بانک های چینی خواستار تغییر مکان SWIFT به شبکه مالی داخلی در میان دامن زدن به تحریم های ایالات متحده در مورد هنگ کنگ – RT Business News

بانک چین می گوید این کشور باید با افزایش استفاده از شبکه پیام رسانی مالی خود برای انجام معاملات مرزی در سرزمین اصلی ، هنگ کنگ و ماکائو ، برای تحریم های احتمالی ایالات متحده آماده شود.

براساس این گزارش ، استفاده بیشتر از سیستم پرداخت بین بانکی بین بانکی (CIPS) به جای سیستم SWIFT مستقر در بلژیک ، همچنین باعث کاهش در معرض داده های پرداخت های جهانی چین به ایالات متحده خواهد شد. بنا بر گزارش ها ، وام دهندگان دولت چین برای خدمت به مقاماتی که امنیت ملی جدید را برای هنگ کنگ اجرا می کنند ، مجازات های احتمالی ایالات متحده را مهار کرده اند.

خبر مرتبط  بدترین تأثیر coronavirus در اقتصاد روسیه بیش از پیش - پوتین - RT Business News

در این گزارش اقدامات احتمالی واشنگتن علیه بانکهای چینی انجام شده است ، از جمله قطع دسترسی آنها به سرویس پیام رسانی مالی SWIFT جهانی.

“یک مشت خوب به دشمن شما را از صدها مشت دشمنان نجات می دهد.” در این گزارش آمده است “ما باید از قبل ، ذهنی و عملی آماده شویم.”
همچنین در rt.com
ترامپ دستورالعمل اجرایی و لایحه ای را برای هدف قرار دادن چین بر سر هنگ کنگ ، و نوار شهر ترجیح دادخبر مرتبط  استفان روچ ، اقتصاددان ، هشدار می دهد كه سقوط دلار آمریكا با "سرعت پیچیده" اتفاق می افتد - RT Business News

پکن پنج سال پیش سیستم پاکسازی و تسویه حساب CIPS را برای کمک به بین المللی استفاده از یوان پول ملی راه اندازی کرد. در سال 2019 ، CIPS با مشارکت 96 کشور و منطقه ، 135.7 میلیارد یوان (19.4 میلیارد دلار) در روز پردازش کرد.

بانک مرکزی چین اعلام کرد که اگر ایالات متحده اقدام جدی برای قطع دسترسی برخی بانک های چینی به تسویه حساب های دلار انجام دهد ، چین نیز باید در نظر داشته باشد که استفاده از گرین بک را به عنوان ارز لنگر برای کنترل ارزهای خارجی خود متوقف کند. همچنین ، پکن توصیه كرده است قوانینی مشابه اساسنامه انسداد اتحادیه اروپا تدوین كند كه به اتحادیه اروپا اجازه می دهد با وجود تحریم های ایالات متحده ، روابط تجاری و اقتصادی با ایران را حفظ كند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید