بازار LNG “IMPLODING” است – RT Business News

در حالی که همه به راحتی قابل درک سقوط در بازار نفت خام هستند ، بازار جهانی گاز طبیعی نیز در حال بحران است.

طبق گفته های حداقل 20 محموله گاز طبیعی مایع (LNG) توسط خریداران در آسیا و اروپا لغو شده است. رویترز. همه گیر جهانی و بروز بحران اقتصادی در حال کاهش تقاضا برای گاز در سراسر جهان است. رویترز گفت ، چنیایر انرژی ، یکی از صادرکنندگان اصلی LNG ایالات متحده ، حدود 10 محموله را که در سراسر جهان توسط خریداران لغو شده است ، مشاهده کرده است.

قیمت LNG در آسیا قبل از همهگیری در حال سقوط بود و این به دلیل افزایش قابل توجه عرضه در سال گذشته بود. قیمت LNG در آسیا برای تحویل ماه ژوئن اخیراً با 2 دلار / MMBtu (میلیون واحد تورمالین انگلیس) معامله شده است ، که فقط کمی بالاتر از قیمت های هنری هاب در ایالات متحده است.

به تازگی در ماه اکتبر ، قیمت LNG در آسیا با حداقل 7 دلار / MMBtu معامله شد.

به گزارش رویترز ، مشکل صادرکنندگان گاز آمریکایی این است که پس از تعیین فاکتور در هزینه های مایع سازی و حمل و نقل ، قیمت ترمز گاز برای تحویل به آسیا حدود 5/56 دلار در سال / میلی متر است. اما قیمتها با کمتر از نیمی از این سطحها معامله می شوند.

خبر مرتبط  نقره در راه ضربه زدن به RECORD HIGH به عنوان "بازار گاو عمومی کالا" در حال آمدن - پیتر شیف به Boom Bust - RT Business News
همچنین در rt.com
دریل های شیل برای جلوگیری از افت تولید ، به یک معجزه احتیاج دارندصادرات بنزین طبق قراردادهای سفت و سخت انجام می شود ، اما بارها اکنون با فسخ روبرو هستند.

چشم انداز مالی برای [LNG] – هنگامی که یکی از داغترین کالاهای انرژی جهان – به نظر می رسد در معرض دید ما است ، “ کلارک ویلیامز-دری در مقاله جدیدی نوشت گزارش برای انستیتوی اقتصاد انرژی و تجزیه و تحلیل مالی (IEEFA). وی خاطرنشان کرد: قیمت LNG در پاییز سال 2018 در حدود 12 دلار / MMBtu بوده است.

بزرگان نفت در سالهای اخیر شركت های بزرگی را برای LNG انجام داده اند. رویال هلندی شل بیش از 50 میلیارد دلار برای خرید BG Group در سال 2015 هزینه کرد. این حرکت به عقب با توجه به افزایش تقاضا برای گاز طبیعی انجام شد. “ما اکنون می توانیم با تمرکز روی تخصص اصلی ما در زمینه آب های عمیق و LNG ، یک شرکت ساده تر ، لاغرتر و رقابتی تر شکل دهیم.” مدیر عامل شرکت شل بن ون بوردن گفت پس از بستن مالکیت گروه BG بیش از چهار سال پیش.

این توافق نامه شل را به یکی از بزرگترین معامله گران LNG در این سیاره تبدیل کرد. بعنوان مثال چندین کارخانه بزرگ نفتی – Total SA ، ExxonMobil و شورون – شرط بندی های گسترده ای را نیز برای LNG انجام داده اند.

خبر مرتبط  Berkshire وارن بافت تمام سهام در خطوط هوایی ایالات متحده را به فروش می رساند ، و در نتیجه خاموش شدن Covid-19 ، 50 میلیارد دلار Q1 از دست داده است - خبرهای RT Business

اکنون LNG به سختی به سختی نفت خام ناشی از بیماری همه گیر و کند شدن جهانی ضربه می خورد. در یک ماه گذشته یک سری تأخیر در سرمایه گذاری با مشخصات بالا وجود دارد. به عنوان مثال ، ExxonMobil ، تاخیر تصمیم نهایی برای سرمایه گذاری در یک پروژه بزرگ صادراتی LNG در موزامبیک در اوایل آوریل.

با این حال ، این صنعت حتی قبل از بحران فعلی با اقتصاد مشکل ساز روبرو بود. “شرکت ها تأخیرها را در تاج رمان نشان دادند ، در حالی که این واقعیت را نادیده می گیرند که قیمت LNG مدتها قبل از احساس بدترین تأثیرات همه گیر در حال کاهش بود.” کلارک ویلیامز-دری در گزارش IEEFA نوشت. وی نوشت که آنچه جالب است واقعیت این است که شرکت هایی با ابعاد مختلف و ساختارهای شرکتی تصمیمات را لغو می کنند – استارتاپ های سوداگرانه ، بلکه غول های دولتی و سوپرماژورهای تجاری عمومی.
همچنین در rt.com
روسیه و آمریکا برای سهم بازار LNG آسیا با هم رقابت می کنندتاخیر و لغو محموله می تواند به بخش بالادست بازگردد. صنعت گاز طبیعی ایالات متحده نیز به دلیل تولید بیش از حد ، در سال 2020 با مشکلاتی روبرو بود. صادرات ممکن است تقاضا را که قبلاً برای دریل های گاز انجام داده است فراهم نکند. قیمت های هنری هاب در 1.80 دلار / MMBtu گیر کرده است.

خبر مرتبط  اوپك + معامله دقيقه گذشته را قطع كرد تا تقريبا 10 ميليون بشكه در روز از توليد نفت را كاهش دهد

با کمال تعجب ، قیمت سهم دریل های گاز در هفته های اخیر دوباره صعود کرده است. به عنوان مثال EQT مستقر در پیتزبورگ از مارس قیمت سهم خود را دو برابر کرده است. چند دلیل برای این وجود دارد. بانک مرکزی فدرال رزرو تریلیون ها دلار وارد بخش مالی کرده است ، که دارایی های مالی مجدداً از همه نوع دوباره متورم شده است. به نظر می رسد سرمایه گذاران نیز تلاش می کنند “فرو رفتن را بخرید”

اما تحلیلگران صنعت همچنین پیش بینی می کنند که کاهش چشمگیر تولید بنزین در پرمین باعث افزایش قیمت ها تا سال آینده خواهد شد. گلدمن ساکس می گوید که گاز در سال 2021 به 3.25 دلار / MMBtu خواهد رسید.

در حال حاضر ، اقتصاد LNG بسیار ناامید کننده است. صنعت LNG امروز با بحران لرزان وارد بحران شد. و اکنون که روند نزولی اقتصادی در حال وقوع است ، همه پیش بینی های عرضه و تقاضای LNG قبلی به حدی رسیده و همه توپ های کریستالی ابری هستند ، “ ویلیامز-دری نتیجه گیری کرد. “در این زمینه ، تأخیر یک تصمیم هوشمندانه است.”

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com

پاسخی بگذارید