بانک های بزرگ می توانند در انتقال انرژی جهانی میلیاردها دلار از دست بدهند – RT Business News

در حالی که جهان در حال انتقال باورنکردنی خود به سمت گزینه های انرژی کم کربن است ، بانک های بزرگ پشت به صنعت نفت می کنند.

جی پی مورگان متعهد برای کمک به مشتریان در تنظیم خود با اهداف انتشار پیمان پاریس. HSBC اعلام کرد تا یک تریلیون دلار بودجه انرژی سبز. یک گروه سرمایه گذار به ارزش 20 تریلیون دلار دارایی اصرار کرد صادر کننده های سنگین برای پاک کردن عمل خود. گروه دیگری ، به ارزش 5 تریلیون دلار ، گفت که اهداف پرتوهای تولید کمتر را برای پرتفوی سرمایه گذاری خود تعیین خواهد کرد. این داستان ها مربوط به دو هفته گذشته است و به نظر می رسد در یک راستا باشد: بانک ها و سایر موسسات مالی در حال رشد ترش در مورد نفت و گاز هستند. آیا آنها می توانند تمام راه را بروند؟

این روند دقیقاً جدید نیست. بانک های آمریکایی نسبت به ادامه تأمین اعتبارات وام به شرکت های نفت و گاز قبل از سقوط قیمت امسال و همه گیر ، تمایلی به عدم تمایل نشان می دهند. بهره وری پایین تر از حد پیش بینی شده بود و وام گیرندگان بیشتر در بدهی فرو می رفتند. بانک ها مجبور بودند از خود محافظت کنند. اما در این سال ، روند قابل توجهی تشدید شده است زیرا جنبش انرژی سبز فشار مهمی را در برنامه های بهبودی پس از همه گیری گرفت ، و مبتکران آنها استدلال می کردند که تنها بهبودی که معقول است ، بهبود سبز است. وام دهندگان فرصت های جدید را بو می کردند.
همچنین در rt.com
ما در حال غرق شدن در “تایتانیک مالی جهانی” هستیم که در سال 2008 به کوه یخ برخورد کرد – Max Keizerبه عنوان مثال اتحادیه اروپا چنین کرده است گره خورده است توزیع صندوق بازیابی همه گیر آن 878 میلیارد دلار (750 میلیارد یورو) به این شرط که حداقل 37 درصد پول برای پروژه های انرژی سبز استفاده شود. اما اروپا تنها نیست. سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر در سال جاری نسبت به سوخت های فسیلی مقاومت بیشتری نشان داده است. وجود داشته است کاهش می یابد، درست است ، اما نسبت به بخش سوخت های فسیلی کمتر بوده است. بنابراین بانک ها پول را دنبال می کنند. با این حال ، پیگیری آن تا پایان نفت و گاز زودرس باشد. به گفته خودیان صنعت از دو طرف نفت و بانك ، بعید است كه این كار را انجام دهند.

خبر مرتبط  نفت اوج خود را بیش از 4٪ صعود می کند زیرا اوپک + موافقت خود را برای کاهش تولید رکورد - RT Business News

واگذاری گسترده از نفت و گاز برای صنعت مضر است اما همچنین برای اهداف جدید تولید گازهای گلخانه ای مضر خواهد بود ، رئیس انجمن تجهیزات و خدمات نفت ایالات متحده ، انجمن تجارت ملی صنعت خدمات و تجهیزات میدان نفتی ، به Oilprice.com گفت.

“فن آوری انرژی تجدید پذیر به طور کامل در مقیاس برای تأمین انرژی مورد نیاز جهان توسعه نیافته است ، و حتی اگر چنین باشد ، نفت و گاز طبیعی بخشی مهم از زنجیره تأمین انرژی تجدیدپذیر است” لزلی بییر توضیح داد ، افزود که انتقال انرژی که در حال حاضر در جریان است به جای جایگزینی یک شکل از انرژی با شکل دیگر نیست بلکه به دست آوردن همه اشکال انرژی است ، کل اکوسیستم انرژی برای همکاری با یکدیگر برای ارائه پاک تر ، قابل اعتماد و مقرون به صرفه به دنیا انرژی.

در واقع ، تغییر به آینده کاملاً تجدید پذیر انرژی چالش برانگیز خواهد بود.

“من تغییر به عنوان انرژی تجدیدپذیر را برای صنعت نفت و گاز به عنوان یک” سنگین “توصیف نمی کنم. گرچه درست است که تغییر از سوخت های فسیلی به انرژی های تجدیدپذیر دهه ها قبل آغاز شده است ، اما هزینه انرژی صرف کره زمین از انرژی پاک بسیار گران است “ اندرو گلدشتاین ، رئیس کارگزاری کالاهای اطلس کالاها گفت.
همچنین در rt.com
JPMorgan و بانک های برتر جهانی تریلیون ها پول کثیف را برای الیگارشی ها و شبکه های جنایی جابجا کردند – گزارش ICIJبا این حال ، گلدشتاین متذکر شد که با وجود چالش ها ، انرژی های تجدیدپذیر بیشتر مورد توجه Big Oil – و بانک ها قرار می گیرند – زیرا آنها می بینند که تقاضا برای چنین انرژی در آینده افزایش می یابد.

“به نوعی ، بیگ اویل در حال هماهنگی با بانک ها است: همانطور که بانک ها سرمایه گذاری های خود را به پروژه های تجدیدپذیر منتقل می کنند ، کسانی که خود را در موقعیت سرمایه گذاری در این پروژه ها قرار داده اند سود خواهند برد.” گلدشتاین به Oilprice.com گفت.

خبر مرتبط  روسیه در مسیر موفقیت یکی از بزرگترین برداشت های دانه خود - RT Business News

اما یک چیز دیگر در مورد انتقال انرژی وجود دارد که به نظر می رسد نادیده گرفته می شود: این به سرعت اتفاق نخواهد افتاد. و اگر بانک ها این موضوع را نادیده بگیرند ، با در آغوش گرفتن مشتاقانه خود از انرژی های تجدیدپذیر و شانه خالی از نفت و گاز ، در معرض سوختن قرار می گیرند.

“سر و صدای زیادی در مورد انتقال انرژی ایجاد می شود ، اما باید درک کرد که این انتقال فقط همین است – و این یک شبه اتفاق نخواهد افتاد ،” پل استوكلی ، رئیس نفت و گاز در شركت حقوقی Fieldfisher مستقر در انگلیس می گوید. “این خطر وجود دارد که بانک ها و دیگران خیلی زود روی باند واگن بپرند و در این دیوانگی نقش نفت و گاز از بین برود.”

با تأیید اینکه روند مشخصی از سوی بانک ها و سایر ارائه دهندگان خدمات مالی وجود دارد که در معرض صنعت نفت و گاز قرار دارند ، استکهلی افزود که خروج کامل برای وام دهندگان و همچنین وام گیرندگان مضر است.

“برگشت بانک ها از نفت و گاز ممکن است در نتیجه فرصت های شغلی را از دست بدهند ، از جمله فرصت های انتقال انرژی اگر تصمیمات وام خود را بر اساس بخشی از فناوری قرار دهند ،” او به Oilprice.com گفت.

این یک واقعیت است که بسیاری از افراد در اواخر مقیاس انرژی تجدیدپذیر تمایل به چشم پوشی دارند اما صنعت نفت و گاز از موقعیت خوبی برای کمک به انتقال انرژی برخوردار است.
همچنین در rt.com
بسیاری از مشاغل از دست رفته نفت آمریکا ممکن است هرگز باز نگردند“یک میلیارد نفر در سراسر جهان به برق دسترسی ندارند. تقاضای انرژی تا سال 2040 25 درصد افزایش می یابد. این به معنای مقیاس و زیرساخت ها است. “ Leslie Beyer از PESA به Oilprice.com گفت. “ما به مهارت فن آوری مردان و زنان صنعت نفت و گاز ، که طی سالهای گذشته قدرت را به جهان تحویل داده اند ، نیاز داریم تا بتوانیم راه حل های مورد نیاز خود را برای آینده فراهم کنیم. کنار گذاشتن ما کوته بینانه و غیرعاقلانه خواهد بود. “

اگر انصاف داشته باشیم ، بانک ها به تنهایی پشت به نفت و گاز نمی کنند. آنها با افزایش اشتهای سرمایه گذاری ESG و فشار سرمایه گذاران برای وام های با انتشار کمتر ، و همچنین مقررات جدید با هدف پیشبرد دستور کار توافق پاریس ، در این مسیر هدایت می شوند. با این حال ، یادآوری می شود که حتی آژانس بین المللی انرژی ، یکی از طرفداران جدی انتقال انرژی سبز ، انتظار دارد نفت و گاز برای مدتی طولانی وجود داشته باشد و با ادامه جمعیت جهانی ، انرژی روزافزون افرادی را که به آن نیاز دارند تأمین کند. بالا آمدن.

خبر مرتبط  قیمت طلا در ضعیف ترین دلار آمریکا و عدم قطعیت کاوید نزدیک به 2،000 دلار افزایش می یابد - RT Business News

با این وجود در صورت بعید است که بانک ها شرکت های نفت و گاز را به طور کامل از لیست مشتریان خود جدا کنند ، این صنعت هنوز گزینه های دیگری خواهد داشت. به گفته اولیور آبل اسمیت ، شریک بانکی در Fieldfisher ، بازرگانان کالا یکی از این گزینه ها هستند. دیگری صندوق های بدهی خصوصی است و دیگری وام های مرتبط با پایداری. اینها هنوز چیزی نیستند که در بازار ابزارهای بدهی موجود باشد اما پیشرفت طبیعی روندهای فعلی است.

طی سال گذشته ، پنج بانک بزرگ ایالات متحده آمریکا متعهد برای جلوگیری از تأمین بودجه حفاری نفت و گاز قطب شمال. این صنعت مطمئناً مورد استقبال صنعت قرار نگرفت اما این نکته را متذکر می شود که این تعهد خاص بوده و در منطقه ای از حفاری متمرکز است که دقیقاً در اولویت حفاری ها نیست. حفاری قطب شمال گران است ، نتیجه آن مثل همیشه نامطمئن است ، و بیماری همه گیر قطعاً بهترین زمان برای آن نیست.

به خوبی می توان گفت که صحبت از بانک ها بیشتر از اقدام در مورد نفت و گاز است. به هر حال ، بانک ها نهادی هستند که دست کم باید عملگرا باشند ، نه آنهایی که با توجه به نگرانی های ایدئولوژیک هدایت شوند. به این ترتیب ، بعید است که آنها کاملاً به نفت و گاز پشت کنند. با این حال ، در جستجوی مراتع سبزتر ، برخی ممکن است در معرض این صنعت قرار بگیرند.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com