بازار سهام پاکستان به یکی از بهترین عملکردهای جهان تبدیل شده است – RT Business News

پاکستان به طرز شگفت انگیزی صعود کرده و به بهترین عملکرد بورس آسیا و چهارمین عملکرد برتر در جهان تبدیل شده است ، و در میان شیوع ویروس کرونا ، از شانس مقاومت می کند.

شاخص معیار بورس اوراق بهادار پاکستان ، KSE-100 ، از ابتدای ماه اوت نزدیک به شش درصد افزایش یافته است. این بازار همچنین از بازدهی دو رقمی برخوردار بوده است که پس از سقوط شدید در مارس تقریباً 50 درصد رشد کرده و نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 41 درصد رشد داشته است.

ارزش سهام پاکستان به مراتب بهتر از معاملات سایر بورس های آسیاست. در حالی که فقط چند شاخص چینی سالانه از عملکرد KSE-100 پیشی گرفته اند ، اما این ماه هنوز عقب مانده است.

خبر مرتبط  دزدی دریایی نفت در طول همه گیری های COVID SPIKED شده است - RT Business News
همچنین در rt.com
رئیس بانک مرکزی پاکستان می گوید: قفل های Covid-19 یک “لوکس ثروتمندان” استاین تجمع در حالی برگزار می شود که بانک مرکزی این کشور در سال جاری در بین مهاجران در کاهش نرخ بهره در سطح جهانی بوده است ، زیرا سیاست گذاران سعی در محافظت از اقتصاد در برابر شیوع ویروس کرونا داشتند. در ماه ژوئن ، بانک مرکزی نرخ معیار را با 100 واحد پایه به هفت درصد کاهش داد. این پنجمین کاهش نرخ از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ، با کاهش کلی به 625 واحد پایه ، تبدیل شده است.

خبر مرتبط  تولید انبوه اولین اتومبیل برقی روسی تا پایان سال آغاز می شود - RT Business News

“بازار سهام پاکستان به بهترین عملکرد در آسیا و چهارمین بازار سهام با عملکرد برتر در جهان تبدیل شده است” تحلیلگران مشاوره MarketCurrents WealthNet در اوایل این هفته در گزارشی اعلام كردند و افزودند كه امسال حتی از S&P 500 نیز بهتر عمل كرده است.
همچنین در rt.com
کشف ذخایر جدید نفت و گاز ممکن است یک تغییر دهنده برای پاکستان باشدعملکرد فوق العاده برجسته بورس کراچی تنها یک سال پس از پاک کردن سهام بیش از نیمی از ارزش بازار ترکیبی خود ، بلومبرگ آن را بدترین بازار سهام جهان دانست. در حالی که شاخص KSE-100 هنوز بسیار پایین تر از بالاترین حد خود است ، بازار سهام پاکستان به یکی از بزرگترین قرعه کشی برخی سرمایه گذاران تبدیل شده است. به گفته رئیس تحقیق در FIM Partners مستقر در دبی ، محمد علی حسین ، این شرکت همچنان ادامه خواهد داشت “بزرگترین قرار گرفتن در معرض” در نیم سال آینده

خبر مرتبط  12 الیگارشی برتر ایالات متحده اکنون دارای $ 1 تریلیون ثروت در ترکیب هستند - بیشتر از تولید ناخالص داخلی بلژیک و اتریش - RT Business News

ایوب خورو ، مدیر ارشد سرمایه گذاری در شرکت Faysal Asset Management Ltd. قبلاً به بومبرگ گفت ، نرخ ها می توانند باعث افزایش بالاتر سهام سهام پاکستان شوند اگر در مدتی در این سطح باقی بمانند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید