این کشور با وجود شوک قیمت Covid-19 و قیمت نفت هنوز در حال جمع آوری پول نقد است – RT Business News

تاکنون ، کرونا ویروس ثابت می کند که ارزانترین بحرانی است که روسیه تاکنون تجربه کرده است و با وجود شوک عظیم اقتصادی که اقتصاد بدست آورده است ، روسیه وارز در حال حاضر دوباره به سود خود رسیده است.

با وجود شوک قیمت نفت ، دو ماه تعطیل شدن کل اقتصاد روسیه ، کاهش ارزش 20 درصدی روبل و بسته نجات اقتصادی به ارزش 10 درصد تولید ناخالص داخلی ، روسیه موفق شد ذخایر ارزی سخت خود را از 3.8 میلیارد دلار بین 1 ژانویه و 31 مه.
همچنین در rt.com
روسیه برای توسعه پروژه های قطب شمال و پمپ بنزین به چین باید لوله های 1.5 میلیارد دلاری خریداری کندبراساس آخرین داده های وزارت دارایی ، بانک مرکزی روسیه (CBR) موفق شده است بیش از 90.2 میلیارد دلار ذخیره در سال گذشته انباشته کند و همچنان به پول های اضافی حتی در بحبوحه بحران فعلی ادامه دهد. اگرچه با سرعت بسیار کندتر.

تاکنون CBR صرفاً زیر 7 میلیارد دلار از ذخایر جمعی خود را برای مقابله با عواقب شوک های مختلفی که بر اقتصاد وارد کرده اند خرج کرده است ، اما با تقدیر از دو هزار تن طلا بیشتر از این جبران شده است. بانک مرکزی بخشی از ذخایر خود را در اختیار دارد.

این یک تغییر عظیم از بحران های قبلی است. روسیه مبلغ 212.8 میلیارد دلار از کل 596 میلیارد دلار از کل ذخایر خود را برای پیشبرد روبل و تقویت اقتصاد در 9 ماه اول پس از ذوب مالی جهانی 2008 صرف کرد ، که گفته می شود از بحران فعلی کمتر دردناک است.

به همین ترتیب ، روسیه 90 میلیارد دلار از 454 میلیارد دلار ذخایر خود را در سال 2014 خرج کرد تا این ضربه را در آخرین شوک قیمت نفت کاهش دهد ، در حالی که هم ارزش روبل و هم قیمت نفت فقط در طی چند ماه به نصف کاهش یافته است.
همچنین در rt.com
بحران Coronavirus باعث ایجاد سرمایه گذاری خصوصی BOOM در بورس روسیه می شودو هیچ یک از این دو بحران به بحران های سال 1991 نزدیک نمی شوند که اتحاد جماهیر شوروی فروپاشید و سال 1998 وقتی بخش مالی روسیه به کلی سقوط کرد. پایان کمونیسم به طور مؤثر روسیه را ورشکست کرد و در پی سال 1998 روسیه تنها 8 میلیارد دلار ذخایر ارزی سخت داشت که بخش اعظم آن به شکل وثیقه برای بانکهای پیشرو الیگارشی که به سرقت رفته بودند ، دزدیده شد ، که فوراً پول را از بین بردند. پناهگاه های دریایی

خبر مرتبط  بازرگانان هندی از آمازون به دلیل شیوه های ناعادلانه تجارت شکایت می کنند - گزارش - اخبار بازرگانی RT

با یک قیمت فقط 7 میلیارد دلار ، تاکنون این بحران هزینه ناهار CBR را خرج کرده است ، و هیچ کوه قابل توجهی در کوه نقدی خود نخواهید داشت.

روکش طلایی

بخش عمده ای از افزایش ارزش ذخایر روسیه به دلیل تجدید ارزیابی طلا است. CBR از مارس امسال 2299 تن فلز زرد جمع کرده بود که CBR از ابتدای ژوئن 127.6 میلیارد دلار یا 17 میلیارد دلار بیشتر از ابتدای سال جاری بود. CBR از سال 2007 به طور جدی اقدام به خرید طلا می کند (و به طور موقت دارایی های خود را با اسکناس های دلاری مانند اسکناس های فدرال آمریکا) به فروش می رساند ، زیرا تلاش می کند تا خود را از وابستگی به دلار خارج کند. امروز ، طلای پولی 22 درصد از کل ذخایر روسیه از 1 ژوئن 566.1 میلیارد دلار است ، که از 1 ژانویه سال جاری 505.4 میلیارد دلار است.

قیمت طلا همیشه در یک بحران خوب عمل می کند ، و این بخشی از دلایلی است که CBR آنقدر خریداری کرده است ، اما از آنجا که قیمت نفت در هفته گذشته کاهش یافته بود ، روسیه می تواند به شیوه سنتی تر به تجمع پول نقد ذخیره برگردد. قیمت نفت از زمان امضای روسیه در این روز افزایش یافته است توافق قطع تولید اوپک ++ که باعث می شود تولید نفت با 9.7 مایع در روز امضا شده در 13 آوریل کاهش یابد که آخر هفته گذشته تا پایان ژوئیه تمدید شد.

افزایش قیمت نفت روسیه را به سود خود بازگرداند

به گفته وزارت دارایی ، قیمت نفت پس از توافق اوپک ++ بسیار سریع بهبود یافته است ، تا دوباره 40 دلار بشکه بشکند و دوباره به “منطقه راحتی” کرملین بازگردد.

روسیه وارز با 40 دلار نفت درآمده است ، این همان مقدار بشکه است که باید برای بودجه حتی برای شکسته شدن هزینه کند. علاوه بر این ، با هر دلار 42 دلار برای هر بشکه ، روسیه شروع به جمع آوری پول در صندوق ذخیره خود ، صندوق رفاه ملی (NWF) خواهد کرد ، زیرا طبق قانون به اصطلاح بودجه ، هر گونه درآمدی مالیات نفتی که از قیمت نفت بیش از 42.4 دلار بدست می آید باید پرداخت شود. NWF
همچنین در rt.com
روسیه وارز دوباره به فعالیت خود ادامه داده است: با تغییر ارزش روبل از 70 دلار به دلار ، دوباره برگشت پذیر استNWF برای تأمین کسری بودجه در یک بحران وجود دارد ، و وزارت دارایی قصد داشت از ابتدای ماه مارس 12 هزار میلیارد روبل (174 میلیارد دلار) از این صندوق بهره ببرد ، تا کسری پیش بینی شده 3 تریلیون روبل را پوشش دهد. سال ذخایر در ماه مه به 9 تریلیون روبل کاهش یافت وزارت دارایی بخشی از بودجه را برای خرید سهام سهم در سبور بانک استفاده کردبزرگترین بانک روسیه از CBR – مسیری پشت پرده برای دادن CBR صندوق جنگی که می تواند در صورت لزوم برای دفاع از روبل استفاده کند – اما هنوز هم حداقل سه سال پول نقد را در صندوق برای تأمین اعتبار باقی می گذارد. کسری بودجه.

خبر مرتبط  آیا عربستان سعودی می تواند توافق اوپک را تا سال 2022 تمدید کند؟ - اخبار تجاری RT

هنوز یک قیمت بحران برای پرداخت

این به معنای این نیست که بگوییم این بحران دردناک نخواهد بود و دولت برای بازگرداندن روسیه وارز مجبور نیست هزینه های زیادی را صرف کند. روزاستات گزارش داد این هفته بخش های پایه – یک نماینده خوب برای تولید ناخالص داخلی – نسبت به سال گذشته در ماه آوریل 10 درصد کاهش داشته است و اینکه بخشهای مشتری مدار با حداقل یک سوم کاهش می یابد.

هفته گذشته نخست وزیر میخائیل میشوستین از جدیدترین نسخه این نسخه رونمایی کرد برنامه ملی بازیابی اقتصادی (NPER) ، که حدود 5 تریلیون روبل (72.8 میلیارد دلار) هزینه ، یا 7.8 درصد از تولید ناخالص داخلی را می طلبد. با این حال ، بخش اعظم این پول صرفاً وجوهی است که قبلاً تحت بودجه جاری متعهد شده بود تا هزینه آن را پرداخت کند 12 پروژه ملی و اکنون قصد تحریک اقتصاد یا حمایت از بخش مجدداً وظیفه دارد.
همچنین در rt.com
اکثر شرکت های روسی به دلیل قفل ویروس با ضررهای بزرگی روبرو هستند و در دریافت کمک های دولتی مشکل دارندنکته اصلی این است که 2 درصد مازاد بودجه تولید ناخالص داخلی ناپدید می شود و دولت 0/5 درصد کسری تولید ناخالص داخلی را به همراه خواهد داشت ، به علاوه وزارت دارایی در نظر دارد 2 تریلیون روبل اضافی (29 میلیارد دلار) را از بازار اوراق قرضه داخلی در بالای بازار قرض دهد. 2 تریلیون روبل که برای کمک به پرداخت NPER در بودجه جاری مدنظر بودجه جاری است. باز هم ، این بدان معناست که ذخایر آخرین خط دفاع باقی خواهند ماند و اگر روسیه به بازگشت خود ادامه دهد ، این احتمال وجود دارد كه كرملین امسال با حتی بیشتر پول نقد از ذخایر خود پایان یابد.

بازگشت دوباره روسیه ، پناهگاه امن برای سرمایه گذاران

همانطور که توسط گزارش شده است bne IntelliNewsپس از آنکه روبل بخش زیادی از زمینی را که در دو ماه گذشته در برابر دلار از دست داده بود ، دوباره رشد اقتصادی در روسیه قابل مشاهده است. در عین حال ، اگر امسال کسری بودجه داشته باشیم ، وزارتخانه هم اکنون با انتشار لوایح خزانه ای OFZ با ارزش روبل از وزارت دارایی روسیه ، می تواند آن را تأمین مالی کند ، که به طور فزاینده ای به عنوان پناهگاه امن توسط سرمایه گذاران بین المللی به لطف منابع مالی سنگین روسیه. در واقع ، بیش از یک سوم از سرمایه گذاران خارجی در OFZ از ایالات متحده آمریکا هستند ، جایی که ثابت شده است که اوراق قرضه سرمایه گذاری مردمی با سرمایه گذاران نهادی مانند شرکت های بیمه و صندوق های بازنشستگی است.

خبر مرتبط  کشورهای حوزه خلیج فارس ناامیدتر از افزایش قیمت نفت هستند - RT Business News

به عنوان نشانه ای از محبوبیت این اوراق ، بازده های OFZ در ابتدای ماه ژوئن 300 امتیاز پایه را در 4 ماه گذشته به 5.4 درصد کاهش دادند و پس از مدت کوتاهی در ماه مارس به 8.4 درصد در ماه مارس رسیدند. یک سوم از OFZ برجسته در حال حاضر متعلق به سرمایه گذاران خارجی است.

عذاب و غم غلبه کرد

در بحران های قبلی ، همیشه ارتش مشرق وجود داشته است که پیش بینی می کند روسیه از پس پول می رود ، اما نه تنها آنها اشتباه نشان داده شده اند بلکه همیشه برعکس اتفاق افتاده است. در سال 2014 ، روسیه صندوق ذخیره خود را به طور کامل خرج کرد ، اما NWF ، که ابتدا برای تأمین پرداخت بازنشستگی های آینده در نظر گرفته شده بود ، صرفاً به عنوان یک صندوق پشتیبانی اقتصادی کلی برای جایگزینی صندوق ذخیره مجدداً وظیفه داده شد.

با توجه به 12 تریلیون روبل NWF در آغاز ماه آوریل ، آنتون سیلوانوف وزیر دارایی گفت که در تابستان های ایالتی به اندازه کافی بودجه بودجه برای ده سال وجود دارد ، حتی اگر قیمت نفت به اندازه حداقل 25 دلار در هر بشکه باقی بماند. با این حال ، طی چند هفته از آنجایی که مقیاس تاج گذاری مشهودتر شد ، سیلوانوف این اظهارات را عقب نگه داشت و گفت این صندوق حدود سه سال از کسری بودجه را پوشش می دهد ، بدون نیاز به کاهش هزینه های بودجه یا افزایش مالیات. اکنون که قیمت های نفت دوباره در منطقه آسایش کرملین برگشته اند ، می تواند به این دلیل باشد که وزارت دارایی به هیچ وجه نیازی به استفاده از این صندوق ندارد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!