بحران کروناویروس BOOM سرمایه گذاری خصوصی را در بازار سهام روسیه آغاز می کند – RT Business News

روسها شروع به جمع آوری سهام کرده اند و تعداد سرمایه گذاران خصوصی رکورد جدیدی را تجربه کردند. علاقه سرمایه گذاری انفجاری هنگامی به وجود آمد که کووید 19 و سقوط قیمت نفت اقتصاد جهانی را متلاشی کرد.

اوقات بحران ، مردم را مجبور می کند تا در استراتژی های مالی خود تجدید نظر کنند و به دنبال منابع جدید درآمد باشند. این ممکن است دلیل رونق اخیر سرمایه گذاری خرده فروشی در بورس مسکو باشد.

ارقام نشان می دهد که در ماه فوریه حدود 4.2 میلیون حساب سرمایه گذار خصوصی در بالاترین سکوی تجاری کشور وجود داشته است ، در حالی که این تعداد تا پایان بهار به بیش از 5.1 میلیون نفر رسیده است. در ماه مارس و آوریل نزدیک به 320،000 حساب در هر ماه ثبت شده است ، در حالی که در ماه مه بیش از 220،000 نفر به آن پیوستند.

خبر مرتبط  جدیدترین میدان جنگ در جنگ گاز اروپا - RT Business News
همچنین در rt.com
قفل قفل Covid-19 در روسیه افزایش فروش دوچرخه دارددر حالی که موج اول در میان آشفتگی بازار رخ داد که با کاهش قیمت نفت به وجود آمد ، جریان سرمایه گذاری همچنان ادامه داشت زیرا تاج ویروس باعث شد بسیاری از افراد به دلیل محدودیت های دولتی قفل شده در خانه باشند. از اواخر ماه مارس ، مناطق روسیه شروع به معرفی اقدامات قرنطینه کردند و به مردم فرصت بیشتری برای تجارت دادند.

خبر مرتبط  ایالات متحده بهتر است قبل از ممنوعیت واردات از چین ، به مسئله "کار برده" خود نگاه کند

ماه گذشته ، سرمایه گذاران خرده فروشی تقریباً 30 میلیارد روبل (حدود 438 میلیون دلار) سهام شرکت های روسی که در بورس مسکو قرار داشتند خریداری کردند. این به دنبال خرید سهام فعال در دو ماه گذشته است که روس ها بیش از 78 میلیارد روبل (حدود 1.4 میلیارد دلار) را وارد بازار سهام کردند.
همچنین در rt.com
Coronavirus آمریکایی ها را وادار به انجام کاری غیرقابل مشاهده می کند: پس انداز کنید!ثابت شده است که بخش انرژی از بین سرمایه گذاران روسی محبوب ترین است ، زیرا سهام بزرگان انرژی ملی گازپروم و روسنفت و همچنین لوکوویل جزء 10 شرکت برتر در سبد سرمایه گذاری بودند. Sberbank عمده روسیه ، بانک VTB و Aeroflot نیز از جذاب ترین سهام هستند.

خبر مرتبط  واشنگتن ممکن است به Huawei چین اجازه دهد لوازم تراشه حیاتی برای تجارت غیر 5G خود را دریافت کند - گزارش - RT Business News

رشد سرمایه گذاری خرده فروشی در حالی رخ می دهد که عصر دیجیتال دسترسی به تجارت را تسهیل کرده است. برخی از بانکهای روسی اکنون استفاده از سکوهای ویژه خود را برای سرمایه گذاری در طیف وسیعی از اوراق بهادار از جمله سهام روسی و بین المللی ارائه می دهند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید