با بهبود اقتصاد از Covid-19 – سود صنعتی چین همچنان در حال افزایش است – RT Business News

داده های اداره ملی آمار (NBS) نشان می دهد که شرکت های بزرگ صنعتی چینی برای پنجمین ماه متوالی شاهد افزایش سود خود هستند ، زیرا دومین اقتصاد بزرگ جهان همچنان از بحران ویروس کرونا نجات می یابد.

در ماه سپتامبر ، سود صنعتی شرکت های بزرگ چینی در مقایسه با سال قبل 10.1 درصد افزایش یافت و به 646.43 میلیارد یوان (حدود 96.5 میلیارد دلار) رسید.

با این حال ، رشد سود در مقایسه با ماه آگوست که نسبت به ماه گذشته بیش از 19 درصد رشد داشت ، سرعت خود را کاهش داد. آژانس آمار توضیح داد که این امر به دلیل تغییر در قیمت محصولات صنعتی و افزایش هزینه ها و همچنین کاهش رشد سود در صنایع الکترونیک و خودرو بوده است.

خبر مرتبط  پیتر شیف می گوید: ایالات متحده BROKE است - این یک اقتصاد حبابی عظیم است که کاملاً توسط بدهی پشتیبانی می شود - RT Business News
همچنین در rt.com
با بهبود اقتصاد از Covid-19 ، صادرات و واردات چین به بالاترین حد خود رسیده استسه ماهه ژوئیه-سپتامبر هنوز بهبود قابل توجهی در بخش تولید به وجود آورد که در ابتدای سال با شیوع ویروس کرونا بسیار آسیب دید. سود بزرگترین شرکتهای صنعتی چین بین ژانویه و مارس ، زمانی که قفل اقتصادی فعالیت اقتصادی را فلج کرد ، بیش از یک سوم کاهش یافت. این روند پس از شروع مجدد اقتصاد تغییر کرد ، در حالی که سود صنعتی در سه ماهه دوم 4.8 درصد رشد کرد و سه ماهه سوم را با رشد 15.9 درصدی به پایان رساند.

با این حال ، رشد مشاهده شده در پنج ماه مه تا سپتامبر روند نزولی کل سال را برعکس نکرده است. طبق NBS ، در نه ماه اول سال ، سود شرکت های صنعتی با کاهش 2.4 درصدی سالانه به 4.37 تریلیون یوان رسیده است. بیش از نیمی از بخشهای صنعتی هنوز در آن دوره سود سالیانه افزایش داشته اند.

خبر مرتبط  موج دوم Covid-19 کاهش تولید ناخالص داخلی روسیه را تسریع می کند ، اما اقتصاد بهتر از همتایان اروپایی عمل می کند - Kudrin - RT Business News
همچنین در rt.com
چین تنها اقتصادی بزرگ خواهد بود که امسال شاهد رشد است زیرا جهان برای بهبود طولانی مدت از بحران Covid-19 آماده است – صندوق بین المللی پول“اگرچه سود شرکت های صنعتی در سه ماهه اول به طور مداوم بهبود می یابد ، اما درآمد عملیاتی و سود انباشته [in the first nine months] هنوز رشد نکرده اند ، در حالی که نرخ افزایش حساب های دریافتنی و موجودی کالاهای تمام شده هنوز بالا بود ، به این معنی که پایه برای ادامه پیشرفت در سود صنعتی هنوز به ادغام نیاز دارد. “ زو هونگ ، مقام ارشد NBS ، گفت.

خبر مرتبط  سهام برتر تراشه ساز چین در خطر تهدید به تحریم های ایالات متحده متلاشی می شود - RT Business News

برخلاف اکثر اقتصادهای بزرگ ، چین همچنان از تأثیر همه گیر جهانی بهبود یافته است. در سه ماهه سوم ، اقتصاد چین 4.9 درصد رشد کرد. انتظار می رود چین به تنها اقتصاد بزرگ برای رشد کامل سال تبدیل شود ، صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) انتظار دارد که در سال 2020 تقریبا دو درصد گسترش یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید