بحران سیمکارت عمیق تر می شود زیرا شرکت ادعا می کند میلیارد ها مفقود وجود ندارد – RT Business News

Wirecard ، ارائه دهنده پرداخت آلمانی ، گفته است كه احتمالاً 1.9 بیلیون یورو (2.13 میلیارد دلار) كه از حسابهای خود مفقود شده اند ، وجود ندارد. این بعد از استعفای مدیرعامل این شرکت در هفته گذشته به دلیل سوء ظن تقلب است.

این شرکت تحت تأثیر رسوایی همچنین روز دوشنبه اعلام کرد که نتایج مالی تمام سال 2019 و سه ماهه اول سال 2020 و همچنین اهداف مالی برای سال 2025 را پس گرفته است. “اثرات بالقوه بر روی حسابهای مالی سالانه سالهای گذشته نمی توان حذف شد” ، آن گفت.

“هیئت مدیره Wirecard بر اساس بررسی های بعدی ارزیابی می کند که احتمال وجود موجودی حساب اعتباری بانکی به مبلغ 1.9 میلیارد یورو وجود ندارد.” Wirecard در بیانیه ای گفت. “این شرکت پیش از این تصور می کرد که این حساب های اعتماد در ارتباط با به اصطلاح تجارت شخص ثالث Acquiring ایجاد شده است و آنها را به عنوان دارایی در حساب های مالی خود گزارش کرده است.”

Wirecard همچنین گفت که در حال بررسی طیف وسیعی از اقدامات ممکن برای اطمینان از ادامه فعالیتهای تجاری خود است که شامل کاهش هزینه ها ، بازسازی و دفع یا خاتمه واحدهای تجاری است.

خبر مرتبط  گزارش Keizer در حال ظهور ناگهانی صندوق بین المللی پول با نیمی از جهان است که اکنون در را می کوبد - RT Business News
همچنین در rt.com
جرم سازمانی: پنج کلاهبرداری بزرگ مالی در تمام دورانمدیر اجرایی دیرینه این شرکت مارکوس براون هفته گذشته پس از آنکه حسابرسان ارنست و یانگ (EY) روز پنجشنبه اعلام کردند که 1.9 میلیارد یورو از حساب های Wirecard مفقود شده است ، کناره گیری کرد. EY قرار بود گزارش سالانه Wirecard 2019 را روز پنجشنبه منتشر کند اما اعلام کرد که قادر به این کار نیست ، زیرا نمی تواند وجود 1.9 میلیارد یورو موجودی نقدی را در حسابهای اعتماد تأیید کند.

خبر مرتبط  "دیزل گیت": دادستان های آلمان پس از رسوایی انتشار گازهای گلخانه ای از شرکت فولکس واگن قاره می گیرند - اخبار تجاری RT

براون با اشاره به بی نظمی در دو بانک بی نام ، گفت که Wirecard قربانی کلاهبرداری شده است. Wirecard ادعا کرده بود که مبلغ مفقود شده در یک حساب اعتماد در فیلیپین نگهداری می شود.

در همین حال ، بانک مرکزی فیلیپین روز یکشنبه اعلام کرد که اسناد تولید شده توسط Wirecard نادرست است و هیچ یک از پول مفقود شده تاکنون وارد سیستم مالی آن نشده است. تنظیم کننده افزود که از اسامی دو بزرگترین بانک کشور – BDO و BPI – برای تلاش برای گمراه کردن محققان نهایی استفاده شده است.
همچنین در rt.com
ECB هشدار می دهد كه اقتصاد یورو به سمت “كاهش شدید” 13٪ استیک شرکت fintech که در سال 1999 تأسیس شد و در مونیخ مستقر است ، Wirecard در سالهای اخیر به عنوان ارائه دهنده خدمات پرداخت دیجیتال رونق گرفت. این شرکت با پرداخت مشتریهای بدون تماس ، صدها هزار نفر از تجار ، با مشتریانی از جمله Apple Pay ، Google Pay و Visa ، به نظر بی دردسر رسید.

خبر مرتبط  دونالد ترامپ KING OF DEBT - گزارش Keizer RT - RT Business News

1.9 میلیارد یورو مفقود شده ، مسائل مالی جدی را برای Wirecard ایجاد کرده است. سهام در این شرکت از زمان افشاگری های رسوا هفته گذشته ، همراه با تهدید دادخواست سهامداران ، 85 درصد کاهش یافته است. سیم کارت در اوج خود 24 میلیارد یورو ارزش داشت و بخشی از شاخص معتبر DAX 30 آلمان بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید