بازیابی صنعت نفت فاقد یک ماده مهم است – RT Business News

رشد و توسعه جهانی نفت و گاز ، که بخشی از آن به دلیل انسداد جهانی کروناویروس بلکه به دلیل سوء مدیریت بخش شیل ایالات متحده و سقوط جنگ قیمت اوپک + است ، باعث ضرب و شتم در همه بخش های انرژی می شود.

بیشتر توجه رسانه ها به سمت بالادست بهره برداران نفت و گاز و مؤسسات مالی است. از آنجا که شرکت های شیل آمریکایی در بدهی غرق هستند ، انتظار می رود که ورشکستگی ها طی ماه های آینده جمع شود. اپراتورهای نفت و گاز شیل ، نفت فلات قاره و بسیاری از تولید کنندگان غیر اوپک در تلاش هستند تا هوا را در بالن سالهای گذشته پر کنند.

بیشتر بخوانید

طی دو ماه آینده ، به دلیل کاهش تولید اوپک + و ورشکستگی ، بخش عظیمی از تولید بیش از حد برداشته می شود و گلوت را به سطح بسیار قابل قبول تری کاهش می دهد. برخی از تحلیلگران حتی بر اساس تصورات غلط مبنی بر اینکه ممکن است قیمت نفت حتی در آن زمان حدود 40 دلار در هر بشکه معلق باشد ، حتی پیش از پایان سال 2020 انتظار رشد را دارند. خوش بینی بر اساس معادلات ساده اکسل یا ریاضیات احتمالاً اشتباه است.

تا زمانی که تأثیر بحران گسترده Covid-19 بر انرژی و اقتصاد جهانی کاملاً قابل مشاهده نباشد و حجم انبارداری همچنان در حال تقویت باشد ، احتمالاً قیمت نفت پایین خواهد ماند. در عین حال ، حتی اگر همه به یک “پیش از تاجگذاری طبیعی” برگردند ، اگر چیزی از تاریخ آموخته نشود ، عادی متفاوت خواهد بود.

سقوط تقاضا مانند آنچه در حال حاضر شاهد آن هستیم هرگز قبلاً دیده نشده است. از بین رفتن تقاضا به میزان 20-25 میلیون بشکه در روز شوک بزرگی برای کل سیستم انرژی است. با این حال ، ناظران بازار بیش از حد روی E& Ps تمرکز می کنند. وضعیت مالی فعلی اکثر NOC ، IOCs و تولید کنندگان مستقل بزرگ هنوز وخیم نیست ، در حالی که دریل های کوچکتر در حال حاضر پشتیبانی از زندگی دارند. در پایان ، این صنعت دوباره تعادل مناسب را پیدا خواهد کرد ، زیرا تولید از تولیدکنندگان کوچکتر بسته خواهد شد یا به سود ناپدید می شوند.

خبر مرتبط  دانمارک برای اطمینان از پرداخت مالیات مناسب توسط شرکت فناوری ایالات متحده ، کتابهای Google را بررسی می کند - RT Business News

هدف اصلی بسیاری از تولید کنندگان این است که بتوانند در پایان بحران حجم قابل توجهی تولید کنند. این تا حدودی در رسانه ها اشتباه گرفته می شود ، زیرا اکثر اپراتورها کسانی نیستند که مستقیماً مسئول تولید هیدروکربن ها هستند. بازیگران اصلی در اینجا خدمات میدان نفتی ، شرکت هایی با دانش و ابزار فنی برای تولید هر بشکه نفت هستند.
همچنین در rt.com
عربستان سعودی ممکن است قبل از شروع توافق اوپک یکی از بالاترین حجم نفت خود را به آمریکا بفروشد – گزارش هاشرکت های خدمات نفتی فناوری ها و تجهیزات لازم را به دریل های نفت و گاز طبیعی ارائه می دهند و در روند اکتشاف و تکمیل بسیار مهم هستند ، اما همچنین وظیفه ساخت و اصلاح تجهیزات را بر عهده دارند. به طور کلی ، سرنوشت کلیه شرکتهای خدمات نفتی با قیمتهای نفت خام و همچنین با تصمیمات سرمایه گذاری اپراتورهای E&P ارتباط مثبت دارد.

با این حال ، همبستگی فعلی بسیار منفی است ، زیرا قیمت پایین نفت به طرز ظاهری سخت تر به خدمات میدان نفتی برخورد می کند. عجیب است که بدانید تحلیلگران غیر نفتی و گازی تهدید را برای سایر بخشها بهتر از نفت و گاز می دانند. تهدید برای زنده ماندن و تقویت بخش خودرو در سراسر جهان ، میزان وجه نقد و میزان بدهی VW ، مرسدس ، تویوتا یا جنرال موتورز نیست ، بلکه ماندگاری تأمین کنندگان بخش خودرو است. بدون تهیه کننده خودرو ، هیچ خودرو یا وسیله نقلیه کارخانه ای در اشتوتگارت یا دیترویت را ترک نخواهد کرد.

شرایط برای بخش نفت ، گاز و انرژی فرق نمی کند. بدون خدمات میدان نفتی ، تولید ظرف چند ماه متوقف و کاهش خواهد یافت. اوضاع برای شرکتهای اصلی خدمات مستقل نفتی نه تنها در شیل های ایالات متحده ، که غول هایی مانند شلومبرگر ، هالیبورتون یا National Oilwell Varco در حال کاهش سرمایه گذاری و نیروی کار خود هستند ، بلکه در سایر مناطق غیر اوپک و اوپک نیز این وضعیت ناگوار است.

یکی از گزارش های نفت و گاز انگلیس (OGUK) قبلاً بیان داشت که آلودگی مالی ناشی از قیمت های نفتی از نظر تاریخی کم باعث ایجاد مشاغل دریای شمال خواهد شد ، سهم اقتصادی آن را کاهش داده و امنیت انرژی را تضعیف می کند.

طبق اعلام شرکت حقوقی انرژی و تجدید ساختار هایز و بون ، سال گذشته تعداد 50 شرکت بزرگ انرژی برای ورشکستگی تشکیل شده اند ، از جمله 33 تولیدکننده نفت و گاز ، 15 شرکت خدمات میدان نفتی و دو شرکت میانسال. این موسسه حقوقی هشدار می دهد که با ادامه بحران در سال 2020 ، آنها می ترسند که این تبر اکنون می تواند روی شرکت های خدمات نفتی با بدهی بیفتد. درست در آمریکای شمالی ، گفته می شود بدهی شرکت های خدمات نفتی به 32 میلیارد دلار می رسد که قرار است بین سالهای 2020 و 2024 به دست بیاید.

وضعیت اقتصادی ضعیف صنعت به خوبی توسط معیار مورد علاقه این بخش ، VanEck Vectors Oil Services ETF (NYSEARCA: OIH) نشان داده شده است ، که پایین تر از 70 درصد YTD است ، به طور قابل توجهی پایین تر از 30 درصد سقوط توسط S&P 500. Rystad ماه گذشته گزارش داد که 20 درصد از کارگران خدمات جهانی میدان نفتی امسال ممکن است از کار برکنار شوند ، به عنوان یک تهدید واقعی برای آینده پایین ارزیابی شده است. اخراج 1 میلیون یا بیشتر از متخصصان ، دریل ها ، مهندسین و کارگران به معنای از بین رفتن احتمالی بهره وری در پایان سال است که یک افزایش صعودی در تقاضا و عرضه را محدود می کند.

خبر مرتبط  چین آزمایش آزمایشی یوان دیجیتال را برای آماده سازی آن تا سال 2022 گسترش داده است - RT Business News
همچنین در rt.com
ذخایر نفت ایالات متحده تا اواسط ماه مه به مرز خود رسیده استبحرانهای نفتی و گازی پیشین در دهه های 1980 یا 2010 نشان داده است که تخریب دانش به دلیل اخراج می تواند به طور قابل توجهی روند بهبود را در این بخش کاهش دهد. با توجه به اینکه متوسط ​​کارگر نفت و گاز بالای 45 سال سن دارد ، بخش بزرگی از افراد بیکار هرگز دیگر برنخواهند گشت. علاوه بر این ، ورشکستگی احتمالی خدمات تخصصی میدان نفتی کوچک همچنین دانش خاصی را نابود می کند که در صورت رشد مجدد تقاضا آسان به دست نیامده است. سقوط قیمت های قبلی نفت منجر به تغییر استراتژی در IOC ها ، از بین بردن بخشی از قابلیت های داخلی آنها در مهندسی و عملیات ، کاهش هزینه ها به معنای تحویل اجرای پروژه به خدمات مستقل نفتی شده است. IOCs و NOC اکنون دوباره همین کار را انجام می دهند و بخش اعظم بحران کنونی را بر شرکت های خدمات میدان نفتی گذاشته اند که چاره ای جز کاهش نیروی کارشان نخواهند داشت. حواشی سرویس نفتی حتی در مواقع خوب تحت فشار بوده است.

آینده نفت و گاز با تهدیدهای بسیاری روبرو است و فقدان سرمایه انسانی موضوعی بسیار کم ارزش است که سودآوری بخش را به پیش رو تهدید می کند. بدون سرمایه انسانی ، که در بیشتر موارد توسط خدمات میادین نفتی تأمین می شود ، نفت و گاز کمتری قادر به تولید ، تصفیه ، ذخیره یا فرآوری خواهند بود.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com

پاسخی بگذارید