ایلان ماسک بیل گیتس را پشت سر می گذارد تا دومین ثروتمندترین فرد در کره زمین شود – RT Business News

ثروت خالص بنیانگذار تسلا ، ایلان ماسک ، روز دوشنبه به 127.9 میلیارد دلار افزایش یافت که ناشی از افزایش مجدد قیمت سهام این شرکت است. و بنابراین ، میلیاردر 49 ساله از بیل گیتس به عنوان دومین مرد ثروتمند جهان پیشی گرفته است.

سهام تسلا در معاملات روز دوشنبه بیش از شش درصد رشد کرد و به رکورد نزدیک 521.85 دلار رسید و روز بازار را با سقف 464 میلیارد دلار به پایان رساند. این معادل 7.2 میلیارد دلار درآمد یک روزه از ارزش خالص ماسک است.

خبر مرتبط  به گفته Boom Bust - RT Business News ، بیت کوین با عبور از عدم اطمینان انتخابات در بازار ، از پشت بام شلیک می کند

این کارآفرین عمدتا از افزایش گسترده سهام تسلا که بیش از 520 درصد افزایش یافته است ، تا به امروز سود کسب کرده است. وی در این سال 100.3 میلیارد دلار به دارایی خالص خود اضافه کرده است که بیشترین درآمد را در شاخص میلیاردرهای بلومبرگ دارد. این کارآفرین سال را در رتبه 35 شاخص آغاز کرد.

خبر مرتبط  برو هالیوود! چین به عنوان بزرگترین گیشه سینمای جهان در سال 2020 از ایالات متحده پیشی گرفت و قرار بود این عنوان را برای همیشه حفظ کند - RT Business News
همچنین در rt.com
DESPOTIC DOZEN: 12 الیگارشی برتر ایالات متحده اکنون 1 تریلیون دلار در کل ثروت دارند – بیش از تولید ناخالص داخلی بلژیک و اتریشهفته گذشته ، او میلیاردر دیگر و مدیر عامل شرکت فیس بوک ، مارک زاکربرگ را از این لیست پایین آورد.

به گفته بلومبرگ ، بنیانگذار مایکروسافت ، گیتس ، اگر بیش از 27 میلیارد دلار از ثروت خود را به بنیاد گیتس از 2006 نپرداخت ، احتمالاً بالاتر می رفت.

خبر مرتبط  ذخایر هفتگی طلا و ارز خارجی روسیه 6.5 میلیارد دلار افزایش می یابد - RT Business News

رئیس اجرایی آمازون جف بزوس در حال حاضر ثروتمندترین فرد جهان است ، با ثروت 182 میلیارد دلار ، بیش از 67 میلیارد دلار در سال جاری.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید