این یک مشکل ذخیره سازی است ، نه یک مشکل در بازار که باعث کاهش قیمت نفت به پایین ترین نرخ های تاریخی می شود – RT Business News

نفت آمریكا در روز دوشنبه ارزانتر از دو برابر بود و معاملات معاملات آتی زیر صفر برای اولین بار در تاریخ انجام شد. اما این روغن ارزان کجا قابل ذخیره است؟ این مشکل واقعی است.

معاملات آتی وست تگزاس میانه برای تحویل در ماه مه ، که تاریخ 21 آوریل منقضی شده است ، بیش از 100 درصد سقوط کرد – 37.63 دلار در هر بشکه ، زیرا هیچ معامله گر حاضر به تحویل نفت نیست زیرا هیچ ذخیره ای برای آن وجود ندارد. قیمت نفت خام برنت ، که تاکنون به قراردادهای تحویل ماه ژوئن رسیده است ، 8.9 درصد کاهش یافت و 25.57 دلار در هر بشکه تسویه شد. ترکیب اورال روسیه در همان روز با 24.55 دلار معامله شد.

همه قیمت نفت سقوط نکرده است. این دقیقاً ترکیب WTI ایالات متحده در بازار آتی برای تحویل در ماه مه است. برای مثال معاملات آتی برنت برای تحویل در ماه ژوئن ، هنوز حدود 25 دلار است. با این حال ، در حال حاضر قیمت های تحویل های بعدی در ماه های آینده بالاتر از قراردادهای کوتاه مدت است که این برعکس قیمت گذاری عادی است.

مسئله پیشبرد قراردادهای آینده نزدیک ، عدم ذخیره سازی برای نفت خام است ، زیرا صاحب قرارداد تحویل خریداری شده در بازار آتی مجبور به تحویل کالا می شود. این یک مشکل ذخیره سازی است ، نه یک مشکل در بازار که باعث پایین آمدن قیمت ها به پایین ترین نرخ های تاریخی می شود.

معامله گران گفتند هنوز خیلی زود است که بگویند روند معاملات آتی نفت در معاملات خرداد ماه چه خواهد داشت ، اما با وجود قیمت نفت احتمالاً این سرمایه گذاران کم بازمی گردند و فردا به بازار بازگردند و قیمت ها را از پایین ترین نرخ تاریخی خود بلند کنند.

قیمت های بسیار پایین بعید است که انتظار می رود با ادامه تقاضا در ماه های آینده به میزان متوسطی بهبود یابد ، اما قیمت های پایدار پایین تأثیر سنگینی در بودجه روسیه خواهد داشت ، که هنوز قیمت متوسط ​​نفت 42 دلار را برای این سال فرض می کند و می تواند منجر به دولت شود. امسال با استفاده از کل 12 تریلیون روبل (176 میلیارد دلار) در صندوق رفاه ملی (NWF) ، به جای اینکه آن را در طی یک دهه آینده بپیچانید زیرا قبلاً کرملین امیدوار بود.
همچنین در rt.com
سقوط نفتی تاریخی: آمار و ارقام صنعت به RT می گویند: کمک های مالی گسترده در ایالات متحده امری اجتناب ناپذیر اما ریکاوری هنوز یک رویای دور استافزایش قیمت پایین همچنین صنعت سنگ شکن ایالات متحده را که دارای هزینه های بالابری پنج تا ده برابر بیشتر از کارتل اوپک + است ، نابود می کند.

با این حال ، بزرگترین ناشناخته مدت زمان قفل جهانی ناشی از بیماری همه گیر کرون ویروسی (Covid-19) است که باعث افزایش رکود تقاضا برای نفت شده و به سطح بین المللی نفت خام افزوده است که قیمت ها را تا این حد پایین آورده است.

معاملات مهیج منجر به خروج بازار نفت شد زیرا معاملات آتی نفت برای نخستین بار قراردادهای ارسال به داخل منطقه منفی را فروپاشید ، زیرا تولیدکنندگان نفت مجبور شدند تا معامله گران را بپردازند تا نفت خام خود را از دست دهند ، زیرا جایی برای ذخیره نفت وجود ندارد.

خبر مرتبط  داو جونز برای اولین بار 30،000 نقطه عطف را شکست زیرا سهام در میان امیدهای واکسن و شروع رسمی انتقال بایدن افزایش یافت - RT Business News

افت قیمت های نفت خام در حال حاضر موج های شوک را از طریق بازارهای بین المللی سرمایه ارسال کرده است. در حالی که تجارت در اروپا قبلاً برای روز به پایان رسیده بود ، بازارهای ایالات متحده به سرعت واکنش نشان دادند و به دنبال قیمت نفت به سمت پایین ، هنگامی که سرمایه گذاران برای امنیت اسکناس های خزانه داری ایالات متحده تلاش کردند ، به سرعت واکنش نشان دادند.
همچنین در rt.com
آیا نیروهای آمریکایی جلوی محافظت از میادین نفتی سوریه را می گیرند؟ قیمت های منفی نفت آن سورئالیسم کوراو ویروس اضافی را فراهم می کندفقط یک هفته پیش ، در تاریخ 13 آوریل ، تولید اوپک ++ یک معامله را قطع کرد این امر باعث می شود تولید روزانه 9.7 میلیون بشکه در روز (بشکه در روز) کاهش یابد تا قیمت ها بالا برود. با این حال ، در روزی که اعلام شد این معامله اعلام شد “خیلی کم ، خیلی دیر” و پس از یک تجمع کوتاه در قیمت ها ، دوباره به 20 دلار سقوط کردند.

تقاضا خرد شد

رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ مباهات كرد كه دلال توافق كلیدی را انجام داده است “صرفه جویی در هزاران شغل آمریکایی ،” اما ایالات متحده متعهد نبود كه در این توافق نامه شركت كند. اما به گفته برخی از متخصصان ، حتی بدون تعهد رسمی برای قطع تولید ، تولید آمریکا می تواند تا 2 میلیون بشکه در روز کاهش یابد زیرا تولیدکنندگان شیل از کار خود خارج شوند.

مشکلات مربوط به گلوته جهانی با افزایش بیماری کروناویو تقویت شده است که میلیون ها نفر را در خانه های خود بسته و تقاضای سوخت را به طرز چشمگیری کاهش داده است. تقاضای نفت به همان میزان 30 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است ، تقریبا معادل خروجی ترکیبی عربستان سعودی ، روسیه و آمریکا.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز ، میانگین تولید روزانه نفت آمریکا در سال جاری 500،000 بشکه در روز از 12.23 میلیون بشکه در سال 2019 ، به 11.76 میلیون بشکه در روز خواهد رسید و سال آینده 700000 بشکه در روز غرق می شود. برخلاف شوک نفتی 2014-2016 ، این بار بانک های آمریکایی در حال حاضر از تمویل اعتبار برای تولیدکنندگان در تلاش خودداری می کنند.

روسیه همچنین متعهد شد که از تولید 1.8 میلیون تومانی در روز از 10.3 میلیون بشکه در روز ، یعنی چیزی بیشتر از 300000 بشکه در روز باشد که کمتر از 300،000 بشکه در روز است که موافقت خود را با معامله قدیمی که تازه منقضی شده بود کاهش دهد. شرکت پیشرو نفتی پیشرو روسیه Lukoil در تاریخ 20 آوریل اعلام کرد که تولید خود را طی دو ماه آینده 18 درصد کاهش می دهد ، اما تحلیلگران گفتند که اگر همه شرکت های برتر نفتی کاهش های مشابهی را ایجاد کنند ، آنگاه برای برآورده کردن اوپک ++ جدید روسیه کافی نخواهد بود. تعهدات عربستان سعودی موافقت كرد كه طبق توافق جدید 1.3 میلیون دلار از 9.8 میلیون دلار كاهش یابد.

قیمت نفت قبلاً در سه ماه گذشته برخی از بزرگترین نوسانات تاریخ خود را تجربه کرده است و مدیریت بازار با توافق کارتل اوپک ++ بسیار دشوار بوده است.

خبر مرتبط  کارشناس می گوید هند احتمالاً از پیوستن به بزرگترین قرارداد تجارت آزاد جهان به نفع معاملات دوجانبه منصرف خواهد شد - RT Business News
همچنین در rt.com
جهان به عنوان “تغییر پارادایم” روی نفت به عنوان هراس ناشی از فروش WTI به پایین ترین سطح تاریخ می رود – Max Keizer RTبا کاهش منفی قیمت نفت ، مشکل فراتر از مدیریت کاهش تولید در بین تولید کنندگان پیشرو است. این بازی اکنون تغییر کرده و مسئله به سادگی تبدیل شده است که چاه ها به طور کامل خاموش می شوند.

“حرکت قیمت امروز احساس می کند روغن در حال عبور از یک سنگ کلیه است. حرکتی بسیار دردناک اما نمی تواند دوام زیادی داشته باشد ، زیرا تولید کنندگان در حال خاموش کردن چاه ها هستند که ما صحبت می کنیم. “ دیوید وینز ، اصلی تحقیق اعتباری درجه اعتبار در درآمد ثابت PGIM ، به رویترز گفت. وینز افزود: شوک تأمین کننده عدم موفقیت مذاکرات اوپک + در آغاز ماه مارس ، آغاز بود اما از آن زمان تا به حال تحت تأثیر شوک تقاضا از تاج قرار گرفته است.

وی گفت: “در نهایت ، مسیر قیمت های نفت مسیر این ویروس را دنبال می کند. تا زمانی که تقاضا نشانه های زندگی را نشان ندهد ، احتمالاً قیمت نفت در حمایت از زندگی باقی خواهد ماند. “ وینز گفت.

حتی بهبود فرضی تقاضا نیز به وضوح هنوز چند ماه از آن فاصله نگرفته است. در حالی که چین از آن طرف دیگر همه گیر نیست و شروع به بازگشایی کارخانه ها و مدارس می کند ، بسیاری از اروپا در حال حاضر یا در نزدیکی آن قرار دارند ، اوج عفونت است و حداقل یک ماه دیگر طول خواهد کشید تا آنها بطور آزمایشی شروع کنند تا مردم به عقب برگردند. برای کار. کشورهای دیگری مانند روسیه هنوز در مرحله رشد سریع شیوع عفونت قرار دارند. سرگئی سوبیانین ، شهردار مسکو هفته گذشته اظهار داشت که مسکو هنوز در این کشور حضور داشت “کوهپایه” و اوج عفونت هنوز چند هفته دیگر باقی مانده است.

طبق گزارش bne IntelliNews ، اتریش اولین کشور اروپایی است آزمایشی محدودیت های در خانه و در آلمان میزان آلودگی R0 به 1 کاهش یافته است ، این بدان معناست که اکنون میزان عفونت باید تثبیت شود. اما حتی پس از رفع محدودیت ، چندین ماه طول می کشد تا زندگی به حالت عادی برگردد و شروع به افزایش تقاضا برای نفت کند ، این بدان معنی است که احتمالاً قیمت پایین تا پاییز ادامه خواهد داشت.

روسیه ضربه سنگینی زد

همانطور که از زیر IntelliNews گزارش داد سه سناریو ممکن وجود دارد: بهبودی سریع به شکل V ، یک افسردگی بزرگ به شکل L یا بهبودی آهسته به شکل U در طی چند سال.
همچنین در rt.com
داو در میان نگرانی های کورو ویروس و سقوط قیمت نفت 500 امتیاز کاهش می یابدهر گونه امید به بهبودی V شکل باید اکنون از بین برود و اعتماد به نفس روسیه از چند هفته گذشته مبنی بر مقابله با این بحران به ویژه تضعیف شود.
همچنین در rt.com
داو در میان نگرانی های کورو ویروس و سقوط قیمت نفت 500 امتیاز کاهش می یابدبرخی از تحلیلگران امیدوار بودند که پس از سوختگی بیماری همه گیر در چند ماه آینده ، گزاف گویی جدی صورت گیرد. وزیر دارایی روسیه ، آنتون سیلوانوف به 12 هزار میلیارد روبل در NWF اشاره کرد که می تواند برای تکمیل هزینه های بودجه و پوشش هر کسری ناشی از پایین بودن قیمت نفت از آن استفاده کند.

خبر مرتبط  سرمایه گذاران علی رغم تهدید به تحریم ، همچنان پول خود را در اوراق قرضه دولتی روسیه قرار می دهند - RT Business News

تا دیروز سیلوانوف افتخار می کرد که در NWF به اندازه کافی وجود دارد که بتواند یک دهه با قیمت نفت 25 دلار پایین بیاید ، اگرچه این هفته او اظهارات خود را به شدت تحریک کرد و گفت که نیمی از NWF ممکن است برای تحریک اقتصاد خرج شود.

این براساس فرض 25 دلار نفت و سوراخ 3 تریلیون روبل در بودجه بود. در واقع ، این فرضیات هنوز هم به عنوان مخلوط برنت هنوز هم با 25 دلار معامله می شود ، اما مشکل روسیه قیمت مخزن اورال است که قبلاً پس از آنکه سعودی ها پالایشگاه های اروپایی را با نفت خام برای مجازات روسیه فرو ریختند ، دچار مشکل شدند.

معمولاً معاملات اورال با تخفیف تقریبی 2 دلار به برنت معامله می شود ، اما در هفته های گذشته قیمت مخلوط اورال به نوبه خود منفی شده است زیرا تولید کنندگان روسی قبلاً دقیقاً همان مشکلی را که امروز معامله گران آمریکایی با آن روبرو بوده اند تجربه کرده اند. مخلوط اورال از کمترین میزان بهبود یافته است و تا 20 آوریل با 24.55 دلار در هر بشکه معامله می شود ، در حالی که هزینه های $ 5- $ 10 را برداشته است.

بی ثباتی قیمت با اختلاف نظر در بین تولیدکنندگان اصلی جهان بیشتر تشدید شده است. رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین در یک کنفرانس ویدئویی در تاریخ 17 آوریل با مقامات دولت و روسای تولیدکنندگان مهم نفت روسیه صحبت کرد و این ویروس را برای افت قیمت نفت مقصر دانست ، اما در عربستان سعودی نیز تند و تیز شد.

دومین دلیل سقوط قیمت ها خروج شرکای ما از عربستان سعودی از توافق اوپک + است [at the start of March]، افزایش تولید و اطلاعات آنها ، که در همان زمان منتشر شد ، در مورد آمادگی شرکای ما حتی برای تخفیف برای روغن ، “ پوتین با اشاره به تصمیم سعودی مبنی بر سیل کردن پالایشگاه های اروپایی با نفت خام شیرین با تخفیف 8 دلاری قیمت بازار در تلاش برای مجازات روسیه به دلیل عدم تمدید قرارداد اوپک +.
همچنین در rt.com
احیای صنعت نفت فاقد یک ماده مهم استوزیر امور خارجه عربستان ، شاهزاده فیصل بن فرحان آل سعود ، ادعاهای پوتین را مورد اعتراض قرار داد و گفت روسیه عقب نشینی كرده است و اظهارات مربوط به خروج پادشاهی از توافق اوپك + “عاری از حقیقت” ، آژانس دولتی SPA گزارش داد.

احتمالاً تأثیر این صنعت بر روی صنعت سنگ شکن ایالات متحده بسیار قابل توجه است ، زیرا هزینه های بالابری بین 40 تا 50 دلار وجود دارد. بیشتر ایالات متحده “انقلاب شیل” می تواند با سقوط فعلی قیمت نفت به صفر برسد. ایالات متحده قبلاً یکی از تولیدکنندگان بزرگ تولید شیل را مشاهده کرده و بسیاری از تولیدکنندگان دیگر به سادگی مجبور به تعطیل شدن هستند تا زمانی که قیمت ها بهبود یابد.

این مقاله برای اولین بار در سال ظاهر شد bne IntelliNews

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید