید منعقد کند ، زیرا 10 میلیون بشکه محدودیت نفتی بر تایید مکزیک بستگی دارد - RT Business News

به نشانه خوب بهبود احتمالی ، فعالیت کارخانه هند به بالاترین سطح در طی هشت سال گذشته رسید. شاخص مدیران خرید IHS Markit (PMI) برای تولید در ماه سپتامبر از 52 در ماه اوت به 56.8 افزایش یافت. قرائت بالای 50 نشان دهنده انبساط است ، در حالی که زیر آن سیگنال انقباض است. فعالیت های تجاری نیز بهبود یافته است ، اما در قلمرو انقباض باقی مانده است ، داده های IHS Markit نشان می دهد. PMI هند برای خدمات از 41.8 در آگوست به 49.8 در سپتامبر افزایش یافت.
همچنین در rt.com
خاموش شدن ویروس کرونا ویروس تقریباً یک چهارم اقتصاد هند را از بین می برد و بدترین انقباض تاکنون را تجربه کرده است“به نظر می رسد اقتصاد در حال بهبود است. شاخص های برجسته از شرکت ها ، RBI [Reserve Bank of India] و به نظر می رسد دولت به این موضوع اشاره کرده است و هرچه داده های بیشتری در تصویر ارائه می شود ، واضح تر می شود “ راجنیش کومار رئیس بانک دولتی هند گفت. تحلیلگران همچنین در فصل جشن ، زمانی که جشن ها و مراسم بزرگ هند برگزار می شود ، شرط بندی می کنند و می گویند این می تواند خرید را تقویت کند و رشد قویتر وام را به ارمغان بیاورد.

خبر مرتبط  کشتن دلار آمریکا با اعتیاد به "دوزهای روزافزون هروئین پولی" - پیتر شیف - اخبار کسب و کار RT

در اوایل سال جاری ، یکی از سختگیرانه ترین قفل ها در جهان ، بیشتر بخشهای اصلی اقتصاد هند را به سقوط آزاد کشاند. تولید ناخالص داخلی این کشور با رکورد 23.9 درصدی از آوریل تا ژوئن سقوط کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید