بانک های روسیه در میان همه گیر COVID ، ذخایر طلا را به بالاترین سطح تاریخی افزایش می دهند – RT Business News

اطلاعات منتشر شده توسط بانک مرکزی این کشور (CBR) نشان داد ، سرمایه گذاری در فلزات گرانبها توسط بانک های روسی در ماه آگوست افزایش یافته و تقریبا به 7.4 میلیارد دلار (568 میلیارد روبل) رسیده است.

از نظر طلا ، میزان ذخایر به 121 تن رکورد زده است که 10.9 درصد بیشتر از حداکثر رسیده در اکتبر 2019 است.

خبر مرتبط  بزرگترین وام دهنده روسی Sberbank می خواهد به یک شرکت Big Tech تبدیل شود - RT Business News

به گفته ماکسیم اوسادچی ، تحلیلگر بانک BKF ، ماه گذشته ، بانک های روسیه ذخایر شمش خود را 23.3 تن افزایش دادند. وی به RBC Daily گفت که این بیشترین میزان محسوس در ترازنامه بانک های روسیه برای کل دوره افشای آمار است.
همچنین در rt.com
روسیه به ذخیره سازی طلا ادامه می دهد و ذخایر فارکس را به بالاترین حد خود می رساندخبر مرتبط  باکس آفیس ایالات متحده ممکن است امسال بیش از 80 درصد سقوط کند زیرا Covid-19 هالیوود را مجبور به عقب انداختن انتشار فیلم های پرفروش می کند - RT Business News

اوسادچی گفت ، تاکنون فقط اسبربانک گزارش کرده است که ذخایر طلای خود را – 16.9 درصد (یا 3.1 تن) افزایش داده است. وی افزود که Sberbank ، VTB ، Otkritie ، Gazprombank و Sovcombank اکنون پنج بانک برتر از نظر سرمایه گذاری در طلا هستند.

آمار CBR نشان داد که بانک های روسیه پس از شش ماه فروش ، از ماه می ، سرمایه گذاری در فلزات گرانبها را افزایش داده اند. کارشناسان توضیح دادند که یک عامل افزایش قیمت طلا در میان ترس از موج دوم بیماری همه گیر Covid-19 است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید