بازار سهام روسیه در بالاترین سطح زمانی روبل رشد پایداری را نشان می دهد – RT Business News

شاخص بورس اوراق بهادار مسکو (MOEX) روز دوشنبه به بالاترین سطح جدید خود رسید ، زیرا پول ملی روسیه ، روبل ، اولین روز معاملات سال 2021 را با یک حرکت صعودی آغاز کرد که ناشی از افزایش قیمت نفت بود.

روبل 0.7 درصد در برابر دلار با 73.82 قوی تر بود و با 1.1 درصد رشد در برابر 90.50 در برابر یورو معامله شد.

شاخص MOEX روسیه با 1.09 درصد رشد به 3،324 واحد رسید و یک رکورد بالا بود. MOEX شاخص اصلی روبل در بازار سهام روسیه است که شامل سهام بیش از 40 شرکت بزرگ روسی از جمله Sberbank ، Gazprom ، Rosneft ، Novatek و سایر شرکت های بزرگ است.

خبر مرتبط  بانک های مرکزی در "ماموریت خودکشی" برای منفجر شدن "بمب پولی هسته ای" - گزارش Keizer RT - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
نفت احتمالاً اوپک + از سیاست های فعلی تولید پیروی می کند و به بالاترین سطح چند ماهه می رسدشاخص RTS با ارزش دلار 2.35 درصد رشد کرد و به 1420 واحد رسید.

پیش از این ، قیمت جهانی نفت خام ، صادرات اصلی روسیه ، 2.36 درصد رشد کرد و 53.02 دلار در هر بشکه داد و ستد کرد ، زیرا بازار انتظار دارد تصمیم دیگری در مورد محدودیت تولید از سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدان آن ، به رهبری روسیه صادر شود.

خبر مرتبط  بیش از 60 درصد مسافران قصد دارند سفرهای خود را در دنیای پس از همه گیر کاهش دهند - بررسی IATA - اخبار تجاری RT

گزارش شده است که در سال 2021 ، پول ملی روسیه برخی از خسارات وارد شده از بیماری همه گیر Covid-19 را همراه با کاهش عمده قیمت خام جبران خواهد کرد. با این حال ، کارشناسان انتظار ندارند که روبل به سرعت به سطوح مشاهده شده در اوایل سال 2020 ، قبل از ورود ویروس کرونا به جهان بازگردد.

خبر مرتبط  اندازه كفش دائم آمریكا با بزرگتر شدن فدراسیون چاپ "تریلیون" خود ادامه می یابد - Max Keizer ، پیشگام بیت کوین

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید