با ادامه شیوع ویروس کرونا در اقتصاد ، روغن سر می خورد – اخبار تجاری RT

قیمت نفت برای دومین روز متوالی کاهش یافته است ، زیرا افزایش عفونت های ویروس کرونا در سراسر جهان و ایجاد قفل جدید در اروپا باعث ایجاد نگرانی در مورد تقاضا برای این کالا شده است.

معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت (WTI) و معیار بین المللی برنت روز جمعه حدود دو درصد کاهش یافت. WTI به زیر 38 دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که برنت کمی بالاتر از 40 دلار در هر بشکه معامله می شد.

نفت برای اولین بار در چهار جلسه روز پنجشنبه کاهش یافت. علی رغم تمدید این ضررها در پایان هفته ، قراردادهای نفت خام همچنان به سودهای هفتگی قوی ادامه می دهند ، با WTI در هفته هفت درصد افزایش یافته است.

خبر مرتبط  ایالت های ایالات متحده به دنبال ایجاد میلیارد دلار از مواد مخدر "KINGPIN" جانسون و جانسون و توزیع کنندگان آن به دلیل ایجاد بحران مواد افیونی - RT Business News
همچنین در rt.com
ایران علی رغم تحریم ها صادرات نفت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهداحساسات منفی در بازار جهانی انرژی ناشی از افزایش تعداد عفونت های ویروس کرونا بوده است ، زیرا اروپا بیشترین نگرانی را به خود اختصاص داده است زیرا دولت ها قبلاً شروع به اعمال مجدد قفل سخت برای جلوگیری از انتشار ویروس کرده اند.

در حالی که ایالات متحده همچنین شاهد افزایش سریع پرونده های Covid-19 است ، سرمایه گذاران بیشتر نتیجه انتخابات را دنبال می کردند. سهام از روز دوشنبه در حال تجمع بود ، اما در روز جمعه ، زمانی که جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات ، برنده ایالت های مهم میدان نبرد و نزدیک شدن به پیروزی بود ، اندکی افتتاح شد.

خبر مرتبط  ژاپن شرط بزرگی در گاز طبیعی مایع موزامبیک - RT Business News

تحلیلگران می گویند پیروزی بایدن می تواند سنگینی نفت خام باشد ، زیرا تغییر قدرت در واشنگتن می تواند منجر به كاهش فشار بر ایران شود كه صنعت نفت آن تحت تأثیر تحریم های آمریكا قرار گرفته است. بر اساس گزارش MarketWatch ، به نقل از اوگن وینبرگ ، تحلیلگر Commerzbank ، پیروزی امیدوار دموکرات ها نزدیکی با تهران را محتمل تر می کند و بنابراین نفت خام بیشتری به بازار می ریزد.
همچنین در rt.com
کاهش تولید نفت اوپک + می تواند افزایش یابد – پوتینکمبود عرضه یک دردسر اساسی برای تولیدکنندگان اصلی روغن جهانی در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا بوده است. در تلاش برای ایجاد تعادل در بازار ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آن به رهبری روسیه ، معروف به OPEC + ، اوایل امسال کاهش گسترده تولید را ایجاد کردند. امضا کنندگان توافق نامه اوپک + قرار است از ژانویه حدود 7 میلیون بشکه در روز محدود کنند. با این حال ، در اوایل گزارش شده بود که اگر بازار نفت نشانه های بهبودی نداشته باشد ، اتحاد ممکن است پس از پایان مهلت مقرر ، تولید را در سطح فعلی حفظ کند.

خبر مرتبط  کووید 19 اقتصاد فرانسه را به رکود عمیق کشاند و امثال آن از سال 1945 تاکنون ندیده است - خبرنامه RT Business

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید