ایران علی رغم تحریم ها صادرات نفت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد – RT Business News

طبق برآورد اخیر TankerTracker ، صادرات نفت از ایران در ماه آگوست با وجود تحریم های سنگین ایالات متحده به یک و نیم سال گذشته رسید.

TankerTrackers به ​​رویترز گفت ، تخمین زده می شود که ایران در ماه سپتامبر تاکنون نزدیک به 1.5 میلیون بشکه در روز نفت خام و میعانات گازی صادر کرده باشد ، در بالاترین سطح صادرات ایران در یک سال و نیم و صادرات مشاهده شده دو برابر در ماه آگوست.

به گزارش رویترز ، دو شرکت ردیابی تانکر دیگر نیز تاکنون در ماه سپتامبر افزایش صادرات نفت ایران را دیده اند ، هرچند به اندازه TankerTrackers.com نیست.
همچنین در rt.com
ارز ایران در میان تنش های شدید با ایالات متحده به پایین ترین سطح پایین سقوط می کندخبر مرتبط  روسیه همچنان به جمع آوری طلا ادامه می دهد و 2.7 میلیارد دلار به ذخایر فارکس اضافه می کند - RT Business News

از زمان تحریم های آمریکا علیه صنعت نفت و صادرات نفت ایران در ماه مه 2018 ، جمهوری اسلامی از روش های مختلفی برای حمل و نقل نفت خام در خارج از کشور استفاده کرده است بدون اینکه شناسایی شود ، از جمله توسط تانکرها با خاموش کردن ترانسپوندرها یا اسنادی که گفته می شود منشا does نفت از ایران نیست.

بیژن زنگنه ، وزیر نفت ایران ، اوایل این هفته گفت که “آمریکا بدون خون علیه ایران جنگ کرده است” اشاره به تحریم های نفتی ایران.

ادامه مطلب

ایران بر خلاف تحریم های ایالات متحده به صادرات نفت خود ادامه می دهد و به نظر می رسد اخیراً صادرات نفت خود را افزایش داده است علیرغم این واقعیت که ارقام رسمی هنوز محموله ها را در سطح بسیار پایینی قرار می دهد.

خبر مرتبط  پوند استرلینگ پوند پس از نخست وزیر جانسون به دلیل Covid-19 به ICU منتقل شد - RT Business News

طبق گزارشات مختلف ، تحقیقات رسانه ها و شرکت های ردیابی نفتکش ها ، به عنوان مثال ، چین ، بزرگترین وارد کننده نفت جهان ، احتمالاً نفتی بیش از گزارش های رسمی از ایران دریافت می کند.

در ماه اوت ، ایران صادرات نفت خام بسیار بیشتری از آنچه آماری از ایالات متحده نشان می دهد ، دارد ، داده های TankerTrackers.com نشان می دهد ، گزارش شده توسط NBC News.

بر اساس داده ها ، ایران با استفاده از نقل و انتقالات کشتی به کشتی با ترانسپوندر خاموش برای جلوگیری از شناسایی ، و با محدود کردن تحریم های ایالات متحده ، تا 600 هزار بشکه در روز صادرات داشت. راف سانچز از NBC در توییتر خود نوشت ، میانگین متوسط ​​روزانه با تخمین 227،000 بشکه در روز در گزارش کنگره ایالات متحده مقایسه می شود.

خبر مرتبط  کانادا قول تلافی "دلار به دلار" را پس از اینکه ترامپ مجدداً 10٪ تعرفه را در آلومینیوم اعمال می کند - RT Business News

سال گذشته ، یک مقام وزارت امور خارجه ایالات متحده به رسانه ها گفت که این وزارتخانه حمل و نقل کشتی به کشتی را ردیابی می کند و با دولت های دیگر همکاری می کند تا اطمینان حاصل کند که آنها نیز چنین اقداماتی را دنبال می کنند که به یکی از معدود راه هایی برای ایران تبدیل می شود نفت خام آن به بازارهای خارجی است.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com