بازرگانان هندی از آمازون به دلیل شیوه های ناعادلانه تجارت شکایت می کنند – گزارش – اخبار بازرگانی RT

تجارت الکترونیکی ایالات متحده ، بدون شک آمازون می تواند با چالش نظارتی جدید در هند روبرو شود ، زیرا گروهی که نماینده بیش از 2،000 فروشنده است ، دادخواستی را مطرح کرده اند و ادعا می کنند رفتار بد خرده فروشی ممکن است برخی از فروشندگان را از تجارت خارج کند.

در ادعایی که در اوایل این ماه به کمیسیون رقابت هند (CCI) ارائه شده بود ، اتحادیه فروشندگان آنلاین تمام هندوستان آمازون را به اقدامات غیر منصفانه در تجارت متهم کرد. در پرونده قانونی ، که توسط رویترز مشاهده شده است ، این گروه ادعا می کند که بازوی عمده فروشی آمازون هند حجم گسترده ای از کالاها را مستقیماً از تولید کنندگان خریداری می کند و سپس آنها را با ضرر به شرکت هایی که طرفدار آن هستند فروخته است. این شرکت ها سپس محصولات را در بازار آمازون در هند با 45٪ تخفیف به فروش می رسانند.

خبر مرتبط  جنگ قیمت LNG می تواند گاز طبیعی را به داخل خاک منفی ارسال کند - RT Business News
همچنین در rt.com
صاحبان مشاغل هندی نسبت به برنامه های گسترش آمازون اعتراض کرده و جف بزوس را “تروریست اقتصادی” خوانده انددر این گزارش Cloudtail وابسته آمازون – تنها بزرگترین فروشنده روی سکوی آمازون هند – به عنوان یکی از شرکت هایی که از چنین رفتارهای ترجیحی استفاده می کند ، نامگذاری شده است. با توجه به تشکیل پرونده ای 700 صفحه ای ، چنین فروشندگان منتخب وقتی لیست کالاهای خود را روی سیستم عامل قرار می دهند از هزینه های کمتری برخوردار می شوند و رقابت برای خرده فروشان آنلاین مستقل را دشوارتر می کند. به عنوان مثال ، Cloudtail ظاهراً 6.3 درصد برای محصولات الکترونیکی پرداخت می کند ، در حالی که فروشندگان مستقل تقریباً 28.1 درصد هزینه پرداخت می کنند.

خبر مرتبط  عربستان سعودی می خواهد به روسیه فشار بیاورد ... اما آیا به جای آن می تواند به خود آسیب برساند؟ - اخبار تجاری RT

سال گذشته ، Cloudtail مجبور شد به طور خلاصه عملیات برای بازسازی مالکیت خود را به منظور رعایت سیاست سرمایه گذاری مستقیم هند برای تجارت الکترونیکی به حالت تعلیق درآورد. طبق گزارش روزنامه اقتصادی تایمز ، آمازون مجبور بود نیمی از دارایی غیر مستقیم خود را در خرده فروش آنلاین به 24 درصد برساند.
همچنین در rt.com
آمازون در 2 ایالت آمریكا به دلیل رفتار ناعادلانه با فروشندگان شخص ثالث تحت بررسی قرار دارد – گزارش ها“این ترتیب ضد رقابتی … با بیرون راندن فروشندگان مستقل از بازار ، باعث سلب رقابت می شود.” این گروه در پرونده حقوقی به نقل از رویترز نوشت. وكيل انجمن تشكيل پرونده به محل خروج را تاييد كرد.

خبر مرتبط  بازار سهام سهام حباب گسترده ای را که متعلق به فدرال رزرو است ، می گوید: Boom Bust RT - News Business News

نهاد تنظیم مقررات هند بعید است جزئیات این پرونده را علنی کند ، اما تصمیم گرفته است تصمیم بگیرد که آیا پرونده در هفته های آینده ادامه دارد یا خیر.

در حالی که آمازون به شدت در هند سرمایه گذاری می کند ، این شرکت قبلاً در آب گرم خود قرار داشته است “شکارچی” شیوه های تجارت در ماه ژانویه ، تنظیم کننده ضد اعتماد هند در مورد نقض قوانین رقابت توسط آمازون و رقیب هندی آن ، فلپکار متعلق به والمارت ، تحقیقات مشابهی را آغاز کرد. غول آنلاین ایالات متحده ادعاها را تکذیب کرد و گفت که تحقیقات ، یعنی “بی اساس بنیاد” ، ضررهای جبران ناپذیری ایجاد می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید