بانک مرکزی روسیه هشدار می دهد که تحریم های ایالات متحده ممکن است منجر به سقوط دلار شود – RT Business News

طبق گزارش بانک مرکزی روسیه (CBR) ، این سیاست ممکن است قربانی تحریم های واشنگتن شود ، زیرا این سیاست ها بازیکنان جهانی را وادار می کند دلار آمریکا را کاهش دهند و در تجارت از ارزهای ملی استفاده کنند.

“استفاده فعال از رژیم تحریم ها توسط دولت ایالات متحده در سال های اخیر چیزی است که به طور جدی قابلیت اطمینان دلار را به عنوان وسیله پس انداز و پرداخت تضعیف می کند” آلکسی زابوتکینت ، معاون رئیس CBR ، به نقل از رسانه های روسی در روز چهارشنبه گفت.

خبر مرتبط  کووید 19 اقتصاد فرانسه را به رکود عمیق کشاند و امثال آن از سال 1945 تاکنون ندیده است - خبرنامه RT Business

این مقام مسئول خاطرنشان کرد که این امر منجر به کاهش استفاده از ارز ایالات متحده طی سالهای گذشته خواهد شد. وی افزود: در حالی که انتظار نمی رود ایالات متحده سخنان تحریمی خود را تغییر دهد ، ما می توانیم شاهد باشیم که تعداد بیشتری از کشورها تصمیم به تجارت با ارزهای ملی دارند.
همچنین در rt.com
روسیه در رتبه دوم اقتصادی بلومبرگ انتظار می رود در سال 2021 انتظارات را پشت سر بگذاردخبر مرتبط  Berkshire وارن بافت تمام سهام در خطوط هوایی ایالات متحده را به فروش می رساند ، و در نتیجه خاموش شدن Covid-19 ، 50 میلیارد دلار Q1 از دست داده است - خبرهای RT Business

روسیه مدتهاست که از شرکای خود می خواهد تا پرداخت های غیر دلار را تقویت کنند. در جریان نشست سازمان همکاری شانگهای (SCO) ماه گذشته ، میخائیل میشوستین ، نخست وزیر روسیه گفت که کشورهای عضو باید شهرک های مستقل از دلار را توسعه دهند و تجارت با ارزهای ملی را گسترش دهند.

در حالی که مدتهاست دلار بهترین ارز برای معاملات پرداخت بین المللی است ، اخیراً برای اولین بار در هفت سال گذشته یورو از آن پیشی گرفت. براساس داده های SWIFT ، 37.8 درصد از انتقال نقدی سیستم در ماه اکتبر با یورو انجام شده است ، در حالی که سهم معاملات دلار به 37.6 درصد کاهش یافته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید