ایرباس از اتحادیه اروپا می خواهد كه به اقدامات تعرفه آمریكا در مواجهه با صنعت حمل و نقل هوایی پاسخ دهد: “بحران غیرقابل پیش بینی” – RT Business News

سازنده هواپیمای اروپایی ایرباس روز چهارشنبه گفت که از تصمیم واشنگتن مبنی بر تعرفه 15 درصدی تعرفه های هواپیمای ایرباس با وجود اقدامات اتحادیه اروپا برای رعایت احکام سازمان تجارت جهانی (WTO) پشیمان است.

“ایرباس عمیقا پشیمان است که ، با وجود اقدامات اخیر اروپا برای دستیابی کامل به انطباق ، USTR تصمیم گرفته است تعرفه های هواپیماهای ایرباس را حفظ کند – به ویژه در زمانی که حمل و نقل هوایی و سایر بخش ها با یک بحران بی سابقه ای روبرو هستند.” سخنگوی ایرباس ، کیلی مک کانل گفت. وی افزود که “ایرباس اطمینان دارد که اروپا برای دفاع از منافع خود و منافع همه شرکت ها و بخش های اروپایی ، از جمله ایرباس ، با هدف این تعرفه ها ، به درستی پاسخ خواهد داد.”

این بیانیه در پی تصمیم دولت ایالات متحده برای حفظ تعرفه در مورد ایرباس و سایر کالاهای اروپایی است ، با وجود اقدام های اتحادیه اروپا برای حل و فصل اختلافات 16 ساله در مورد یارانه هواپیما. رابرت لایتیززر ، نماینده تجارت ایالات متحده ، روز چهارشنبه گفت كه اتحادیه اروپا اقدامات لازم را برای تطابق با تصمیمات WTO انجام نداده است ، و واشنگتن روند جدیدی را برای تلاش برای دستیابی به راه حل بلند مدت آغاز می كند.

خبر مرتبط  Millennials & Gen Z در مورد مشاغل مرده اقدام به خرید عرشه صندلی در تایتانیک - Max Keizer - RT Business News
همچنین در rt.com
ایالات متحده با توجه به تحمیل میلیارد ها تعرفه جدید برای طیف گسترده ای از کالاهای اروپاییدفتر Lighthizer اعلام كرد كه لیست خود را به مبلغ 7.5 میلیارد دلار از محصولات اروپایی تحت تأثیر قرار می دهد تا کالاهای یونان و انگلیس را حذف كند و مقدار معادل كالا را از آلمان و فرانسه به آن اضافه كند.

اتحادیه اروپا با احتیاط از تصمیم ایالات متحده مبنی بر عدم افزایش میزان کالاهای مشمول تعرفه استقبال کرد ، با سخنگوی خود گفت: کمیسیون تصمیم آمریکا را مبنی بر تشدید اختلاف هواپیما با افزایش تعرفه محصولات اروپایی تصدیق نمی کند. “

نبرد حقوقی فراتر از اقیانوس اطلس در سال 2004 آغاز شد ، هنگامی که دولت ایالات متحده انگلیس ، فرانسه ، آلمان و اسپانیا را به ارائه یارانه و کمک های غیرقانونی برای پشتیبانی از ایرباس متهم کرد. در همین زمان ، اتحادیه اروپا شکایتی مشابه در مورد یارانه های ایالات متحده برای بوئینگ ارائه داد.

خبر مرتبط  اقتصاد چین با پیش بینی رشد 10 درصدی سال آینده همچنان به خروشان می رود - RT Business News

ایالات متحده پس از کسب جایزه 7.5 میلیارد دلاری در پرونده ایرباس ، 10 درصد تعرفه را برای اکثر جت های ایرباس ساخت اروپا و وظایف 25 درصدی در لیست محصولات اتحادیه اروپا ، اعم از پنیر و زیتون گرفته تا ویسکی وضع کرد.
همچنین در rt.com
اتحادیه اروپا پس از تحقق الزامات سازمان تجارت جهانی در مورد اختلاف ایرباس ، تعرفه بلند کردن ایالات متحده را “بی درنگ” خواستارخبر مرتبط  کارگران نیسان در بارسلونا نسبت به برنامه های تعطیلی کارخانه اعتراض گسترده ای را آغاز کردند - RT Business News

در ماه ژوئن ، دولت ترامپ باعث افزایش ردیف تجارت شد و تهدید کرد که تعرفه های جدید به ارزش 3.1 میلیارد دلار برای صادرات از فرانسه ، آلمان ، اسپانیا و انگلیس را اعمال می کند و واکنش شدید بروکسل را برانگیخت.

ایرباس گفت ماه گذشته بازپرداخت وام به فرانسه و اسپانیا را در یک بخش افزایش می دهد “نهایی” تلاش برای تعرفه تعرفه های ایالات متحده و واشنگتن برای حل و فصل اختلافات طولانی مدت است.

سهام سازنده هواپیما در روز پنجشنبه ، به دنبال اخبار تعرفه ، بیش از دو درصد پایین آمد و سهام را به بدترین عملکرد در شاخص CAC-40 معیار فرانسه تبدیل کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید