بازارهای آسیا به دلیل افزایش تنش های ایالات متحده و چین در حال سقوط هستند – RT Business News

سهام در آسیا اولین روز معاملاتی هفته را با خسارت دنبال می کند که احساسات منفی را در وال استریت به دنبال دارد زیرا دولت ترامپ حملات لفظی به چین بر روی همه گیر کروناویروس ادامه می دهد.

معاملات سهام در هنگ کنگ متحمل خسارت شدید شد ، در حالی که شاخص Hang Seng بیشترین میزان خود را در شش هفته تقریباً چهار درصد کاهش داد. دوشنبه اولین روز معاملات این ماه در بورس سهام هنگ کنگ بود زیرا برای تعطیلات در پایان هفته گذشته بسته شد.

خبر مرتبط  چین بزرگترین برنده رونق تجدیدپذیر ایالات متحده است - RT Business News
همچنین در rt.com
سهام و غار یوان چینی در معرض تهدید تعرفه چین ترامپ استدر حالی که برخی از بازارهای دیگر در آسیا ، مانند بازارهای ژاپن و سرزمین اصلی چین ، هنوز برای تعطیلات تعطیل نشده بودند ، Kospi کره جنوبی حدود سه درصد سقوط کرد. در هند شاخص کلیدی Sensex Mumbai بیش از پنج درصد سقوط کرد و Nifty 50 نیز بیش از چهار درصد سقوط کرد.

سهام استرالیا اندکی بسته شد زیرا بازار پس از افت بیش از یک درصد موفق به بازگشت برگشت شد.

خبر مرتبط  هند یک تحقیق ضد دامپینگ در مورد برخی از واردات آلومینیوم از چین آغاز می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
گزارش دیگری که از اینتل بیرون آورده است ، چین را به “پنهان کردن خطر coronavirus برای نگه داشتن لوازم پزشکی” به طور عمدی “متهم می کند”این فروش در اثر ترس از تجدید جنگ تجاری بین دو بزرگترین اقتصاد جهان است که می تواند درد بیشتری به اقتصاد جهانی وارد کند ، که قبلاً توسط مجاری ویرانگر خرد شده است. هفته گذشته ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که پکن را به پنهان کردن اطلاعات در مورد ویروس کشنده متهم کرده است ، تهدید کرد با تعرفه های جدید چین را سیلی خواهد زد. این لفاظی در طول آخر هفته بیشتر شد زیرا ترامپ گفت چین با آن روبرو خواهد شد “عواقب” اگر هست “آگاهانه مسئول” برای شیوع این مهمترین اطلاعات اطلاعاتی است که نشان می دهد چین که نخستین کشوری بود که به ویروس مبتلا شد ، این خطر را پنهان می کرد.

خبر مرتبط  قیمت نفت در شرایط ترس مجدداً سقوط می کند - تأسیسات ذخیره سازی فضا را از بین می برد - RT Business News

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!