بازار خودرو روسیه دومین بازار بزرگ اروپا است – RT Business News

بر اساس آژانس تحلیلی Avtostat ، با وجود سقوط فروش خودرو در ماه آگوست ، بازار خودرو روسیه به یکی از بزرگترین بازارهای اروپا تبدیل شد و تنها پس از آلمان به مکان دوم صعود کرد.

طبق اطلاعات Avtostat ، دوستداران خودروهای روسی ماه گذشته حدود 130،000 اتومبیل جدید (به استثنای وسایل نقلیه تجاری یا LCV) خریداری کرده اند. فروش خودرو در ماه آگوست در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 0.5 درصد کاهش داشته است. این کاهش در حالی است که سرانجام فروش خودرو در روسیه علائم بهبودی را نشان داد و در ماه جولای حدود 7 درصد رشد کرد. با این حال ، این سقوط مانع از حرکت سه پله ای کشور در لیست بزرگترین بازارهای اتومبیل اروپا نشد.

خبر مرتبط  علی بابا و دیگر شرکت های چینی ممکن است سرمایه گذاری های هند را به عنوان مناسبات تجاری پس از درگیری کشنده مرزها مسدود کنند - RT Business News
همچنین در rt.com
فروش اتومبیل های برقی در روسیه در حال رشد است اما روند دقیقاً روند صعودی نداردعلی رغم کاهش شدید در ماه اوت به دلیل عدم اطمینان ویروس کرونا ، آلمان با فروش بیش از 251،000 دستگاه در ماه تابستان گذشته ، همچنان رهبر بی چون و چرای فروش خودرو در اروپا است. ارقام شرکت های خودروساز نشان می دهد که میزان فروش سالانه در ماه آگوست حدود 20 درصد کاهش یافته است. تحلیلگران خاطرنشان می کنند که این افت در پس زمینه نتایج قوی سال گذشته است و همچنین می تواند ناشی از اتمام اثر تقاضای تأخیر باشد.

خبر مرتبط  بزرگترین شرکت هواپیمایی در آمریکای لاتین برای محافظت در برابر ورشکستگی ایالات متحده در میان بحران کووید 19 - پرونده های RT Business

فرانسه با فروش بیش از 103،000 وسیله نقلیه جدید در جایگاه سوم قرار گرفت و پس از آن ایتالیا قرار گرفت ، جایی که نزدیک به 89،000 اتومبیل صاحبان جدید یافتند. مشتریان انگلیسی حدود 87000 اتومبیل خریداری کردند که پنج بازار بزرگ خودرو در اروپا را جمع می کند.

بیشتر بخوانید: تولید انبوه اولین اتومبیل برقی روسی تا پایان سال آغاز می شود

خبر مرتبط  در حالی که DOLLAR DIVES در میان تشدید ردیف ایالات متحده و چین - SOARS طلا به همه زمانه بالا می رسد - RT Business News

در حالی که آلمان در ماه اوت جایگاه نخست خود را حفظ کرد ، فرانسه و انگلیس به ترتیب مقام های دوم و سوم خود را از دست دادند. به طور کلی ، به دلیل افت فصلی تقاضا ، بازار خودروی اروپا منقبض شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید