با تشدید تحریم های ایالات متحده ، صادرات نفت ونزوئلا به پایین ترین نرخ 17 سال رسیده است – RT Business News

پس از آنکه دو شرکت مکزیکی که به عنوان واسطه برای فروش عمل می کردند ، در فهرست مایعات ایالات متحده قرار گرفتند ، تأمین نفت خام ونزوئلا را در ماه مه به پایین ترین سطح خود از سال 2003 تبدیل کرد.

داده های Refinitiv Eikon و اسناد حمل و نقل داخلی از شرکت انرژی دولتی PDVSA ونزوئلا نشان داد که صادرات در ماه مه در مقایسه با میانگین در ژانویه تا آوریل 50 درصد کاهش یافته است. برنامه PDVSA برای ماه ژوئن تغییر کمی از ماه مه نشان می دهد ، تنها سه محموله نفت خام تاکنون به خریداران اختصاص داده شده و سه نفر دیگر منتظر نامزدی هستند.

ماه گذشته طبق اعلام اسناد دیده شده توسط رویترز ، PDVSA و سرمایه گذاری های مشترک این کشور 451.935 بشکه در روز (بشکه روزانه) نفت و 18 محموله را صادر کردند.

خبر مرتبط  سهام جهانی Nikkei در بالاترین سطح 3 دهه گذشته ، در حالی که جهان در انتظار نتیجه انتخابات ایالات متحده است ، به رکورد می رسد - RT Business News

این دو شرکت مکزیکی که از اواخر سال 2019 (از طریق تبادل حدود 30 میلیون بشکه برای کامیون های آبی در توافق نامه نفت برای مواد غذایی) ، نفت خام ونزوئلا را به بازار عرضه کرده بودند ، در بیانیه ای گفتند که آنها اهداف یک کارزار سیاسی بین المللی ، هدایت شده توسط واشنگتن.
همچنین در rt.com
روسیه شرکت نفتی جدیدی را راه اندازی کرده تا به طور بالقوه عملیات خود را در ونزوئلا به عهده بگیردآمار نشان می دهد که Libre Abordo مستقر در مکزیک و شرکت مرتبط Schlager Business Group بیش از یک چهارم صادرات ونزوئلا را در ماه مه ، 3.9 میلیون بشکه ، از نزدیک به 40 درصد یا 9.9 میلیون بشکه در ماه آوریل دریافت کردند.

خبر مرتبط  تولید ناخالص داخلی هند بیش از 16٪ در ماه آوریل تا ژوئن در میان عدم قطعیت همه گیر - قرارداد بیزینس RT

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) روز سه شنبه چهار کشتی را که امسال توسط Libre Abordo ، گروه تجاری Schlager ، و واحد Rosneft روسیه اعزام شده بود ، برای انتقال نفت ونزوئلا به لیست اشخاص مجاز تحریم اضافه کرد.

بنگاه های مکزیکی سهم بیشتری از صادرات ونزوئلا را به خود اختصاص داده اند زیرا دو واحد Rosneft در اوایل سال جاری با محکم شدن تحریم های ایالات متحده از تجارت خارج شد.

خبر مرتبط  آسیا "بهترین موقعیت" برای بهبودی از بحران ویروس کرونا - Goldman Sachs - RT Business News

بیشتر بخوانید: آخرین تانکر هواپیمای ایران به ونزوئلا می رسد و از تحریم های آمریکا فراتر می رود

کاراکاس که تقریباً کاملاً به درآمد نفتی آن وابسته است ، این تحریم ها را محکوم کرده است و آنها را جنگ اقتصادی و تلاش دولت آمریکا برای به دست گرفتن کنترل بازار جهانی نفت می نامد. وزیر خارجه این کشور ، خورخه آروازا ، واشنگتن را به نقض حقوق بشر و آزادی تجارت متهم کرد و گفت: فشار بر شرکتهای مکزیکی اثبات این امر بود “غیر مجاز” شخصیت رژیم تحریم های آمریکا

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید