بانک توسعه آسیا هشدار می دهد – بحران کووید 19 می تواند 8/8 تریلیون دلار در اقتصاد جهانی باقی بگذارد – اخبار بازرگانی RT

پیش بینی بانک توسعه آسیا (ADB) ، بیش از دو برابر شدن پیش بینی قبلی خود ، همه گیر کورو ویروس می تواند تقریبا 10 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی (تولید ناخالص داخلی) را کاهش دهد.

در گزارش منتشر شده در روز جمعه ، اقتصاد جهانی می تواند بین 5.8 تریلیون دلار و 8.8 تریلیون دلار ضرر متحمل شود ، معادل بین 6.4 تا 9.7 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی. این بسیار بدتر از آن است که بانک مستقر در مانیل در ماه آوریل پیش بینی کرد ، وقتی گفته بود که هزینه جهانی Covid-19 می تواند بین 2 تریلیون و 4.1 تریلیون دلار باشد.

خبر مرتبط  مدیر عامل شرکت Pfizer روزی که تحسین 90٪ اثر واکسن Covid-19 را تحسین کرده و تجارت داخلی را انکار می کند ، 5.6 میلیون دلار سهام با افزایش رکورد به فروش می رساند
همچنین در rt.com
نروژ که برای نبرد با بحران کووید 19 در حال غرق شدن در بانک عظیم خود استضربه به اقتصاد جهانی به این بستگی دارد که چه مدت طول خواهد کشید تا این بیماری همه گیر شود ، با بدترین سناریو این بانک دلالت دارد که این اقدامات برای نیم سال در محل باقی بماند. اگر محدودیت در حرکت و بیش از سه ماه طول نکشد ، آسیب کمتر می شود.

“این تجزیه و تحلیل جدید تصویری گسترده از تأثیرات اقتصادی احتمالی بسیار مهم کووید 19 ارائه می دهد.” یاسووکی ساوادا ، رئیس اقتصاد ADB گفت. “این همچنین نقش مهمی را كه مداخلات سیاست می تواند برای كمك به آسیب های اقتصادها داشته باشد ، برجسته می كند.”
همچنین در rt.com
اقتصاد اتحادیه اروپا قرار است امسال 7.5 درصد در بدترین شوک اقتصادی از زمان رکود بزرگ منعقد کندخبر مرتبط  بحران کروناویروس BOOM سرمایه گذاری خصوصی را در بازار سهام روسیه آغاز می کند - RT Business News

این بانک اعلام کرد که اقدامات مربوط به گسترش این عفونت می تواند 1.7 تریلیون دلار به 2.5 تریلیون دلار ضرر اقتصادی در آسیا وارد کند ، در حالی که تنها چین ممکن است تا 1.6 تریلیون دلار از دست بدهد.

در اوایل هفته جاری ، وزارت امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد پیش بینی کرده بود که اقتصاد جهان در سال جاری میلادی 3.2 درصد کاهش خواهد یافت و ضرر و زیان حاصل از تولید می تواند در سال های 2020 و 2021 به 8.5 تریلیون دلار برسد. این کاهش تقریباً “پاک خواهد شد. براساس این گزارش ، سود حاصل از تجمعی چهار سال گذشته است.

خبر مرتبط  واردات نفت خام چین دوباره به رکورد بالا رسیده است - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید