بحران COVID می تواند بزرگترین شرکتهای نفتی جهان متحد – RT Business News

معاملات غول M&A در حال شکل گیری است به دنبال بحران قیمت نفت ، اما بازار ممکن است نوع معمولی از ادغام را نبیند.

سر وینستون چرچیل یک بار به رهبران توصیه می کرد که هرگز نگذارند یک بحران خوب به هدر رود. بانک های وال استریت و سایر بانک های بزرگ توجه کرده اند: آنها به اندازه کافی باهوش بودند تا از فرصت ارائه شده توسط آخرین بحران مالی استفاده کنند تا آژانس های دولتی تندرو برای تصویب معاملات غول پیکر M&A که در غیر این صورت از آنها ناامید شده بودند ، بهره گیرند.

بخش نفت باید نشانه خود را از بخش بانکی بگیرد و اندکی از خرد خرد چرچیل را امتحان کند.

به نظر می رسد راب كاكس ، خبرنگار جهانی برای رویكردن اطلاعاتی رویترز ، امری اجتناب ناپذیر است. او به رویترز گفته است که بحران Covid-19 می تواند منجر به شیدایی ادغام در بخش هایی مانند مخابرات ، خودکار ، کالاهای مصرفی و انرژی شود.

اما برخلاف ادغام انرژی میان رده که پیش از وقوع بحران شروع به آمدن کرده بود ، راب می گوید روابط بین تولیدکنندگان غول پیکر مانند ExxonMobil (NYSE: XOM) ، شورون (NYSE: CVX) و BP (NYSE: BP) در میان دیگران اکنون در قلمرو امکان قرار دارند.

هزینه های کاهش

کاکس استدلال می کند که رویترز ، ایده های پیش از بحران در مورد رقابت و نگرانی های ضد انحصاری ، ممکن است با پشت سر گذاشتن اقتصادها از بن بست با تغییر دولت ها و شروع به اولویت بندی صنایع ساختمانی با راندمان عملیاتی بهتر ، هزینه های پایین تر و ترازنامه های سالم تر ، به عقب برگردد.

شرکت های انرژی غول پیکر می توانند برای توجیه معاملات ماموت که در غیر این صورت نتوانستند از موافقت خود ناکام بمانند ، از هزینه های کاهش هزینه استفاده کنند.

تحت این زمینه ، اکسون و شورون ممکن است با هم گرد هم بیایند و حتی برای اندازه گیری خوب BP را نیز به هم بزنند تا “EXChevBrit” مخفف تشکیل شود که کلاه کل بازار آن 425 میلیارد دلار و استخر ذخیره 70 میلیارد پوند بشکه معادل نفت همچنان در مقایسه با رنگ پریدگی باشد. به ارزش 1.6 تریلیون دلاری سعودی آرامکو و 270 میلیارد دلار بوئه.

کاکس خاطرنشان می کند ، بحران مالی سال 2008 که بخش بانکی جهانی را فلج کرده ، راه را برای ادغام های بزرگ مانند بانک آمریکا پرداخت 50 میلیارد دلار برای مریل لینچ؛ ولز فارگو پونی کردن 15.1 میلیارد دلار برای رقیب Wachovia در ساحل غربی وام دهنده خیابانی Lloyds TBS سرماخوردگی 12 میلیارد پوند برای HBOS.

کاکس با پیش بینی اینکه کنسرومرهای پراکنده مانند مانند واکنش نشان می دهد نتیجه می گیرد 3M، امرسون برقیو شرکت جنرال الکتریک احتمالاً محو می شود و حتی امثال آن را ترغیب می کند کرم ابریشم و عزیزم برای پیگیری کراوات خودشان.

کم کربن M&A

جالب است بدانیم که آیا بازی M&A Cox در طولانی مدت اینگونه بازی می کند یا خیر. مطمئناً در گذشته این کار را با درجات مختلف انجام داده است.

به عنوان مثال ، آخرین شلوغی نفتی سال 2016 به عنوان یک کاتالیزور برای این منطقه عمل می کرد معامله 60 میلیارد دلاری M&A بین غول های انرژی رویال هلند شل و گروه BG ، Suncor Energy و Canadian Sands کانادا و همچنین 35 میلیارد دلار برای ادغام پیشنهادی بین هالیبورتون و بیکر هیوز که سرانجام از بین رفتند.

خبر مرتبط  قیمت نفت با افزایش نگرانی های بیش از حد عرضه - RT Business News

با این حال ، به نظر نمی رسد که همه چیز در حال از بین بردن این روش باشد.

ما در حال حاضر شاهد سقوط چشمگیر فعالیت M&A در بخش انرژی هستیم ، همانطور که قبلاً گزارش داده بودیم. در واقع ، الف گزارش اخیر افشا کرده است که معاملات M&A در بالادست ایالات متحده در سه ماهه اول تنها 770 میلیون دلار بوده است یا کمتر از 1 / 10th میانگین مبلغ معاملات سه ماهه طی یک دهه گذشته. در ادامه این گزارش آمده است که در معاملات بالادستی تنها 4.7 میلیارد دلار پوند موجود است که در مقایسه با 92 میلیارد دلار در معاملات ادغام شده در سال 2019 یا میانگین 78 میلیارد دلار در طی ده سال گذشته وجود دارد.
همچنین در rt.com
EIA پیش بینی کاهش رکورد در تولید نفت شیل ایالات متحده را نشان می دهداین یک قطره عظیم است به هر شکلی که شما آن را تردید کنید ، نشانه ای شوم است که بیکاری و عدم اطمینان در این بخش به سطوح بی سابقه ای رسیده است.

اگرچه ارزش دارایی انرژی در دوره سقوط قیمت نفت دچار افت جدی شده است – و همچنان ادامه دارد که سقوط می کند ، زیرا تولیدکنندگان شیل چاه ها را در سطوح رکوردی بسته اند – تولیدکنندگان امن تری مانند اکسون و شورون در حال از بین رفتن هستند ، زیرا به نظر نمی رسد کسی مطمئن باشد بخش انرژی همیشه به شکل پیش از بحران خود باز خواهد گشت.

خبر مرتبط  Millennials & Gen Z در مورد مشاغل مرده اقدام به خرید عرشه صندلی در تایتانیک - Max Keizer - RT Business News

در واقع ، به احتمال زیاد شرکتهای انرژی مایل هستند که شکار کنند و در معاملات بخش های کم کربن و انرژی های تجدید پذیر شکار کنند. سال گذشته ، جمع آوری کم کربن و سرمایه گذاری مشترک توسط شرکتهای نفتی از 20 سال گذشته به 33 عدد رسید ، اگرچه مبلغ معاملات کمتر بود.

آ گزارش جدید توسط آژانس بین المللی انرژی (IEA) می گوید ، بخش های تجدید پذیر و انرژی پاک روند صعودی را پشت سر گذاشته اند ، تولید برق تجدیدپذیر در سه ماهه اول در سه ماهه زمانی که تقاضای نفت 30 درصد پوند کاهش یافته است ، سه درصد رشد کرده است. در همین حال ، سهم تجدیدپذیر در مخلوط تولید برق جهانی در سه ماهه اول از 26 درصد تا پایان سال 2019 ، عمدتا با هزینه ذغال سنگ و گاز به 28 درصد رسید. IEA پیش بینی کرده است که تولید برق تجدیدپذیر در سال جاری پنج درصد در پشت گسترش باد ، خورشیدی و نیروگاه برق گسترش می یابد.

با توجه به تاب آوری انرژی پاک ، غافلگیر نشوید که بزرگان نفت ترجیح می دهند برای معامله در این بخش شکار کنند و به نوعی اسکله گسترده خود ادامه دهند.

هنوز ، آموزش ترفندهای جدید سگ پیر هرگز آسان نیست. فقط شرط نکشید که آنها به عادتهای قدیمی برگردند ، به خصوص اگر حرکت نفت تازه در مسیر فعلی خود ادامه یابد.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com