بانک مرکزی روسیه می گوید – ارزهای دیجیتال ممکن است شبکه پرداخت جهانی SWIFT را به چالش بکشد – RT Business News

بانک مرکزی روسیه (CBR) گفته است: توسعه ارزهای دیجیتال ممکن است سیستم پرداخت بانکی بین المللی SWIFT را به چالش بکشد و در نهایت می تواند آن را زائد کند.

به گفته معاون اول فرماندار CBR ، اولگا اسکوروبوگاتوا ، بیش از 30 تنظیم کننده مالی در حال حاضر روی ارزهای دیجیتال ملی خود کار می کنند. این مقام مسئول افزود ، با توجه به سرعت توسعه ، چندین کشور ممکن است شکل جدید ارزها را طی 5-7 سال آینده راه اندازی کنند.

“پس ما می توانیم با مسائل ادغام مستقیم مقابله کنیم. در این حالت SWIFT ممکن است لازم نباشد ، زیرا نوع متفاوتی از تعامل فناوری خواهد بود “ Skorobogatova در اوایل هفته جاری در یک نشست آنلاین گفت. وی افزود ، با این حال ، شبکه بانکی جهانی ممکن است به یکی از بسترهای شکل جدید ارزهای ملی تبدیل شود.

خبر مرتبط  چین با افزایش سریعترین شاخص های اقتصادی از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ، بهبود اقتصادی را تسریع می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه ممکن است آزمایش آزمایشی ارز دیجیتال ملی خود را در کریمه آغاز کندسیستم SWIFT پرداخت های مرزی بین 11000 موسسه مالی در بیش از 200 کشور جهان را تسهیل می کند. با این حال ، برخی از سیاستمداران غربی تهدید کرده اند که به عنوان بخشی از تحریم های گسترده ، بانک های روسی را از شبکه جدا می کنند. در پاسخ به این تهدیدها ، روسیه شروع به کار روی یک گزینه دیگر – یک شبکه پیام رسان مالی توسعه یافته در داخل کشور به نام SPFS کرد.

ناظر مالی روسیه در حال حاضر روبل دیجیتال را توسعه می دهد. شکل جدید ارز روسیه که قرار است همراه با روبل نقدی و غیر نقدی وجود داشته باشد ، قرار است به زودی سال آینده در کریمه به صورت آزمایشی راه اندازی شود. در اوایل سال جاری ، بانک مرکزی روسیه گفت که روبل دیجیتال ممکن است برای نقل و انتقال پول بین المللی استفاده شود ، اما تنها پس از آنکه همتایان جهانی آن ارزهای دیجیتال مستقل خود را تأسیس کنند.

خبر مرتبط  ناوگان حمل و نقل با LNG می تواند در این دهه دو برابر شود - RT Business News
همچنین در rt.com
سوئد تصویب کرون الکترونیکی را در میان رشد سریع معاملات بدون پول نقد بررسی می کندطبق گزارش بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) حداقل 36 بانک مرکزی مطالعات خود را درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) از ژوئیه سال جاری منتشر کرده اند. شریک اصلی تجاری روسیه ، چین ، در ماه های اخیر آزمایش های یوان دیجیتال خود را گسترش داده است زیرا آزمایشات محدودی از ارز را در چندین شهر و در یکی از بزرگترین سیستم عامل های آنلاین خود ، JD.com برگزار کرده است. سوئد از جمله کشورهایی بود که CBDC آزمایشی خود را در اوایل سال جاری راه اندازی کرد ، در حالی که اتحادیه اروپا شروع به تهیه یورو دیجیتال کرد.

خبر مرتبط  بانکدار به RT گزارشگر Keizer گزارش می دهد - هژمونی دلار آمریکا خیلی سریع پایان می یابد و مردم وقت بیرون آمدن ندارند - RT Business News

یکی دیگر از مقامات CBR ، الکسی زابوتکین ، معاون رئیس CBR ، گفت که ارزهای دیجیتال ممکن است ابزاری جالب برای معاملات بین المللی باشد که گران تر از معاملات داخلی است. وی خاطرنشان کرد: با این حال ، بانک های مرکزی هنوز باید از ایمنی چنین نقل و انتقالات پول اطمینان حاصل کرده و در صورت تقاضای کافی برای این نوع ارز ، درک کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید