با بهبود اقتصاد از Covid-19 ، فروش روز مجردهای چین به 115 میلیارد دلار رسید – RT Business News

غول های خرده فروشی آنلاین چینی ، علی بابا و JD.com ، رکورد سال گذشته بزرگترین خرید سالانه جهان را که به عنوان روز مجردها شناخته می شود ، شکسته و حدود 115 میلیارد دلار فروش در سیستم عامل های خود کسب کرده اند.

بیماری همه گیر Covid-19 مانع از افزایش دو برابری علی بابا در بالاترین حد خود شده است. طبق گفته این غول تجارت الکترونیکی ، ارزش ناخالص کالای آن (GMV) ، رقمی که ارزش کل سفارشات را در سیستم عامل های آن منعکس می کند ، به 74.1 میلیارد دلار رسید.

جشنواره امسال که به طور 24 ساعته خرید می شود ، جشنواره امسال چهار روز به طول انجامید و دارای دو پنجره فروش بود – از 1 تا 3 نوامبر و سپس در 11 نوامبر – در حالی که دوره پیش فروش نیز تمدید شد. استراتژی مشابهی توسط خرده فروشان دیگر ، از جمله برخی در ایالات متحده ، به دلیل افت فروش در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا ، استفاده شده است.

خبر مرتبط  سهم شیر از LNG قطبی روسیه به مقصد آسیا - RT Business News
همچنین در rt.com
میلیاردرهای چینی ثروت خود را با وجود بحران ویروس کرونا افزایش می دهندعلی بابا اعداد مربوط به هر دوره را فاش نکرد اما نتایج پیش فروش و سه روز اول فروش را بیان کرد “نشان می دهد که هزینه های مصرف کننده همچنان در چین بازگشت جدی دارد و تقاضا برای کالاهای وارداتی بیش از هر زمان دیگری است.”

“اقتصاد چین به سطح قبل از همه گیری برگشت کرده است” جو تسای ، بنیانگذار و معاون اجرایی علی بابا ، گفت.

خبر مرتبط  پرستوهای نفتی به دلیل نگرانی از موج سوم تقاضای Covid-19 - RT Business News

رقیب داخلی علی بابا ، JD.com ، نیز اعلام کرد که در سال جاری در میان بهبود اقتصادی ، فروش بی سابقه ای را تجربه کرده است. در اولین روز رسمی فروش ، گردش خرده فروش نسبت به سال گذشته تقریباً 90 درصد افزایش یافت ، در حالی که حجم معاملات طی 11 روز رویداد خرید تقریبا به 41 میلیارد دلار رسید.
همچنین در rt.com
چین تنها اقتصادی بزرگ خواهد بود که امسال شاهد رشد است زیرا جهان برای بهبود طولانی مدت از بحران Covid-19 آماده است – صندوق بین المللی پولروز مجردها که Double 11 نیز نامیده می شود زیرا در 11 نوامبر اتفاق می افتد ، نسخه چینی جمعه سیاه آمریکا است. با این حال ، این رویداد از نظر میزان فروش ، کسوف جمعه سیاه و دوشنبه سایبری در مجموع بسیار بزرگتر است.

خبر مرتبط  Covid-19 اقتصاد جهانی را "بیش از صخره" تحت فشار قرار می دهد - رهبران تجارت به G20 هشدار می دهند - RT Business News

علی رغم فروش ماموت ، سهام هر دو غول آنلاین در روز چهارشنبه تا 9 درصد سقوط کرد ، قبل از اینکه بخشی از ضررهای روز پنجشنبه را برگرداند. این افت در میان افزایش نگرانی های نظارتی ناشی از پیش نویس قوانین جدید با هدف جلوگیری از رفتار انحصاری بود. در حالی که تنظیم کننده های چینی به شرکت خاصی اشاره نکردند ، سرمایه گذاران می ترسند که با توجه به مقررات جدید ، تجارت شرکت های برتر فناوری چین آسیب ببیند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید