بایدن می گوید که تعرفه های ترامپ برای چین را برای مدتی حفظ خواهد کرد – RT Business News

جو بایدن به ستون نویس نظرات نیویورک تایمز گفت که بلافاصله تعرفه های افزایش یافته ای را که دولت ترامپ بر چین وضع کرده حذف نخواهد کرد. وی قصد دارد ابتدا توافق نامه موجود ایالات متحده و چین را بررسی کند.

بایدن می گوید که او پیشرفت خواهد کرد “استراتژی منسجم” با متحدان سنتی در اروپا و آسیا.

“بهترین استراتژی چین ، فکر می کنم استراتژی ای است که همه متحدان ما – یا حداقل آنچه قبلاً بود – را در یک صفحه قرار می دهد. در هفته های آغازین ریاست جمهوری اولویت اصلی من خواهد بود تا سعی کنم ما را با متحدان خود در یک صفحه برگردانم. “ بایدن روز چهارشنبه گفت.

خبر مرتبط  بازرگانان هندی از آمازون به دلیل شیوه های ناعادلانه تجارت شکایت می کنند - گزارش - اخبار بازرگانی RT

وی خاطرنشان كرد كه پكن از آمریكایی كه ائتلافی علیه چین جمع كند استقبال نخواهد كرد.

“من می خواهم اطمینان حاصل کنم که ما ابتدا با سرمایه گذاری در آمریکا جهنم خواهیم جنگید ،” به نقل از بایدن ، تحقیقات در زمینه انرژی ، بیوتکنولوژی ، مواد پیشرفته و هوش مصنوعی را زمینه هایی عنوان کرد که می توانند از سرمایه گذاری های دولت بیشتر استفاده کنند.

“من تاکنون که در اینجا در خانه و کارگران خود سرمایه گذاری عمده انجام ندهم ، من قرار نیست با کسی قرارداد تجاری جدیدی وارد کنم” و در آموزش و پرورش ، او اضافه کرد.

خبر مرتبط  اوپك + معامله دقيقه گذشته را قطع كرد تا تقريبا 10 ميليون بشكه در روز از توليد نفت را كاهش دهد
همچنین در rt.com
“جدا کردن” کامل اقتصاد ایالات متحده و چین “واقع بینانه نیست” – مقام ارشد چینیدو اقتصاد بزرگ جهان ، ایالات متحده و چین ، از سال 2018 در یک نبرد تجاری تلخ به دام افتاده اند ، دولت ترامپ پکن را به اقدامات غیرمنصفانه تجارت و سرقت مالکیت معنوی متهم کرده است.

بر اساس معامله به اصطلاح “فاز یک” که در ژانویه امضا شد ، چین متعهد شد 200 میلیارد دلار واردات ایالات متحده را بالاتر از سطح 2017 افزایش دهد و قوانین مالکیت معنوی را تقویت کند. ایالات متحده موافقت کرد برخی از تعرفه های جدید خود را برای چین به نصف برساند.

خبر مرتبط  خروجی اضافی عربستان سعودی باعث کاهش قیمت سوخت سوخت می شود - RT Business News

طرفین همچنین در حال بررسی یک معامله تجاری “فاز دو” بودند اما رئیس جمهور ترامپ در ژوئیه چنین احتمالی را رد کرد و گفت “رابطه با چین به شدت آسیب دیده است.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید