بانك مركزي مي گويد ، كوروناويروس اقتصاد هند را در سال هاي 2020 تا 21 كاهش خواهد داد – RT Business News

بانک مرکزی هند (RBI) پیش بینی رشد خود را برای این سال مالی کاهش داده و از عدم قطعیت تورم هشدار داده است زیرا اقتصاد این کشور به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 رنج می برد.

در حالی که رشد تولید ناخالص داخلی کشور تنظیم شده است “با برخی از انتخاب ها در نیمه دوم در قلمرو منفی بمانید” از سال مالی 2020 تا 2121 ، Shaktikanta Das ، فرماندار RBI ، آمار خاصی را ارائه نکرد و با اشاره به مشکلات موجود در جمع آوری داده ها.

“پایان ماه مه 2020 NSO [National Statistical Office data] در مورد درآمد ملی ، وضوح بیشتری ارائه می دهد ، پیش بینی های خاص تر از رشد تولید ناخالص داخلی را از نظر بزرگی و جهت امکان پذیر می سازد. “ فرماندار روز جمعه گفت.

خبر مرتبط  رقیب چینی تسلا با افزایش تنش های واشنگتن و پکن ، پرونده های IPO ایالات متحده را کنار می گذارد - RT Business News
همچنین در rt.com
پروفسور وولف به Boom Bust می گوید ، Covid-19 ممکن است امیدهای هند برای تبدیل شدن به نیروی پیشرو اقتصادی جهان را پایان دهدوی افزود: چشم انداز تورم نیز بسیار نامشخص است ، اما بانک مرکزی پیش بینی می کند که تورم در سرتاسر نیمه اول سال 2020 ثابت بماند.

برای مقابله با وقوع شیوع تاج ویروس ، که تقریبا تمام فعالیت های اقتصادی در این کشور را متوقف کرده بود ، بانک مرکزی هند تصمیم گرفت نرخ بازپرداخت را – نرخی که وام آن را به بانک های تجاری وام می دهد – برای بار دوم امسال کاهش دهد. نرخ سود کلیدی با 40 امتیاز پایه به چهار درصد کاهش یافت و آن را به پایین ترین سطح از سال 2000 تبدیل کرد. نرخ بازپرداخت معکوس ، نرخی که RBI از بانک های تجاری وام می گیرد نیز با همان میزان به 35/3 درصد کاهش یافت.

خبر مرتبط  بوم بوست بررسی می کند که چرا هزاران شرکت از دولت آمریکا بخاطر جنگ تجاری با چین شکایت می کنند - RT Business News
همچنین در rt.com
نرخ بیکاری هند علیرغم برداشتن اقدامات محکومیت همچنان بالاستبانک جهانی و صندوق بین المللی پول پیش از این رشد ناامید کننده ای را برای هند پیش بینی کرده بودند و می گفتند که تولید ناخالص داخلی این کشور می تواند بین 1.5 تا 1.9 درصد در این سال مالی سقوط کند ، که از آوریل آغاز شد و در مارس 2021 به پایان خواهد رسید. در همین حال ، گلدمن ساکس نیز اخیراً بدتر شده است. پیش بینی در مورد هند و در حال حاضر انتظار دارد اقتصاد این کشور با پنج درصد منعقد شود.

خبر مرتبط  یکی از ده آمریکایی بیکار است و اوضاع حتی بدتر می شود ، خودی سابق بانک مرکزی فدرال می گوید Boom Bust - RT Business News

“پیش بینی منفی 5٪ برای سال به طور کلی می تواند عمیق تر از عمیق ترین رکود اقتصادی باشد که هند از سال 1979 شاهد آن بوده است.” Prachi Mishra ، اقتصاددان ارشد هند در گلدمن ساکس ، جمعه به CNBC گفت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید