بانک انگلیس هشدار می دهد که انگلیس از سال 1706 با بدترین رکود اقتصادی روبرو است – RT Business News

طبق پیش بینی بانک انگلستان ، همه گیر کروناویروس قرار است اقتصاد انگلیس را به یکی از عمیق ترین رکودها تبدیل کند و 14 درصد از تولید ناخالص این کشور را خاموش کند.

بانک مرکزی اظهار داشت که شیوع کرونا ویروس منجر به وضعیت “بی سابقه ای” برای اقتصاد جهانی شده است. این بانک گفت که ارزیابی میزان بحران بریتانیا در حال انجام است ، این بانک گفت که جدا از افت شدید تولید ناخالص داخلی در نیمه اول سال ، منجر به “قابل توجه” افزایش بیکاری
همچنین در rt.com
اقتصاد اتحادیه اروپا قرار است امسال 7.5 درصد در بدترین شوک اقتصادی از زمان رکود بزرگ منعقد کنددر واقع ، این بدان معنی است که تولید ناخالص داخلی کشور ممکن است در سه ماهه دوم سال 2020 نسبت به پایان سال گذشته نزدیک به 30 درصد کاهش یابد ، آخرین گزارش سیاست پولی بانک می گوید. پس از کوچک شدن حدود سه درصد در سه ماه نخست امسال ، اقتصاد انگلیس قرار است در سه ماهه ژوئن با 25 درصد کاهش روبرو شود. دو چهارم متوالی انقباض به این معنی است که انگلیس وارد رکود فنی خواهد شد ، که به عنوان دو چهارم متوالی از سقوط اقتصادی تعریف شده است.

به طور کلی برای سال ، اقتصاد کشور با 14 درصد منقبض می شود. براساس داده های تاریخی بانک مرکزی انگلیس ، این شدیدترین افت از سال 1706 خواهد بود.

از نقطه نظر روشن ، این بانک پیش بینی می کند که رشد اقتصادی به سرعت در حال رشد است و انتظار می رود روند بهبودی بسیار سریعتر از پس از بحران اقتصادی سال 2008 باشد. تولید ناخالص داخلی انگلیس قرار است در نیمه دوم سال آینده به سطح پیش کوویید برسد و در سال 2022 نیز می تواند سه درصد بیشتر شود. این گزارش تأکید می کند که چشم انداز اقتصاد “به طور غیرمعمول نامشخص است”.

خبر مرتبط  خودرو نمادی از آزادی و تحرک است. Covid-19 قرار نیست آن را تغییر دهد - RT Business News

وی گفت: “چشم اندازهای اقتصادی به تکامل همه گیر و اینکه دولتها ، خانوارها و مشاغل همچنان چگونه به آن پاسخ می دهند بستگی دارد.” اندرو بیلی ، رئیس بانک در بیانیه ای گفت

هنگامی که بانک مرکزی تصمیم گرفت نرخ بهره را دست نخورده – با حداقل 1/0 درصد تاریخی – باقی بگذارد – بیلی گفت که می تواند طول بکشد “اقدام بیشتر در صورت لزوم” حمایت از اقتصاد در میان بحران کرونا ویروس. در حالی که اعضای کمیته نه عضو سیاست پولی (MPC) به اتفاق آرا رای دادند تا نرخ بهره بدون تغییر در حال حاضر حفظ شود ، آنها بر سر اینکه آیا می توانند محرک بیشتری به اقتصاد تزریق کنند ، تقسیم شدند. روز پنجشنبه ، دو عضو MPC رای دادند كه برنامه كمك كمی را 100 میلیارد پوند دیگر (123 میلیارد دلار) افزایش دهد. در ماه مارس ، این کمیته موافقت کرد که سهام خرید دارایی را 200 میلیارد پوند (246 میلیارد دلار) به مجموع 645 میلیارد پوند (795 میلیارد دلار) افزایش دهد.

خبر مرتبط  صادرات گاز طبیعی روسیه به اروپا در حال بازیابی از رکود انرژی ویروس کرونا - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید