بازگشت اقتصادی چین در میان مبارزه جهانی با بحران Covid-19 تقویت می شود – اخبار تجاری RT

بر اساس اطلاعات جدید اداره ملی آمار چین (NBS) ، دومین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه سوم روند بهبودی خود را تسریع کرد و رشد 4.9 درصدی نسبت به یک سال قبل داشت.

آژانس روز دوشنبه اعلام کرد برآوردهای اولیه نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی چین در سپتامبر سال جاری بالغ بر 72.3 تریلیون یوان (حدود 11 تریلیون دلار) بوده است. این میزان رشد 9 ماهه نخست سال 2020 را به 0.7 درصد نسبت به سال گذشته می رساند.

چین اولین علائم بهبودی خود را در سه ماهه قبل نشان داد ، زمانی که مانند اکثر همتایان خود از سقوط در رکود خودداری کرد و تولید ناخالص داخلی آن 3.2 درصد جهش کرد. این امر پس از آن اتفاق افتاد که اقتصاد کشور ، که اولین نفری بود که تأثیر شیوع ویروس کرونا را احساس کرد ، در سه ماه اول سال با رکورد 6.8 درصد کاهش یافت.

خبر مرتبط  Millennials & Gen Z در مورد مشاغل مرده اقدام به خرید عرشه صندلی در تایتانیک - Max Keizer - RT Business News
همچنین در rt.com
قیمت سهام IPO در مبادلات ایالات متحده تحت ترامپ تسریع شد – گزارشنتایج مثبت پس از افزایش فعالیت مصرف کننده در سپتامبر ، با داده ها نشان می دهد رشد 3.3 درصدی در فروش خرده فروشی در مقایسه با یک سال قبل. در حالی که بخش کلیدی امسال اولین رشد سه ماهه مثبت را نشان می دهد ، کل فروش خرده فروشی کالاهای مصرفی همچنان 7.2 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. نرخ بیکاری نیز در سپتامبر به 5.4 درصد کاهش یافت که 0.2 درصد کمتر از یک ماه قبل بود.

آخرین آمار منتشر شده توسط آژانس آمار چین نشان می دهد تولید صنعتی در سپتامبر 6.9 درصد نسبت به سال قبل پس از رشد 5.6 درصدی در ماه آگوست افزایش یافته است.

رشد شدید صادرات در سه ماهه سوم ، متاثر از تقاضای جهانی برای تجهیزات پزشکی و الکترونیک ، ممکن است به نتایج مثبت تولید ناخالص داخلی کمک کرده باشد.

“به طور کلی ، اقتصاد ملی به طور مداوم بهبود می یابد و نتایج قابل توجهی در هماهنگی پیشگیری و توسعه اپیدمی حاصل شده است” NBS در بیانیه ای گفت.

“با این حال ، ما همچنین باید آگاه باشیم که فضای بین المللی هنوز هم پیچیده و شدید با بی ثباتی و عدم اطمینان قابل توجه است ، و ما تحت فشار زیادی برای جلوگیری از انتقال همه گیر از خارج از کشور و احیای مجدد آن در داخل هستیم.” دفتر گفت ، با اشاره به اینکه روند بهبودی ادامه دارد.

خبر مرتبط  روسیه برای تسریع در گسترش صنعت فناوری ، کاهش مالیات را برای شرکتهای داخلی IT در نظر گرفته است - گزارش - اخبار بازرگانی RT

علی رغم پیش بینی های از دست رفته اقتصاددانان برای توسعه 5.5 درصدی ، چین همچنان تنها اقتصادی است که در بدترین رکود جهانی پس از رکود بزرگ موفق به بازگشت به بازار شده است.

صندوق بین المللی پول (IMF) پیش از این گفته بود كه انتظار دارد چین تنها اقتصاد بزرگی باشد كه رشد سالانه را در سال جاری به ثبت رسانده است. صندوق بین المللی پول رشد آن را 1.9 درصد پیش بینی می کند در حالی که تولید ناخالص داخلی جهانی 4.4 درصد سقوط می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید