بحران ویروس کرونا برای اقتصاد روسیه به اندازه سقوط مالی 2008 نیست – الکسی کودرین به RT – اخبار تجاری RT

الکسی کودرین ، رئیس اتاق حساب های روسیه و وزیر دارایی سابق ، در مصاحبه اختصاصی با RT گفت: اقتصاد روسیه بهتر از همه گیر Covid-19 مقابله می کند تا پس از بحران مالی جهانی.

کودرین گفت ، در حالی که هیچ کشوری در جهان برای همه گیری آمادگی نداشت ، روسیه به خوبی به چالش کشید. اقتصاد ملی هنوز در معرض عواقب سخت اقتصادی قرار دارد و می تواند بین چهار تا پنج درصد سقوط کند ، اما این افت هنوز کمتر از پیش بینی پیش بینی های غم انگیز است.
همچنین در rt.com
روبل روسیه یکی از جذاب ترین ارزهای بازار در حال ظهور در جهان پس از همه گیری – گلدمن ساکس است“وضعیت اقتصادی فعلی مسلما از آنچه در ابتدای همه گیری پیش بینی شده بهتر است” کودرین به RT گفت. “به دلایلی ، روسیه اکنون بسیار بهتر از سال 2009 به نظر می رسد ، زمانی که اقتصاد هشت درصد سقوط کرد.”

وی خاطرنشان کرد ، برخلاف رکود اقتصادی قبلی ، بحران کنونی بسیاری از شرکت ها را مجبور به تعطیلی کرده است. کودرین تأکید کرد: به همین دلیل مشاغل روسی ، که اکثر آنها هیچ کمک قابل توجهی از دولت دریافت نکردند ، و مردم روسیه اکنون نیاز به حمایت بیشتری دارند. در همان زمان ، اگر موج دوم شیوع ویروس کرونا منجر به محدودیت های جدید شود ، کمک های اضافی لازم خواهد بود.

“تعداد افراد در فقر بیش از یک میلیون نفر در نیمه اول سال 2020 افزایش یافته است” کودرین گفت ، این رقم در حال حاضر بیش از 20 میلیون نفر است. وی گفت: “دولت باید تدابیری را برای كاهش فقر و كمك به مردم اتخاذ كند. [It] بودجه لازم برای انجام آن را دارد. “

وی پیشنهاد كرد كه دولت می تواند از این قاعده كه باید هرگونه درآمد مالیاتی حاصل از قیمت نفت بیش از 42 دلار در هر بشكه به صندوق رفاه ملی روسیه واریز شود ، معافیتی ارائه دهد. به گفته این مقام مسئول ، اگر دولت یک سوم یا حتی نیمی از ذخایر صندوق رفاه خود را خرج کند ، این امر در میان چنین شرایط بی سابقه ای حیاتی نخواهد بود.

خبر مرتبط  تجمع وال استریت در مورد امید واکسن Covid-19 و نوید تزریق پول نقدی بیشتر - Fed Business News

به گفته کودرین ، همه گیری همه جانبه برنامه های روسیه برای سازمان بین المللی م Instسسات عالی حسابرسی (INTOSAI) را که سال گذشته ریاست آن را به عهده گرفت کاملا تغییر نداده است. در آخرین مجمع INTOSAI ، که در سال 2019 در مسکو برگزار شد ، کودرین متعهد شد که استفاده موثر از پیشرفت فن آوری را افزایش دهد و شفافیت را در مدیریت دولتی افزایش دهد.

خبر مرتبط  Coronavirus در سال جاری اقتصاد روسیه را بیش از 5 درصد کاهش خواهد داد - مودی - RT Business News

همه گیری روسیه را مجبور کرده است “برخی از اصلاحات جدی”، کودرین گفت. وی توضیح داد که توسعه به اصطلاح حسابرسی استراتژیک – با هدف تعیین اینکه آیا بودجه مصرف شده اهداف تعیین شده را محقق کرده است – و دیجیتال سازی حسابرسی اکنون وظیفه اصلی سازمان است. روسیه همچنین کمیته تخصصی ویژه ای برای کمک به حسابرسان کشورهای مختلف در پاسخ به Covid-19 ، از جمله ارزیابی کمک های دولتی و سایر اقدامات حمایتی ایجاد کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید