بانک فدرال با ایجاد تریلیون دلار در تسکین کورو ویروس ایجاد حباب در بازار سهام – RT Business News

سرمایه گذاران می گویند ، برنامه نجات 3 تریلیون دلاری توسط صندوق ذخیره فدرال ایالات متحده برای محدود کردن خسارت های اقتصادی از بیماری همه گیر Covid-19 ، باعث افراط در بازارهای سرمایه ایالات متحده است.

فدرال رزرو خرید نامحدود دارایی های مالی را برای حفظ نقدینگی بازار تعهد کرده است ، و ترازنامه خود را از 4.2 تریلیون دلار در ماه فوریه به 7 تریلیون دلار در حال حاضر افزایش می دهد.

بسیاری از این خریدها محدود به خزانه داری ایالات متحده و اوراق بهادار تحت حمایت از وام است ، اما تعهد فدرال رزرو آمریکا برای تقویت بازار اوراق بهادار شرکت ها به اندازه کافی بوده است که دیوانگی را در بین سرمایه گذاران برای اوراق قرضه و سهام تحریک می کند.

کووید 19 با بازارها رابطه معکوس دارد. هرچه Covid-19 بدتر شود ، بازارها بهتر می شوند ، زیرا Fed باعث تحریک خواهد شد. این همان چیزی است که بازارها را هدایت می کند ، “ به نقل از رویترز ، اندرو برنر ، رئیس درآمد ثابت بین المللی در NatAlliance ، گفته است.

خبر مرتبط  اقتصاددان به بوم بوست گفت: حملات سیاسی به هواوی نشان می دهد ایالات متحده و انگلیس می خواهند دیوار آهنی دیجیتال در سراسر جهان برپا کنند - RT Business News

حباب های بازار که سرمایه گذاران نسبت به مبارزه با فدرال رزرو با این بیماری همه گیر می کنند شامل پاداش بازار سهام و دیوانگی IPO است. تحلیلگران خاطرنشان می کنند که بانک مرکزی فدرال سهامی را به عنوان بخشی از برنامه های محرک مالی خود خریداری نکرده است ، اما نرخ بهره نزدیک به صفر و پشتیبانی اعتباری آن برای بخش بزرگی از شرکتهای بزرگ آمریکایی ، سرمایه گذاران گرسنه را به بازار سهام هدایت کرده است.
همچنین در rt.com
استراتژیست اصلی به Boom Bust می گوید ، دستکاری های بازار سهام منجر به “حباب دیگر و سقوط عمده” خواهد شد.از زمان پایین آمدن آنها در 23 مارس ، S&P 500 و میانگین صنعتی Dow Jones هر دو بیش از 40 درصد افزایش یافته اند ، در حالی که کامپوزیت Nasdaq نزدیک به 60 درصد به دست آورد. نسبت قیمت به درآمد پیش رو S&P 500 در حال حاضر 21.5 است – سطحی که آخرین بار در 20 سال پیش در جریان رونق دات کام دیده می شود.

خبر مرتبط  اقتصادهای خاورمیانه و آسیای مرکزی ممکن است حداقل تا یک دهه از ویروس کرونا رها شوند - صندوق بین المللی پول - RT Business News

سرخوشی بازار سهام توسط دیوانگی اولیه عرضه عمومی (IPO) دنبال شد.

داده های بررسی تأمین مالی بین المللی Refinitiv نشان داد که رکورد 184 میلیارد دلار در بازارهای سهام ایالات متحده در سه ماهه دوم افزایش یافته است. به گزارش دیالوگ ، بیش از 8.9 میلیارد دلار IPO در سه ماهه دوم بالاتر از محدوده هدف – بالاترین میزان از سه ماهه سوم سال 2014 بود.

“چرا کسی نیسان را با قیمت بنتلی خریداری می کند فراتر از من است ، اما این چیزی است که به طور کلی با هر IPO سکسی اتفاق می افتد. مطمئناً ، نیسان چهار چرخ دارد و حمل و نقل خوبی دارد ، اما آیا ارزش ارزیابی بنتلی ارزش آن را دارد؟ “ ریچارد برنشتاین ، مدیرعامل مشاوران ریچارد برنشتاین ، به رویترز گفت.

در همین حال ، برنامه های خرید اوراق قرضه تنظیم کننده ایالات متحده ، شرکت ها را ترغیب به استفاده از بازارهای اعتباری کرده و سه ماهه دوم را شلوغ ترین سال برای صدور بدهی کرده است. کاغذ با ارزش 1.2 تریلیون دلار در نیمه اول سال 2020 فروخته شد که بالاترین میزان صدور انتشار توسط انجمن صنعت اوراق بهادار و بازارهای مالی است. حتی اگر بانک فدرال از خرید اکثر اوراق با ارزش ناخواسته خودداری کرد ، انتشار آن تا ژوئن 200 میلیارد دلار بود – بیش از دو برابر نرخ سال گذشته.

خبر مرتبط  هند ممکن است به زودی به مرز بعدی خودروی تسلا - الون ماسک - اخبار تجاری RT تبدیل شود
همچنین در rt.com
بدهی ملی ایالات متحده به 26 تریلیون دلار رسیده است و فقط در یک ماه 1 تریلیون دلار افزایش یافته است“اوراق درجه سرمایه گذاری و بازده اوراق بهادار از نظر صدور و عملکرد دارای سه ماهه باورنکردنی بودند. ما فقط شاهد جریان بیشتر و بیشتر پول در آن بازارها هستیم. “ گفت Ted Swimmer ، رئیس بازارهای سرمایه در Banking Commercial Citizens. “اما صدور مجوز جدید در سه ماهه دوم وجود دارد ، شما نگران این هستید که در سه ماهه سوم سال دیگر شاهد یک تن صدور مجوز جدید نباشید.” او اضافه کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید