بانک BRICS “در حال کار با تمام سرعت در حمایت از بهبود اقتصادی” کشورهای عضو در بحران Covid (ویدئو) – RT Business News

مارکوس ترویو ، رئیس NDB ، گفت که بیماری همه گیر Covid-19 “چالش های بی نظیری” را به همراه دارد ، اما بانک توسعه جدید BRICS (NDB) “برای مقابله با بحران و تقویت بهبود اقتصادی بلوک تجارت” “به مناسبت” افزایش می یابد.

اجلاس مالی سالیانه مکانیسم همکاری بین بانکی BRICS روز دوشنبه به میزبانی روسیه برگزار شد که ریاست جمهوری BRICS امسال آن را تصویب کرد. این کنفرانس بصورت ویدئو کنفرانس و با ریاست بانک روسی VEB.RF ، ایگور شووالوف برگزار شد. علاوه بر ترویجو ، شرکت کنندگان شامل رئیس بانک توسعه چین ، اوویانگ ویمین بودند. رئیس بانک توسعه برزیل ، گوستاوو مونتزانو ؛ رئیس بانک توسعه آفریقای جنوبی ، انوک گودونگوانا ؛ و مدیر عامل بانک صادرات و واردات هند ، دیوید راسکینیا.

با توجه به اینکه بحران ویروس کرونا ویروس اصلی در سال 2020 است ، Troyjo گفت ، “این بانک به تلاش های مداوم کشورهای BRICS ما برای مقابله با پیامدهای بهداشتی و اقتصادی Covid کمک می کند.”

https://www.youtube.com/watch؟v=G_7TtkPqXdA

خبر مرتبط  اقتصاد آمریكا در میان خاموش كردن مشاغل در سال غوطه ور است و بدترین وضعیت هنوز در راه نیست - RT Business News

NDB پیش از این 10 میلیارد دلار از طریق برنامه کمک اضطراری خود به عنوان متعهد حمایت کرده است که 5 میلیارد دلار آن برای تأمین مالی بهداشت و درمان و 5 میلیارد دلار دیگر برای حمایت از بهبود اقتصادی طراحی شده است.

ترویجو افزود که چهار وام برنامه اضطراری Covid-19 ، در مجموع 4 میلیارد دلار ، برای برزیل ، هند ، چین و آفریقای جنوبی تأیید شده است. وی گفت: این بانک در حال حاضر 1 میلیارد دلار دیگر را نیز درخواست كرده است.

به گفته رئیس NDB ، این بانک “با تمام سرعت در حال پشتیبانی از بهبود اقتصادی است.” دامنه این برنامه شامل دسترسی اعتباری افزایش یافته به شرکت های کوچک و متوسط ​​، زیرساخت های روستایی برای تسهیل فعالیت اقتصادی و ایجاد اشتغال ، احیای ظرفیت تولید در بخش های اصلی تحت تأثیر همه گیری و تقویت بهبود اقتصادی زودهنگام با تأمین اعتبار پروژه های اصلی زیرساختی است. .

خبر مرتبط  روسیه با هدف افزایش بیش از دو برابر LNG خود در بازارهای جهانی طی 5 سال - RT Business News
همچنین در rt.com
بانک BRICS برای مقابله با بیماری همه گیر Covid-19 یک میلیارد دلار وام اضطراری به هند ارائه می دهدTroyjo NDB را یادداشت کرد “دستاوردهای چشمگیر” و افزایش تعداد پروژه هایی که از آنها پشتیبانی می کند. “کتاب وام NDB اکنون 21 میلیارد دلار است و تا پایان امسال انتظار داریم مصوبات به 26 میلیارد دلار برسد.” او گفت.

وی در مورد چشم انداز بانک برای پنج سال آینده گفت: “ما می خواهیم NDB را به عنوان نهاد برتر توسعه چند جانبه برای اقتصادهای نوظهور قرار دهیم.” وی افزود که برنامه هایی برای گسترش عضویت در بلوک تجاری و تقویت نقش NDB به عنوان بستری برای همکاری بین المللی در نظر گرفته شده است.

خبر مرتبط  پکن علی رغم بحران coronavirus ، نقش خود را در معامله تجاری با ایالات متحده انجام می دهد - سفیر چین - RT Business News

بیشتر بخوانید: بانک های BRICS در مورد اقدامات مالی و پشتیبانی مسئول در بحران Covid-19 بحث می کنند

NDB مستقر در شانگهای ، که در سال 2014 تأسیس شد ، بودجه ای را برای پروژه های زیربنایی و توسعه پایدار در اقتصادهای نوظهور تأمین می کند. این شرکت با سرمایه ای بالغ بر 100 میلیارد دلار ، قصد دارد به صدور محصولات مالی با ارزهای محلی کشورهای عضو خود ادامه دهد.

دوازدهمین اجلاس برجام در 17 نوامبر برگزار می شود و سران کشورهای 5 کشور عضو برزیل ، روسیه ، هند ، چین و آفریقای جنوبی عملاً در آن شرکت می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید